Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 27. marec 2024

Veľkonočné dekorácie na váš stôl

Top minimalistické veľkonočné dekorácie na váš tohtoročný sviatočný stôl.

Veľkonočné dekorácie na váš stôl

S príchodom veľkonočných sviatkov si v našich domácnostiach radi uctievame tradície a s tým spojenú jarnú výzdobu. Ak ešte stále premýšľate nad tým, akým štýlom ozdobíte svoj sviatočný stôl tento rok, magazín Top Fashion vás s radosťou inšpirujte. Pozrite sa na TOP minimalistické jarné výzdoby, ktoré zaručene ocení každá návšteva.

Symbol jari

Veľká Noc sa odjakživa spája s prebúdzaním prírody a preto by na vašom stole nemali chýbať jarné prírodné poklady. Za dekoratívnou výzdobou však nemusíte cestovať ďaleko, stačí ak sa prejdete po svojom okolí a do vázy si nazbierate to, čo vám počas prechádzky prírodou ako prvé padne do oka. Obľúbené sú vŕbové prútiky, tradičné bahniatka či zlatý dážď. Naaranžujte si čerstvo nazbierané konáriky tón v tóne do vášho bytu a rozjasnite si interiér.

Akcenty zlato žltej

Zlatý dážď si do svojich príbytkov nosili naše staré mamy aj generácie pred nimi. Táto tradícia sa v slovenských rodinách drží dodnes a my si ju s radosťou uctievame. Zaveste si zlatý dážď nad jedálenský stôl alebo si ho vložte do vázy ako súčasť čerstvej jarnej kytice. Farby zlatej a žltej neodmysliteľne patria k jari a vy ich môžete v podobe dekorácii využiť v mnohých smeroch.

Veľkonočné vajíčka

Vajíčka sú klasickým symbolom jarnej výzdoby a veľkonočných sviatkov. Sú súčasťou nielen sviatočných jedál, ale aj obľúbených dekorácii. Môžete ich zakomponovať do výzdoby stolovania alebo ich zavesiť na konáriky vo váze. Prírodné ručné robené dekorácie priamo z kuchyne si získali našu pozornosť. Nechajte sa inšpirovať naším výberom.

Minimalizmus

Rovnako ako v oblasti módy a krásy, aj v prípade interiérových dekorácii ostávame verní minimalizmu a jednoduchosti. Jar ponúka množstvo krásnych kvetov, ktoré vyniknú na vašom sviatočnom stole. Neviažte ich do veľkých kytíc, ale nechajte ich voľne vyniknúť v menších vázach či sklenených pohároch. K dokonalosti vám budú chýbať len vysoké sviečky, ktoré dodajú celku tú správnu atmosféru.

Odtiene pastelovej a zelenej

Jarná výzdoba vychádza z prírody. Inšpiráciu preto nehľadajte nikde inde. Obrusy, príbory, sviečky a svietniky laďte do pastelových odtieňoch vo farbe vajíčkových škrupiniek a kombinujte so zelenými akcentmi. Zelené vetvičky môžu byť súčasťou nielen honosných váz, ale aj detailov v podobe uviazaných obrúskov v tanieroch.

Na divoko

Aj stôl vyzdobený divokými konárikmi a vetvičkami môže pôsobiť vkusne a decentne. Na tento typ dekorácie vám skvele poslúžia konáre divokej čerešne s púčikmi. Ak uprednostňujete minimalistickejší dojem, vložte si čerstvo nastrihané konáre do krištáľovej vázy v jedálni či do vstupnej haly. Táto ozdoba dodá vášmu domovu ten správny šmrnc.

TOP TIP: Plánujete tráviť sviatočné chvíle na vašej jarnej záhrade? Návštevu môžete milo prekvapiť prepracovanou výzdobou aj v exteriéri. Nechajte sa inšpirovať štýlovým stolom, kde budú dominovať čerstvé biele kvety.

    3035

    Súvisiace články