Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Zdravie / 7. marec 2022 / PR

Nedajte kŕčom šancu - IONIC MAGNESIUM, výživový doplnok vo forme spreju

Horčík je jedným z najdôležitejších minerálov v tele. Je dôležitý pre zdravé nervy, svaly a kosti, podieľa sa na celkovom metabolizme organizmu a pomáha uvoľňovať do tela energiu zo živín. Až 60 % horčíka sa nachádza v kostiach a 30 % v kostrovom a srdcovom svale. Horčík podporuje chod viac ako troch stoviek procesov v organizme.

Nedajte kŕčom šancu - IONIC MAGNESIUM, výživový doplnok vo forme spreju

Odporúčaný denný príjem horčíka každého človeka závisí od veku i pohlavia a fyzických aktivít, ktoré vykonáva. Dobrým zdrojom horčíka v prirodzenej strave sú strukoviny, orechy, zelená zelenina a mnoho ďalších potravín. Avšak samotné jedlo dennú potrebu horčíka nášho tela pokryť nedokáže, a preto je nevyhnutné dopĺňať ho vhodnými výživovými produktami.

Doplnkov výživy s obsahom horčíka je na našom trhu nepreberné množstvo, avšak pri výbere je treba zvoliť ten, ktorý je svojim účinkom pre náš organizmus najvhodnejší a najoptimálnejší. Mal by pôsobiť rýchlo, účinne a nezaťažovať organizmus inými látkami, ktoré sa často ako aditíva rôznych doplnkov výživy používajú.

J&D special Ionic Mg
J&D special Ionic Mg

Spoločnosť J&D Special predstavuje Iónový horčík vo forme spreju, ktorý zabezpečuje ultrarýchle vstrebávanie a pôsobenie v našom tele. J&D special, tekuté ionizované magnézium je navrhnuté tak, aby zabezpečilo maximálnu a najrýchlejšiu absorpciu horčíka, pričom jeho výrobca používa výhradne prírodné suroviny. Jeho základom je chlorid horečnatý, nachádzajúci sa vo všetkých telesných tekutinách. Je najlepšou chemickou zložkou pre bunkovú absorpciu, má aj preukázateľne najlepší pomer absorpcie spomedzi všetkých ostatných foriem horčíka, napríklad citrátom alebo oxidom, ktoré sa zvyčajne užívajú perorálne.

V zásade platí, že horčík môžete konzumovať kedykoľvek, bez ohľadu na časť dňa alebo čas jedla. Pri kŕčoch v dolných končatinách, ktoré sú známym príznakom nedostatku horčíka a vyskytujú sa v noci, pomáha večer pred spaním nastriekať magnézium na problémové miesto.

Tekuté ionizované magnézium
Tekuté ionizované magnézium
Čoraz menej skrytá zbraň vrcholových športovcov
Čoraz menej skrytá zbraň vrcholových športovcov

Športovci by mali horčík prednostne konzumovať po športovej aktivite alebo pred ňou. Pri športovaní sa horčík spolu s ďalšími elektrolytmi rýchlo vylučuje potením a močom, takže jeho potreba stúpa. Keďže sme spomínali, že horčík hrá dôležitú úlohu v metabolizme glukózy vo svalových bunkách, je nevyhnutné zabezpečiť jeho dodatočný príjem. Pri fyzickej aktivite sa rýchlejšie unavíme, telo najskôr čerpá z vlastných zásob horčíka, takže následky nedostatku (napríklad nočné kŕče) sa môžu prejaviť s oneskorením. Iónový horčíkový sprej dodá telu tento minerál rýchlo a účinne. Odporúča sa 25 vstrekov denne na partie, kde sa nachádza najviac lymfatických uzlín, a kde sa horčík sa v našich bunkách najrýchlejšie vstrebáva.

Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA) uvádza, že horčík:

• pomáha znižovať únavu a vyčerpanie,

• prispieva k rovnováhe elektrolytov,

• prispieva k uvoľňovaniu energie pri látkovej premene,

• prispieva k fungovaniu nervového systému,

• prispieva k funkcii svalov,

• prispieva k normálnej psychickej činnosti,

• prispieva k udržaniu zdravých kostí,

• prispieva k udržaniu zdravých zubov,

• hrá úlohu pri delení buniek.

Viac informácií: www.jdspecial.com

    2549

    Súvisiace články