Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 28. október 2021 / PR

Vindt: Značka pre matky s citom pre módu

Keď sa milovníčky módy dostanú do fázy života, ktorá je sústredená okolo materstva, častokrát sa musia popasovať s rozhodnutím, či si vybrať funkčné alebo štýlové oblečenie. Túto dilemu však úplne mení dizajnérka Andrea Vindt, ktorá so svojou značkou VINDT prináša dosiaľ nevídanú kombináciu ženských, štýlových, no pritom stále funkčných kúskov. Zakladateľka a dizajnérka Andrea nám viac o svojej značke prezradila v rozhovore.

Vindt: Značka pre matky s citom pre módu

Ako a kedy sa zrodila myšlienka vytvoriť značku VINDT?

Myšlienka vytvoriť vlastnú značku sa zrodila s príchodom dcéry Jasmin, spontánne počas jej dojčenia. Odvtedy už ubehlo 6 rokov.

Potreba vytvoriť značku pre matky sa teda zrodila z vlastnej skúsenosti? Čo bolo prvotným impulzom?

Chýbalo mi cítiť sa ako žena a zároveň ako matka. Frustrácia z toho, že sa neviem pohodlne a pekne obliecť, bez problémov. Kedykoľvek a kdekoľvek uspokojiť moje hladné dieťa, bez toho, aby som sa musela vyzliekať do pol pása, ale naopak, mohla vyzerať a cítiť sa decentne a štýlovo.

Kde ste nakoniec našli inšpiráciu pre takéto kúsky, ktoré prepájajú štýl a zároveň funkčnosť pre aktívne maminy?

Inšpiráciu hľadám v živote, všade a vo všetkom. Značka nemá konkrétny štýl, neriadi sa tým čo je práve „in“. Holandské slovo VINDT v preklade znamená “nájsť”. Snažím sa, aby ženy našli v mojich modeloch stelesnenie funkčnosti, dizajnu a pôžitku.

Prečo myslíte, že si takéto kúsky nájdu miesto v šatníkoch moderných žien?

Keď sa povie „oblečenie pre dojčiace ženy“, automaticky si predstavíme šaty alebo tričká voľného strihu z úpletu, obe prestrihnuté medzi prsami s viditeľnými otvormi na dojčenie. Želala by som si túto zaužívanú predstavu zmeniť! Verím, že každá žena sa aj v tejto životnej fáze sústredenej okolo materstva a dojčenia zaslúži cítiť krásna, štýlová a príťažlivá.

O aké kúsky ide? Z čoho si môžu ženy vyberať?

Snažím sa rozširovať svoje portfólio a prispôsobovať sa ročnému obdobiu. V novej kolekcii uvidíme už aj midi sukne, clutton nohavice, dlhé nohavice, saká a doplnky ako objemné gumičky do vlasov.

Keď sme pri novej kolekcii, opíšte nám ako tvoríte, od nápadu až po dodanie zákazníčke.

Pracujem spontánne. Keď prídu látky, najprv sa do každej zaviniem a premýšľam čo z nej vytvorím. Pri akom type a na akú príležitosť by jej podmanivá farba a materiál vynikol. Hrajem sa s myšlienkami a v nich modely šiat tvorím. Ide o celkový dojem z látky, o pocit, ktorý mi svojimi vlastnosťami prináša. To všetko transformujem do konkrétnych strihov, ktoré spolu s krajčírkou dolaďujeme do dokonalosti a plnej funkčnosti, akú chceme zákazníčke doručiť.

Ak by ste mali zo svojej ponuky vybrať jediný - univerzálny kúsok, ktorý by sa hodil do šatníka každej ženy, čo by to bolo?

Jednoznačne naše čierne versatilky JACKIE zo žakarového úpletu a krásnym smotanovým golierom.

Pri šatách a sukniach vaše plány nekončia. Prezraďte nám, na čo sa môžeme tešiť.

Plány sú veľké. Rada by som oslovila na spoluprácu aj iné značky, spojila sily, posilnila možno aj iné ženské biznisové putá. Želám si hlavne v tejto oblasti módy, dovolím si zopakovať, búrať zaužívané stereotypy a prinášať ženám slobodu, štýl a pohodu.

 

Foto: archív dizajnérky, značky Vindt

    1293

    Súvisiace články