Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 9. október 2022 / PR

Zelený Designblok

Témou 24. ročníku najväčšej prehliadky designu v strednej Európe bol LES.

Zelený Designblok

Festival sa v dňoch 5.-9. októbra zameral na využitie prírodných materiálov, tradičných českých remesiel a environmentálne otázky. Program bol rozdelený do dvoch výstavných domov, Gabriel Loci na Holečkovej ulici sa zameral predovšetkým na prezentáciu noviniek súčasného medzinárodného designu a PRALES ako súčasť Uměleckoprůmyslového múzea patril dizajnérom s českým pôvodom.

Odivi
Odivi

Les je zdrojom života

“Vďaka rastlinám môžeme dýchať, zeleň je najprirodzenejším zlepšovateľom nášho každodenného prostredia. Les je tiež zdrojom materiálov, chrámom odpočinku, rajom hubárov, zdrojom inšpirácie umelcov aj kutilov, strašidelným aj magickým rozprávkovým miestom. Lesom musí prejsť Karkulka aj Janko a Marienka, obýva ho Líška Bystrouška, víly, hejkalovia, trollovia a ďalšie bytosti. My sa na Designbloku prejdeme lesom českého designu, nahliadneme do tajomných studničiek pod vedením zahraničných hviezd, vydáme sa na trasu po červenej, zelenej, žltej alebo modrej, každý podľa svojich možností a chutí”, opisuje za Designblok Jana Zielinski.

Brokis
Brokis

Gabriel Loci

Centrálny priestor a srdce celého festivalu v presklenom priestore Gabriel Loci s názvom Designerie sa pod taktovkou dizajnériek Moniky Matějkovej a Veroniky Watzkovej zo štúdia MY DVĚ premenil na hravú oázu. Štúdio IHOR, o ktorom sme písali aj v letnom čísle vydania Top Fashion predstavil kurátorský výber siedmych progresívnych ukrajinských dizajnérov v spoločnej výstave Sláva Ukrajine. V samostatnej inštalácii v kostole Zvěstování Panny Márie ponúka Designblok pohľad na prácu jednej z hlavných protagonistiek súčasného ukrajinského dizajnu, Viktóre Yakushy so značkou Faina.

UMPRUM

Druhé hlavné dejisko festivalu ožilo českými výstavami ako Art House, zberateľské umenie pod vedením Danice Kovářovej. Priestor dvoch poschodí múzea s konceptom PRALES patril českým koreňom, podhubiu, prameňom a dávnej histórii. Magazín Top Fashion si nenechal ujsť výstavu Terra Alba, novú vlnu českého porcelánu a výstavu Rodinné stříbro reprezentujúcu českých rodinných výrobcov.

Art House- Tomáš Kučera
Art House- Tomáš Kučera

Pre viac informácií navštívte designblok.cz

    920

    Súvisiace články