Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 23. august 2022

Účesy s ofinou - 5 tipov

Premýšľate nad novým účesom s ofinou? Inšpirujte sa francúzskym štýlom, vďaka ktorému sa tento strih stal doslova ikonickým.

Účesy s ofinou - 5 tipov

Rovnako ako obnosené Levi's džínsy, aj ofina vyzerá na francúzkach skrátka viac cool. Tajomstvo ich úspechu? Postoj, akým tento účes nosíte. Ak aj vy dlho premýšľate nad zmyselným strihom vlasov, vedzte, že prichádzajúca jeseň je ideálnym časom na jeho zrealizovanie. Nechajte sa inšpirovať piatimi ikonickými lookmi, vďaka ktorým si už zajtra budete rezervovať termín u kaderníka.

French bangs

Tento strih je typický pre rodené francúzsky aj holywoodske hviezdy. Familiárny názov „french bangs“ však vystihuje jeho podstatu. Postupne strihaná dĺžka vlasov po ramená v kombinácii s nedbalou strapato pôsobiacou ofinou je presne tým, po čom túžia tisícky žien. Úspech tkvie v nedokonalosti a nepresnosti strihu. Dlhá ofina padajúca do čela s dlhšími pramienkami lemujúcimi tvár. Zlaďte svoj nový účes s presvetlenými prameňmi či jemným prelivom a výsledok bude stáť zato. Zosvetlenie vlasov, či stylingové prostriedky však môžu vlas vysušiť, preto je dôležité dbať aj na jeho dostatočnú hydratáciu. 

Hydratačný šampón Authentic Beauty Concept
Hydratačný šampón Authentic Beauty Concept

Birkin look

Nadčasovou ikonou tohto účesu je Jane Birkin a jej štýl zo 60.rokov. Nepoznáme azda väčšiu priekopníčku z tohto obdobia, ktorej vkus by dodnes kopírovali ženy z celého sveta. Či už ide o oblasť módy, krásy alebo jej nezameniteľného pôvabu. Práve ten dotváral aj nadčasový účes s rovnou ofinou. Ak patríte k prirodzeným brunetkám s dlhými rovnými vlasmi a predĺženou tvárou, tento look je ako stvorený pre vás. Pre hladké a rovné vlasy používajte oválnu kefu, ktorá vám pomôže skrotiť aj zvlnené pramene.

Ofina podľa Margot

Aj holywoodska herečka margot Robbie sa nechala inšpirovať strihom vlasov podľa Francúzok a svoju blond hrivu ozvláštnila o sexi ofinu. Slávna plavovláska dodala svojej osobnosti ešte väčší charakter s účesom v štýle „french bangs“ skutočne zažiarila. Inšpirujte sa dlhším strihom ofiny v spojení s dlhými pramienkami, ktoré budú končiť tesne pod bradou. Tento strih je veľmi sofistikovaný a umožní vám aj ďalšie účesové variácie ako napríklad drdol či nízky vrkoč. Ten môžete skrášliť ozdobnou sponou či gumičkou.

IT girl

Ďalšou svetovou ikonou je francúzska modelka a novodobá IT girl, Mara Lafontan. Známa módna influencerka je obdivovaná vďaka citu pre módu, ale aj závideniahodnému účesu. Jej husté tmavé vlasy lemuje jemný pás ofiny po oboch stranách a vytvára moderný a veľmi chic look. Jej strih vlasov kopírujú nadšené fanúšičky z celého sveta. Ak niekto vie ako nosiť ofinu, tak jednoznačne Mara. Inšpirujte sa jej nadýchaným účesom a ofinu si vyfúkajte smerom von, tak docielite jemne vlnitý vzhľad s objemom.

Fashion icon

Parížanka Leia Sfez je módnou ikonou a inšpiratívnou francúzskou, so všetkým čo k tomu patrí. Verné miesto má aj v letnom vydaní magazínu Top Fashion, kde sme jej venovali článok s názvom Fashion Icon. „Nielen dlhou ofinou a nohami nápadne pripomína Jane Birkin,“ píše módna redaktorka Kristína. Dlhovlasá brunetka s nezameniteľným štýlom a nabitým programom biznis ženy a matky v jednom dokazuje, že tento účes je vhodný aj pre všetky maminy. Pre prirodzený lesk doprajte svojím vlasom extra starostlivosť vo forme oleja.

    509

    Súvisiace články