Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 9. november 2021 / PR

Ako chrániť vlasy pri tepelnej úprave?

Väčšina z nás sa v dnešnej dobe tepelnej úprave vlasov nevyhýba. Nemusí ísť iba o kulmovanie, vyrovnávanie či natáčanie, ale aj o fénovanie. Teplo, ktoré využívame na styling našich vlasov má okrem estetického efektu aj vedľajšie, nepriaznivé účinky, ktorým sa vlasy nedokážu vyhnúť bez špeciálnej starostlivosti. Ako by sme sa o vlasy mali starať v prípade tepelnej úpravy?

Ako chrániť vlasy pri tepelnej úprave?

Správna teplota

Základom každej starostlivosti pri tepelnej úprave vlasov by mala byť dôkladná pozornosť pri nastavovaní teploty. Tá sa samozrejme môže líšiť podľa typu vlasov, ich hustoty, hrúbky či stavu (prirodzené vs. farbené vlasy). Jemné, rovné vlasy nepotrebujú až také vysoké teploty ako napríklad husté a kučeravé, inak im hrozí poškodenie. Pre jemné vlasy je ideálna teplota okolo 90 stupňov, pri hrubších môžete použiť teplotu až do 150 stupňov. Kvalitné nástroje ako kulmy, žehličky na vlasy, ktoré vám umožnia takéto nastavovanie teploty sú ideálne.

Dobrá technika

Pri používaní stylingových pomôcok je veľmi dôležitá aj technika, ktorá v kombinácii s vhodnou teplotou dokáže predísť zbytočnému poškodeniu, či dokonca spáleniu vlasov. Základným pravidlom je, pri kulmovaní či žehlení vlasov neprechádzať jednotlivé pramene dvakrát. V prípade, že styling, ktorý dosahujete nie je taký výrazný, ako si želáte, radšej pridajte na teplote, no vyhýbajte sa dvojitému stylingu jednotlivých sekcií vlasov.

Vhodné načasovanie

Krásne upravené vlasy každý deň sú snom zrejme každej z nás. Pokiaľ aj vám na vašej hrive záleží a nevyhýbate sa každodennému stylingu pomocou tepelnej úpravy, mali byť ste zvýšiť pozornosť. Čím častejšie totiž takéto stylingové pomôcky používate, tým viac vystavujete svoje vlasy riziku poškodenia. Ideálna, univerzálna frekvencia pre každého z nás neexistuje, všetko totiž závisí od vášho typu vlasov. Čo však môže urobiť každý z nás je, obmedziť frekvenciu a sledovať odozvu svojich vlasov. Niektoré znesú tepelnú upravu 3-4 krát do týždňa, iné zase len raz alebo dvakrát.

Špeciálna starostlivosť

Keď už svoje vlasy upravujete teplom, výber správnych produktov na ich ochranu je viac vyslovene must. Dnes si môžete vyberať z mnohých ochranných produktov, ktoré sú určené na ochranu vlasov pred teplom a zároveň uľahčujú aj samotný styling. Svojou špeciálnou formuláciou chránia nielen samotný vlas, ale aj farbu v prípade, že sú vaše vlasy farbené. Dostupné sú v rôznych formách, pričom s ochranou môžete začať už pri umývaní vlasov špeciálnym šampónom či následne maskou, ale aj tesne pred tepelnou úpravou v podobe sprejov či olejov.

Regeneračná kúra

Aj v prípade, že používate ochrannú vlasovú kozmetiku, vaše vlasy stále potrebujú zvýšenú pozornosť. Regeneračná kúra, ktorá vlasom dodá stratenú výživu a zároveň ich zregeneruje je preto veľmi dôležitá. Takúto kúru si môžete dopriať v domácom prostredí a pomôže vám v tom špeciálna maska na vlasy či zábal, ktoré sú na takúto starostlivosť určené. Profesionálnu vyživu na mieru vám zase dokáže pripraviť každý odborník v salóne.

Foto: Notino

    986

    Súvisiace články