Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 22. august 2022 / PR

_Zlato, ktoré vo vás vyvolá emócie

Tak by sa dali opísať šperky zo sveta ušľachtilých kovov, ktoré nájdete v Zlatníctve Cherubín.

_Zlato, ktoré vo vás vyvolá emócie

Zlatníctvo s históriou

Majiteľ zlatníctva, Ladislav Čikovský, je vyštudovaný zlatník s unikátnym vzťahom k šperkom, ktorý si splnil svoj sen a túžbu po vlastnej predajni. Štúdium v odbore pre neho znamenalo hlboko porozumieť zlatu. Vybudovanie si dobrého mena, prinášanie kvalitných šperkov a plnenie unikátnych požiadaviek zákazníka, bola výzva už od štúdia na strednej škole. Túto predstavu sa mu však podarilo dokonale naplniť a do svojej profesie vniesol talent a dušu. Dnes tvorí šperky podľa vlastného vkusu a pracuje s druhmi kameňov, ktoré sám obľubuje.

 

Čierna, biela a zlatá

Charakteristickými farbami zlatníctva sú odtiene čiernej, bielej a zlatej. V predajni nájdete klasický rukopis tradičných šperkov, ale aj moderné kúsky zo 14-karátového zlata či šperky s perlami, briliantmi a zafírmi. „Dizajnom sa posúvame v najnovších trendoch,“ približuje profesionálne vyškolený personál. Ich poradenstvo a služby sú na špičkovej úrovni aj vďaka školeniam, ktorými svoje remeslo neustále zdokonaľujú.

Vysnívaný šperk na mieru

Okrem opravy a predaja šperkov sa v zlatníctve Cherubín dejú zázraky na počkanie. Ak túžite po vlastnom navrhnutom šperku, vaše predstavy sa na tomto mieste zhmotnia do reality. „Medzi zaujímavé objednávky patril napríklad šperk, ktorého vizuál si nakreslil samotný zákazník. Finálne sme osadili prekrásny zafír v smaragdovo zelených a modrých odtieňoch, doladený briliantmi. Pre ďalšieho zákazníka sme vyrábali šperk, ktorý mal spĺňať veľmi osobné kritérium. Obrúčka vo farbe očí nastávajúcej nevesty. V tomto prípade sme ladili prírodné kamene do konkrétnej farby, ktorú si zákazník vybral. S osobným a individuálnym prístupom sa venujeme každému zákazníkovi, vyberáme šperky, kreslíme a navrhujeme tak, aby bola spokojnosť na oboch stranách,“ približuje asistentka predaja Anet Milonová.

Hodnota ukrytá v zlate

Šperky Cherubín sú charakteristické hlbokým a emocionálnym významom. „Kladieme vysoký dôraz, aby boli šperky generačné a takpovediac večné.“ Dlhú životnosť im zaručuje nadčasový dizajn a ich kvalita. Zlato je hodnota, ktorá skrátka nikdy nevyjde z módy. Status zlata, briliantov, prírodných kameňov je cenný a vedia to aj spokojní zákazníci, ktorí sa do zlatníctva opakovane vracajú. Darovaný prsteň či retiazka k špeciálnej príležitosti či od blízkej osoby vyvoláva v ľuďoch emócie. Pri výrobe šperkov na mieru ide o osobný proces, ktorý v sebe skrýva istú intimitu. „Neponúkame katalógovo vyrobené šperky v rôznych veľkostiach a prevedeniach, ale naopak jeden prsteň v jednej predajni a jednej veľkosti. To je unikátnosť, ktorá nás odlišuje.“

Krása precítená všetkými zmyslami

Na medzinárodnej výstave šperkov sa zlatníctvo nadchlo pre exkluzívnu dizajnérsku značku z Talianska, s ktorou sa rozhodli spolupracovať a ich šperky ponúkať aj vo vlastnej predajni. Vybrať si môžete od náušníc, príveskov až po retiazky. Vysoko exkluzívne šperky značky Neo Nero sa vyrábali podľa predstáv a farebných preferencií zlatníctva Cherubín. Človek sa na nich musí pozrieť z viacerých uhlov a precítiť všetkými zmyslami, aby zachytil ich krásu. Cítiť hmatom, vidieť zrakom a dokonca si k nim privoňať. Aj keď sa to môže zdať ako neuveriteľné, zlato má skutočne svoju charakteristickú vôňu. Nosiť taký náhrdelník na dekolte je skutočným zážitkom vo všetkých smeroch.

    987

    Súvisiace články