Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 28. marec 2023

Valentino vracia na módnu scénu tenkú kravatu

Módna prehliadka najnovšej kolekcie Valentino pre sezónu jeseň 2023 zahŕňala tenkú kravatu ku každému jednému looku.

Valentino vracia na módnu scénu tenkú kravatu

Doplnok z parížskeho týždňa módy, na ktorý nemôžeme prestať myslieť. Tenká kravata prichádza späť na módnu scénu vo veľkom štýle.

Skinny Black

Pre niektorých predstavuje prísny dress code v štýle školskej uniformy. Pre tých, ktorí vyrastali v 90. rokoch na začiatku 20. storočia, sa toto označenie považuje za éru emo punku. Tenká čierna kravata bola skrátka neodmysliteľnou súčasťou tohto módneho a hudobného smeru. V najnovšej kolekcii módneho domu Valentino pre nadchádzajúcu sezónu jeseň 2023 sa však kreatívny riaditeľ Pierpaolo Piccioli pokúsil dať tomuto formálnemu doplnku úplne nový príbeh.

Všetkých 74 lookov z najnovšej jesennej kolekcie obsahovalo úzke čierne kravaty. Niektoré modelky ich nosili v známom kontexte- s blúzkami zapnutými na gombíky, cigaretovými nohavicami alebo mini sukňami. Iné ich nosili pod šatami vyrobenými z červených mašlí, s dlhými splývavými bielymi šatami alebo pod kabátom s ružovými flitrami.

Black Tie

Taliansky módny návrhár a kratívny riaditeľ spoločnosti Valentino začal poznámky k módnej prehliadke slovami: „Black Tie“ a pokračoval: „Kódex obliekania môže oslobodiť, univerzálna symbolika je otvorená reinterpretáciám, archetypy si možno znovu predstaviť a sila v známom môže pochádzať z jeho znovuobjavením v novom kontexte“.

Generácia Z

Zdá sa, že každý dizajnér túto sezónu premýšľa o šatníku a o tom, ako sa ľudia chcú obliekať v každodennom živote. Piccoli našiel spôsob, ako vziať niečo tak formálne, ako je kravata, a urobiť to hravým. Zdá sa tiež, že vie, že úzka kravata je obľúbeným doplnkom pre Gen Z.

Dnešná mládež sotva zažila nejaký druh uniformity, čo môže byť dôvod, prečo prirodzene začala inklinovať k kravatám. Čierna kravata v slim strihu pre nich znamená niečo úplne iné ako pre všetky generácie, ktoré prišli pred nimi. Je to ich spôsob, ako vytvoriť systém obliekania pre chaotické časy – uniformu, ktorú môžu nosiť a kombinovať inovatívnymi spôsobmi. Najnovšia šou Valentino odhalila trend, ktorý sa vráti na módnu scénu a udá trend pre dnešných TikTokerov.

    918

    Súvisiace články