Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 22. november 2021

5 trikov pre zdravé a krásne vlasy

Krásne upravené vlasy ako od kaderníka by brala zrejme každá z nás, no nie všetky si dokážeme doma svojpomocne vytvoriť takéto účesy. S niekoľkými trikmi to však hravo dosiahnete aj vy, stačí si osvojiť niekoľko pravidiel a zaviesť nové techniky.

5 trikov pre zdravé a krásne vlasy

Vitamín C

Vitamín C je známa látka, ktorú milujeme v našej skincare či pri podpore imunity. Avšak céčko je obľúbenou zložkou aj mnohých kaderníkov a vlasových odborníkov. Prečo? Je nevyhnutný na podporu tvorby kolagénu, ktorý je pre štruktúrua zdravie vlasov nesmierne dôležitý. Zlepšuje celkové zdravie vlasov, redukuje vypadávanie a podporuje aj rast vlasov. Nedostatok vitamínu C môže dokonca spôsobiť aj zvýšenú lámavosť a rozštiepené končeky. Samozrejme aj prinášajú do vlasov žiarivosť a celkovo ozdravený look. Okrem toho, žeby sme mali mať tento vitamín zastúpený v dostatočnom množstve v strave, pomôcť si môžete aj špeciálnymi vlasovými produktami s jeho obsahom.

Hodváb a spánok

Vlasy počas noci strácajú objem a nezáleží pritom na tom, aký typ vlasov máte. Keďže na vlasoch ležíte zhruba 8 hodín, je prirodzené, že vlasy sa pod váhou stlačia. Ak si chcete zachovať objem, môžete si pomôcť uviazaním vysokého drdolu na vrchu hlavy. Použite však na to hodvábnu gumičku, ktorá nespôsobuje lámanie vlasov, neťahá a netrhá. Drdol môžete urobiť zo suchých aj mokrých vlasov.

The Inkey List Vitamin C Brightening Hair Treatment<br>
The Inkey List Vitamin C Brightening Hair Treatment<br>
Set hodvábnych gumičiek Slip<br>
Set hodvábnych gumičiek Slip<br>

Nechytať!

Zvyknete si počas dňa chytať vlasy? Možno o tom ani neviete, mnoho z nás má takýto reflex a nevedomky sa s vlasmi hrá. Podľa toho či ste ľaváci alebo praváci, vaše vlasy majú v tomto prípade tendenciu byť viac poškodené na strane, kde si vlasy chytáte. Vlasy sú na tejto strane viac lámavé a končeky rozžtiepené. Ak si chcete udržať vlasy zdravé a krásne, je potrebné sa tohto zlozvyku zbaviť.

Vlny z vrkočov

Kto by netúžil po krásnych vlnách pokojne aj každý deň? No väčšina z nás na to nemá čas, ale ani zručnosti. Existuje však jednoduchá technika, ktorú používajú známy hairstylisti či módne ikony. Vlasy rozdeľte na 4 rovnaké sekcie a zapleťte ich do 4 vrkočov - 2 vpredu a 2 vzadu. Zapletené vrkoče následne prejdite žehličkou na vlasy. Nechajte vlasy úplne vychladnúť a potom ich rozpleťte. Vzniknuté vlny následne upravte do podoby, akú si želáte - či už jemnejšie alebo dramatickejšie.

Vyhnite sa horúcej vode

Ak máte problémy so suchými vlasmi, vyhnúť by ste sa mali horúcej vode, nielen pri umývaní vlasov, ale aj pri sprche. Horúca voda a vzduch môže spôsobiť dehydratáciu vlasov aj vlasovej pokožky, čo spôsobuje svrbenie či vznik lupín, nehovoriac o celkom vzhľade vlasov, ktoré môžu byť spľasnuté a bez života.

Správne šampónovanie

Väčšina z nás aplikuje šampón do dĺžok a končekov vlasov, kde vzniká aj najviac uzlíkov zhoršujúcich rozčesávanie. Avšak správna technika aplikácie šampónu by mala byť priamo na vlasovej pokožke, kde by mala prebehnúť aj šampónovacia a umývacia fáza. Šampón aj tak následne steká po dĺžkach vlasov a takéto množstvo je viac ako dosť na to, aby vlasy dôkladne umylo. Správnou technikou dosiahnete nielen to, že sa vaše vlasy nebudú zamotávať a jednoduchore zčesávať, ale aj menej mastiace sa vlasy.

Foto: archív značiek, titulná: @esipchenish

    1145

    Súvisiace články