Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 19. október 2021

Beauty Day: MELANIE GRANT

Jej koncept klinickej krásy miluje Camille Rowe aj Victoria Beckham, a pravdepodobne by ste ho milovali aj vy. Jeho základom je totiž individualita – plán ošetrení a domácej rutiny ušitý kompletne na mieru potrebám klientky. Medzinárodne uznávaná austrálska facialistka Melanie Grant totiž verí, že každá pleť je krásna a výnimočná, stačí jej len porozumieť.

Beauty Day: MELANIE GRANT

Austrália, Los Angeles aj Paríž... Dnes vedieš medzinárodné skincare impérium. Ako sa to však celé začalo?

Po ukončení štúdia som celú dekádu pracovala na estetických klinikách s doktormi a plastickými chirurgami a tu som objavila koncept klinickej krásy. Mojím cieľom bolo od začiatku poskytovať ošetrenia, ktoré sú efektívne a zároveň relaxačné. Prvé štúdio v Sydney som si otvorila v roku 2012 a ďalšie v Melbourne v roku 2016. V roku 2019 sa nám podarilo expandovať do zahraničia, konkrétne do Los Angeles, a trikrát ročne – počas týždňov módy – pôsobím aj v Paríži.

Na čo z toho, čo si vybudovala, si najviac hrdá?

Som hrdá najmä na to, že sme sa stali dôveryhodným miestom, ktoré poskytuje prémiové služby v oblasti zdravia kože pomocou vzdelávania, ošetrení a prístupu k najlepším skincare produktom z celého sveta.

Čo sa podľa teba zmenilo v prístupe k starostlivosti o pleť a ku kráse od čias, keď si v tejto oblasti začínala?

Myslím, že v kráse začína prevládať prístup „menej je viac“. Cítim väčší záujem o skutočné riešenie problémov pleti, ktorý prevláda nad tendenciou zakrývať ich mejkapom a ľudia sa potom cítia oveľa sebavedomejšie.

Ako by si definovala „klinickú krásu“, filozofiu, na ktorej je tvoja práca založená? Čo presne tento pojem znamená?

Tým, že som pracovala v medicínskom prostredí aj v kozmetike, naučila som sa vnímať prínos kombinácie oboch. Chcela som vytvoriť miesto, ktoré nepoľavuje z poskytnutia príjemného zážitku, no súčasne prináša skutočné výsledky pomocou inovatívnych technológií. Koncept klinickej krásy sa zakladá na myšlienke, že by sme mali kombinovať to najlepšie z ingrediencií v produktoch s ošetreniami na klinikách. Toto spojenie je novým a moderným prístupom k zdraviu pokožky.

Prečo si myslíš, že tvoje procedúry sú také vyhľadávané? Čím sú odlišné?

Myslím, že ľudí priťahuje personalizovaný zážitok, ktorý je opakom štandardnej, všeobecnej procedúry aplikovanej na každú pleť. Začínala som s ponukou overených ošetrení, no kládla som dôraz aj na to, že každá pleť je iná a že práve to nás robí výnimočnými. Ďalším dôležitým faktorom je pre nás poradenstvo – vždy sa uistíme, že klienti sú poučení o stave svojej pleti a majú k dispozícii všetko na to, aby správnu starostlivosť o pleť praktikovali aj doma.

Čo by mali podľa teba ľudia vedieť o starostlivosti o pleť?

Chcela by som, aby ľudia pochopili, že pleť každého človeka je odlišná a ošetrenia a produkty by sa tomu mali prispôsobiť. Aj to, že skincare prípravky nie sú nijako rozdelené podľa pohlavia, nemali by sme sa v tomto nechať zmiasť obalom a marketingom. Zároveň by som chcela, aby boli ľudia trpezliví, pretože výsledky sa nedostavia hneď. Je dobré zvoliť si holistický prístup. Čo sa týka starostlivosti o pleť, viac nie je viac. Treba si vyberať iba efektívne produkty na mieru na váš typ pleti a na problémy, ktoré riešite.

Ako vnímaš anti-aging? Čo by sme mali zlepšiť v tejto oblasti?

Keď ide o pokožku, s trochou prevencie toho dosiahneme omnoho viac, ako keď neskôr musíme naprávať škody. Ak by ste mali robiť len jednu vec – denne na pleť aplikujte širokospektrálne SPF s vysokým faktorom. Pevne verím v celostný prístup: nepodceňuje benefity správnej výživy, dobrého spánku a vyhýbajte sa stresu.

Akú chybu v starostlivosti o pleť by sme si mali odpustiť?

Vynechávanie ochrany proti slnku, zanedbávanie krku a dekoltu pri aplikovaní SPF, nedostatočný príjem tekutín a spánok s neodlíčeným mejkapom. Veľmi rada večer využívam techniku double-cleansing, aby som sa uistila, že všetko, čo sa za deň na pleti nahromadí, je z nej odstránené.

A naopak, aké univerzálne skincare tajomstvo by nám všetkým pomohlo?

Opäť, každý deň používajte dobrú a kvalitnú ochranu proti UV žiareniu. Investujte do starostlivosti o pleť, ktorá obsahuje kľúčové ingrediencie na váš typ pleti a na to, s čím zápasí. Berte svoju kozmetiku ako šatník – prispôsobujte ju ročnému obdobiu, tomu, ako sa cítite, a tomu, v akom prostredí sa nachádzate. Dnešný kozmetický trh je presýtený značkami, produktmi, inováciami, ktoré chceme skúšať, a toto všetko je pre našu planétu deštruktívne.

Ako premýšľať zodpovednejšie pri starostlivosti o pleť a kam smeruje udržateľnejšia budúcnosť?

Myslím, že je to hlavne o vynaliezavosti a vzdelávaní sa. Investovať by sme mali výlučne do produktov, ktoré sú naozaj vhodné pre našu pokožku. Mnohé značky sú uvedomelejšie, čo sa týka balení, a to je skvelé, ale máme pred sebou ešte dlhú cestu. Dúfam, že raz všetky značky – nové aj staré – budú viac premýšľať nad balením a distribúciou svojich produktov. Ja sama stále hľadám nové spôsoby, ako v tejto oblasti vylepšovať naše štúdiá a online obchod.

TOP podľa Melanie Grant:

Ranná rutina

Ráno začínam jemným čistením, pokračujem antioxidačným sérom, očným krémom a hydratačným SPF.

Bioderma Sensibio H20
Bioderma Sensibio H20
Biologique Recherche La Crème Contour Yeux et Lévres Biofixine
Biologique Recherche La Crème Contour Yeux et Lévres Biofixine
Victoria Beckham Beauty Power Serum
Victoria Beckham Beauty Power Serum
Dr Babor Protect Cellular SPF 50
Dr Babor Protect Cellular SPF 50

Večerná rutina

Rutinu pred spaním vždy začínam dvojitým čistením, potom nasleduje toner s kyselinou, retinolové sérum a bohatý výživný krém alebo olej.

3 rady, ako sa cítiť krásna vo svojej koži

  1. Krásna koža je tá, ktorá je zdravá. Koža je tiež odrazom nášho vnútorného zdravia, takže v prvom rade sa starajte o svoje vnútro – dbajte na zdravú výživu, kvalitný spánok, a pokiaľ sa dá, vyhýbajte sa stresu.
  2. Porovnávanie nám kradne všetku radosť, takže to nerobte a užívajte si individualitu vašej vlastnej výnimočnosti.
  3. Starostlivosť o pleť by mala byť momentom starostlivosti o seba samých. Doprajte si preto čas a tento rituál si vychutnávajte.

 

 

Text: Veronika Rybárová, foto: archív M. G., Archív firiem

2328

Súvisiace články