Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 3. október 2023

Topmodel Filip Hrivňák: Hlavným pilierom môjho mentálneho zdravia je moja viera

Čo sa skrýva v príbehu mladého talentu z titulky Top Fashion Season_02? Rozprávali sme sa o mentálnom zdraví, diverzite a o tom, že nikto nevie, čím si práve prechádzate. Slovenský topmodel Filip Hrivňák nám v rozhovore pre Top Fashion priblížil svoje hodnoty a dokázal, že stojí nohami pevne na zemi.

Topmodel Filip Hrivňák: Hlavným pilierom môjho mentálneho zdravia je moja viera

„Vďaka mojej profesii som mal možnosť stretnúť ľudí z rôznych sociálnych vrstiev z celého sveta. Od mladých začínajúcich návrhárov až po absolútne svetové legendy. Každý z nich, bez rozdielu, má svoje problémy a boje. V dobe porovnávania sa, kde sa pripisuje obrovská váha obrazu úspechu a vzhľadu, je nevyhnutné vedieť sa zastaviť. V modelingu to nie je veľmi žiadané ani časté. Je očakávané byť na očiach, v povedomí. Ja som sa rozhodol z tohto kolobehu na dva roky vystúpiť, oddýchnuť si a prehodnotiť svoje priority a hodnoty. Možno som stratil nejaké kariérne momentum, ale viem, že to bolo dobré rozhodnutie,“ začína rozhovor topmodel Filip Hrivňák z agentúry Exit Model Management.

 

Čo pre teba znamená duševné zdravie?

Momentálne sa vžívam do role otca a moje fyzické a duševné zdravie priamo ovplyvňuje kvalitu nielen môjho života, ale už aj mojej rodiny. Preto pociťujem potrebu a zodpovednosť sa oň starať. Prirovnal by som to k pokynu letušiek v prípade núdze najprv nasadiť dýchaciu masku sebe, až potom dieťaťu. Nie sebecky, ale múdro a predvídavo.

Ukazuje sa, že dnešná generácia má viac problémov ako v minulosti. Ako to vnímaš ty?

Bezpochyby. Dnešní tínedžeri čelia úplne iným, novým problémom ako predošlé generácie. Môžu sa cítiť nepochopení a odsúdení predošlou generáciou, ktorá im vlastne ani nevie pomôcť.

Ako sa o svoje mentálne zdravie staráš?

Hlavným pilierom môjho mentálneho zdravia je moja viera v Boha. Od nej sa odvíja celé moje chápanie sveta. Taktiež sa snažím nezahlcovať svoju myseľ nepotrebnými informáciami či sociálnymi sieťami. Sústredím svoju pozornosť na ľudí, ktorých mám rád, a ktorí obohacujú môj život. Mam v živote úzky okruh skvelých priateľov, s ktorými sa často rozprávame o tom, čo momentálne prežívame ako muži, manželia, otcovia. Pri nich viem, že môžem byť úprimný a ísť do hĺbky. V neposlednom rade je súčasťou starostlivosti o moje mentálne zdravie šport.

Myslíš si, že je jednoduché v dnešnej spoločnosti vyjadriť sa a presadiť svoje názory?

Myslím, že nie. Myslím, že dnes väčšina ľudí nepočúva, iba hovorí.

FOTO - Braňo Šimončík
    2125

    Súvisiace články