Dobrodružstvá a nové zážitky, odviazanosť aj relax, toto všetko patrí k letu. Túto nenapodobiteľnú atmosféru radi podčiarkujeme výberom našich outfitov, ale aj vizážou. Beach Waves alebo plážové vlny sú súčasťou leta už dlhšiu dobu pretože skvelo vystihujú charakter tohto ročného obdobia. Ako ich rýchlo a jednoducho vytvoriť aj doma?

 

beach waves plážové vlny vlasy účes postup@mvb

 

Plážové vlny sú veľmi jednoduchým účesom, ktorý krásne vynikne v rôznych dĺžkach vlasov, vo všetkých farbách. Evokuje bestarostnosť, hravosť a uvoľnenosť aké poznáme z pláží a kúpaní sa v mori. Typicky soľou “zlepené” vlasy si však môžeme dopriať aj mimo pláže, pokojne aj do práce či na precházku mestom alebo na párty. Potrebovať na to budete slaný sprej, ktorý krá v tomto stylingu hlavnú rolu.

Výhodou tohto účesu je, že sa dokáže prispôsobiť očakávaniam a výsledku, ktorý chcete dosiahnuť. Môžete si teda sami zvoliť level ležérnosti a vytvoriť tak nedbalo elegantný look alebo pokojne aj poriadne divoký vzhľad.

 

lauraharrier@lauraharrier

 

Elegantnejšia verzia

V prípade, že si chcete dopriať beach waves, no chystáte sa do práce, kde by ste mali dodržiavať istý level profesionality, vytvorte elegantnejšiu verziu vĺn. Tá sa často využíva aj na oficiálnych a formálnych eventoch vrátane najväčších red carpet príležitostí. Budete však na ich prípravu potrebovať viac času, avšak výsledok bude stáť za to.

Ideálne je začať s prípravou vlasov už pri umývaní. Po umytí aplikujte do vlasov penu na objem, ktorá vám zároveň poskytne aj určitú formu fixácie, ale aj vyššiu plasticitu vlasov, čo v praxi znamená, že sa s nimi bude lepšie pracovať. Následne vlasy vysušte fénom, nefúkajte, netočte, iba ich zbavte vlahy. Ak ste majiteľkou kučeravých vlasov, pomôže vám jemné narovnanie, ktoré dosiahnete kefou. Každý pramienok prečešte a zároveň ho fénujte.

 

vitaliia@vitaliia

 

Po vysušení vlasy rozdeľte do 4-6 sekcií (podľa hustoty a dĺžky) a po jednotlivých sekciách vlasy natočte pomocou kulmy alebo žehličky. Začnite s točením aspoň pár centimetrov od korienkov, aby ste sa vyhli vytvoreniu nepoddajných kučier. Pramienky nenatáčajte až po konce, čím vytvoríte ten želaný ležérny vzhľad, ideálne by ste mali skončiť s natáčaním zhruba 5 centimetrov od koncov. Dajte si tiež pozor na priemer kulmy, tá by nemala byťr veľmi tenká, ale skôr hrubšia, takto dosiahnete ideálnu veľkosť vĺn. Nevytvárajte však dokonalé, symetrické vlny, snažte sa dosiahnuť nedbalý look.

V poslednom kroku roztrapaťte vlny, môžete to urobiť predklonením hlavy a jemný našúchaním alebo pomocou hrebeňa s riedkymi zúbkami. V tomto momente tiež prichádza na rad slaný sprej. Ten môžete nastriekať priamo na vlasy a následne ich prečesať, alebo môžete vlasy ešte v dlaniach jemne postláčať, čím vytvoríte strapatejší efekt. Ak to vaše vlasy vyžadujú, zafixujte ich ešte lakom.

 

rosiehw@rosiehw

 

Nedbalá verzia

V prípade, že chcete vytvoriť skutočne autentický, nedbalý look, vaša úprava bude o čosi jednoduchšia. Na výber máte totiž niekoľko možností a tou prvou z nich sú vrkôčiky alebo drdoly počas noci. Do vlasov nastriekajte textúrujúci sprej alebo rovno slaný sprej a následne ich zapleťte do vrkôčikov alebo drdolov. Ráno po prebudení ich rozpleťte, jemne prečešte hrebeňom s riedkymi zúbkami a zafixujte dávkou slaného spreja. Najjednoduchšie, najrýchlejšie a bezstarostné beach waves sú na svete.

 

xeniaadonts@xeniaadonts

 

Ak však začínate umytím vlasov, pokračujte aplikáciou peny ako pri elegantnej verzii. Vlasy rozdeľte do niekoľkých sekcií podľa dĺžky a hustoty a zatočte ich do drdolov alebo twistov. Takto vlasy vysušte fénom, ale opatrne, aby sa vám drdoly nerozpadli. Keď už budú vlasy úplne suché, jemne ich rozpustite a prstami rozbite vlny, ktoré vám vznikli. Na vlasy nastriekajte slaný sprej a v dlaniach ich ešte jemne postláčajte, aby ste dosiahli viac kompaktný a “zlepený” look.

 

taylor hill@taylor_hill

 

Výhodou beach waves je, že sa dajú využiť v rámci rôznych účesov. Samozrejme krásne vyniknú v rozpustených vlasoch, no pokojne ich môžete zopnúť aj do rôznych konských chvostou, doplniť ich čelenkami, sponkami či šatkami. Vlny môžete vypnúť aj do polovičných drdolov a vytvoriť tak ešte o niečo elegantnejší vzhľad. Jednoducho ide o veľmi univerzálny účes, ktorý sa dá využiť počas celého leta, nielen na dovolenke.

 

Foto: Instagram

 

 

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 11.jún 2021

Beach Waves Season

Dobrodružstvá a nové zážitky, odviazanosť aj relax, toto všetko patrí k letu. Túto nenapodobiteľnú atmosféru radi podčiarkujeme výberom našich outfitov...


Chemické a fyzikálne UV filtre: Ktoré sú...

S príchodom slnečných dní a blížiacimi sa dovolenkami každé leto začíname riešiť aj výber krémov s ochrannými faktormi alebo teda...


Kolagén nielen pre krásnu pokožku, ale a...

Pod slovom kolagén väčšine z nás napadnú tie najrôznejšie výživové doplnky, ktoré podporujú krásnu mladú, rozžiarenú a pružnú pokožku. Podpora...


Líčenie | 09.jún 2021

Letná pedikúrová inšpirácia

Sezóna sandálov znamená, že začíname odhaľovať aj svoje chodidlá. Aj tie z nás, ktoré pedikúru počas celého roka veľmi neriešia...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...