Blížiace sa leto je ideálnym obdobím na odviazanie sa aj v rámci beauty trendov. Experimenty a dobrodružstvá pre túto sezónu vychádzajú z minulosti a prinášajú nám naspäť niekoľko trendov, o ktorých sa dlhšie nehovorilo. Ktoré z nich vyskúšate vy?

Pokrčené vlasy

Zaujímavý hybrid medzi vlnami a beach waves, to sú pokrčené vlasy alebo mermaid waves. Pôsobia veľmi chic, nedbalo a zároveň veľmi sexi. Krásne vyniknú na kratších aj dlhých vlasoch.

retro beauty trendy vlasy líčenie krása inšpirácia vizáž@aimeejohnson 

 

Motýliky

Kto si pamätá motýlikové štipce do vlasov zo začiatku milénia? Presne také sa teraz opäť nosia a ich fanúšikmi je mnoho známych osobností vrátane Belly Hadid. Využiť ich môžete po jednom, vo dvojici alebo maximalisticky - hneď niekoľko.

daniellemarcan@daniellemarcan 

 

 

Mäkké čelenky

Akoby to bolo len včera, keď všetky známe influencerky nosili mäkké čelenky, ktoré oživila značka Prada. Na chvíľku sa tento trend odmlčal a teraz opäť hlási návrat. Navyše ide o praktický doplnok na leto, ktorý pomôže aj počas horúčav a navyše vyzerá vždy elegantne.

oliviaculpo@oliviaculpo 

 

 

Metalické nechty

Aj vy ste boli fanúšikom trblietavých farebných nechtov počas 90.rokov? Ak áno, určite si tento trend vychutnáte aj teraz, pretože sa vo veľkom vracia na scénu. Nosia sa najrôznejšie farby aj dizajny, takže môžete pokojne zaexperimentovať.

overglowedit@overglowedit

 

 

Meniace sa nechty

Vašou druhou alternatívou môžu byť meniace sa nechty. Na ich dizajn sa využívajú špeciálne laky, ktoré sa menia vďaka chemickej reakcii nastávajúcej napríklad pri zmene teploty alebo pri rôznom svete. Takéto náladovky ocenia aj tie z nás, ktoré pri jednom dizajne dlho nevydržia.

betina goldstein@betina_goldstein 

 

 

Modré tiene

Ak sa vrátime ešte viac v čase, objavíme trend svetlomodrých tieňov, ktoré sa tešili popularite napríklad v 50., ale aj 80.rokoch. Teraz sa nosia opäť a obľúbili si ich aj mnohé celebrity. Skvelo sa hodia do retro looku, ale využiť sa dajú aj v bežnom, dennom líčení.

delinamedhin@delinamedhin

 

 

Lesklé pery

90.roky a začiatok milénia patrili extra lesklým perám. Dnes už sú lesky našťastie úplne inde ako kedysi a ich najväčší problém - lepivý efekt je už pri mnohých produktoch minulosťou. Doprajte si preto poriadnu dávku lesku, či už pomocou priehľadného alebo farebného produktu.

sophfloyd@sophfloyd

 

 

Hnedý rúž

Ak lesky nie sú úplne vašou šálkou kávy, vyskúšať môžete trendy hnedé rúže, ktoré boli veľkým hitom takisto v 90. rokoch a na začiatku rokov 2000. Neodmysliteľne dotvárajú hip-hopovú módu a v dnešnom svete skvelo zapadajú do street stylu, ale aj medzi minimalisticko-neutrálne trendy.

sydneyjharper@sydneyjharper

 

 

Trblietavá pokožka

Pre všetky milovníčky extra efektu a maximalizmu tu máme aj trend trblietavej pokožky. Ten na dlhší čas takmer úplne vymizol, no teraz sa opäť vracia na scénu a to s perfektným načasovaním pred blížiacou sa letnou sezónou, kedy je naše zahaľovanie úplne minimálne. Doprajte si trblietavý efekt na rukách, na nohách či pokojne na celom tele.

hungvanng@hungvanng

 

Foto: Instagram

 

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 11.jún 2021

Beach Waves Season

Dobrodružstvá a nové zážitky, odviazanosť aj relax, toto všetko patrí k letu. Túto nenapodobiteľnú atmosféru radi podčiarkujeme výberom našich outfitov...


Chemické a fyzikálne UV filtre: Ktoré sú...

S príchodom slnečných dní a blížiacimi sa dovolenkami každé leto začíname riešiť aj výber krémov s ochrannými faktormi alebo teda...


Kolagén nielen pre krásnu pokožku, ale a...

Pod slovom kolagén väčšine z nás napadnú tie najrôznejšie výživové doplnky, ktoré podporujú krásnu mladú, rozžiarenú a pružnú pokožku. Podpora...


Líčenie | 09.jún 2021

Letná pedikúrová inšpirácia

Sezóna sandálov znamená, že začíname odhaľovať aj svoje chodidlá. Aj tie z nás, ktoré pedikúru počas celého roka veľmi neriešia...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...