Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 17. máj 2023 / PR

Aktuálny trend estetickej medicíny: Prirodzenosť

V estetickej medicíne sa čoraz viac vyhľadáva prirodzenosť. Trend objemových výplní ustupuje a do popredia sa dostáva naturálnejší vzhľad. Zoznámte sa s novou dimenziou vo svete krásy - prevratnými stimulačnými fillermi.

Aktuálny trend estetickej medicíny: Prirodzenosť

Neprirodzené kačacie pery či extrémne tvary sa v dnešnej dobe už nenosia. Nahrádza ich rozžiarený mladistvý look, ktorý môžete docieliť novinkou na trhu - stimulačnými fillermi. Ich úlohou je prinavrátenie pôvodných kontúr tváre, ktoré sa vekom prirodzene strácajú. Stimulačné fillery čiastočne dodávajú objem, ale ich primárnou úlohou je:

  • stimulácia tvorby kolagénu
  • omladenie
  •  rozžiarenie tkaniva
  • regenerácia

Vyšší level fillerov

Nová generácia výplní dokáže zvýrazniť prirodzenosť vašej pleti rovnomerne po celej tvári, a naštartovať tvorbu vlastného kolagénu. Výsledkom je krásna vypnutá pokožka a antiagingový efekt.

Absolútnou novinkou medzi stimulačnými fillerami na Slovensku je tekutý lifting Gouri, patriaci medzi prémiové stimulátory kolagénu.

Tekutý lifting Gouri

„Gouri je prvý produkt vyrobený z biologicky odbúrateľného PCL (polykaprolaktón – pozn. red.), ktorý sa vďaka tekutej konzistencii prirodzene šíri do rozsiahlej časti pokožky. Efekt teda nie je iba lokálny,“ prezrádza o novinke MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., riaditeľka bratislavského Inštitútu zdravia a krásy FRAIS, ktorý toto ošetrenie ponúka. Ide o skutočne revolučný materiál, ktorý má excelentné vlastnosti, vďaka ktorým si zaslúžil ocenenie zlatou medailou na poslednom svetovom kongrese estetickej a anti-agingovej medicíny v Monaku. Okolie očí ním napríklad dokážu ošetriť iba jednobodovou aplikáciou. „V prípade celotvárového liftingu sa môže materiál vpichovať do desiatich špecifických bodov, odkiaľ sa prirodzene rozšíri a postupne vyplní oblasti na celej tvári. Ešte šetrnejšie však dokážeme materiál aplikovať pomocou kanyly.“ prezrádza.

Na ošetrenie vám postačí aj obedná pauza, čiastočný efekt vidíte ihneď, plne sa rozvinie v priebehu 7 až 14 dní. Efekt vám pretrvá pol roka až rok. Výhodou je výrazné zmenšenie vrások, podľa dostupnej štúdie až o 48 %. Prípravok je maximálne bezpečný, netoxický a nealergizujúci.

Stopercentná biovýplň

Druhý tip na efektívnu stimulačnú výplň je Plazma Biofiller. Ide o špeciálnu biovýplň pripravenú z vlastnej krvnej plazmy, ktorej konzistenciu polymerizáciou upravíme na hustú hmotu. Na rozdiel od známej tekutej formy PRP ňou tak následne dokážeme vypĺňať a modelovať. „Ide o účinnú a mimoriadne bezpečnú inovatívnu metódu využitia vlastnej obohatenej krvnej plazmy, ktorá je schopná pleti navrátiť stratený objem, obnoviť kontúry a vypnúť pokožku tváre, krku, dekoltu či rúk,“ vysvetľuje MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.. Príkladom je výplň kútikov, nasolabiálnych vrások, vrások okolo úst, kruhov pod očami, doplnenie strateného objemu na lícach, chrbte rúk, krku či dekolte. Výsledok je viditeľný hneď po ošetrení, účinok sa plne rozvinie počas 4 až 6 týždňov. Ošetrenie sa odporúča zopakovať trikrát s mesačnými prestávkami. Efekt pretrváva 4 až 10 mesiacov v závislosti od kvality pokožky, zóny a objemu aplikácie.

MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., riaditeľka bratislavského Inštitútu zdravia a krásy FRAIS
MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., riaditeľka bratislavského Inštitútu zdravia a krásy FRAIS

Modelujúci materiál

Injekčné výplňové materiály na báze kalciumhydroxyapatitu sú skutočne všestranné. V prvom rade majú intenzívny stimulačný efekt a podporujú tvorbu kolagénu, popri tom však dokážu navrátiť pleti stratený objem a jemne domodelovať jej nedokonalosti, napríklad vyformovať bradu, nos či „opraviť“ prepadnutú kožu v okolí lícnych kostí. Často pritom stačí jeden vpich. Bez skalpela. Sú ideálne pre ženy aj mužov v strednom veku. „Výplňové materiály na báze hydroxyapatitu vápenatého sú veľmi bezpečné aj z hľadiska alergických reakcií. Krásne nimi vieme doplniť nielen objem, čím sa vypne pokožka, ale aj domodelovať nedokonalosti pleti,“ vysvetľuje MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.

Revolúcia estetickej medicíny bez skalpela

Revolučne sa ním dá modelovať aj vpadnutá, plochá či splývajúca brada s podbradkom, prípadne menšie asymetrie nosa. „Ambulantný zákrok trvá 15 až 20 minút. Oblasť sa lokálne znecitlivie a lekár jemne skoriguje menšie asymetrie nosa či brady pomocou aplikácie výplňového materiálu. Výhodou je, že efekt je okamžitý a nie je potrebné ísť pod chirurgický nôž,“ dodáva doktorka Przewlocka.

Tvorba kolagénu

Kalciumhydroxyapatit podporuje aj novotvorbu prirodzeného kolagénu a jeho ukladanie, čím následne dlhodobo dodáva pokožke objem a obnovuje jej prirodzené kontúry. Je vhodný na omladenie rúk, krku a dekoltu, ale aj na výplň a zjemnenie vrások v okolí obočia, spánkov, na nasolabiálne ryhy, ústne kútiky, marionetové vrásky a vrásky na brade. Efekt vydrží 12 až 24 mesiacov v závislosti od aplikovaného množstva, vlastností pokožky a veku.

www.frais.sk

    4180

    Súvisiace články