Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 9. september 2022

Tipy na jesenné čítanie

Hľadáte tipy na dobrú knihu a potrebujete inšpiráciu? Nechajte sa zlákať naším knižným výberom a osobnými recenziami.

Tipy na jesenné čítanie

Dlhé horúce dni a dovolenky sme si krátili čítaním letného vydania magazínu Top Fashion a dobrými knihami. S prichádzajúcim jesenným obdobím v nás ešte viac prevláda túžba zostať celý víkend v posteli a čítať obľúbených autorov. Prinášame vám preto prvý diel knižných tipov od redaktoriek magazínu Top Fashion, ktorý vám budeme prinášať každý mesiac. Inšpirujme sa navzájom!

Módna redaktorka Janka

„Pre mňa je leto čas na veľké príbehy. Medzi knihy, pri ktorých čítaní som mala pocit, že držím v ruke skutočný klenot, a to či už išlo o príbeh alebo jazyk, patrí klasika ako Ben Hur (Lewis Wallace), Jana Eyrová (Charlotte Brontëová), Krstný otec (Mario Puzo) alebo Čarodejník z krajiny Oz (Baum L. Frank). Dnes, keď ktorúkoľvek z nich otvorím, akoby som bola opäť na mieste kde som ich čítala prvýkrát – akoby opäť bolo to leto v ovocnom sade na Morave alebo v kuchyni domčeka na pobreží USA, ktorú sme zdieľali s detskami z celej Európy... Fungujú pre mňa ako vône, o ktorých sa hovorí, že majú schopnosť preniesť človeka v čase a priestore,“ prezradila Janka.
Čarodejník z krajiny Oz -  L. Frank Baum
Čarodejník z krajiny Oz -  L. Frank Baum

Redaktorka Kristína

„Magpie od Elizabeth Day - Moje tohtoročné dvojdňové letné čítanie. Magpie sa číta ako napínavý triler, ale dej hovorí o témach mentálneho zdravia a plánovaného rodičovstva. Pokiaľ si chcete pri knihe oddýchnuť, a váš obľúbený žáner nie je Rosamunde Pilcherová, rozhodne odporúčam,“ radí redaktorka Kristína.

Magpie od Elizabeth Day
Magpie od Elizabeth Day

Manažérka sociálnych sietí Dajana

 „Rada čítam náučné knihy, hlavne z oblasti Holistic nutrition. Knihu Genius Foods od Maxa Lugavere odporúčam všetkým, ktorý sa chcú dozvedieť viac o tom ako funguje spojenie nášho mozgu a žalúdka a tiež potravinách, ktoré ovplyvňujú našu schopnosť sústrediť sa, učiť sa, tvoriť alebo udržať si celkovú rovnováhu. Genous Foods naozaj zmení spôsob vášho stravovania. V tejto knihe sa naučíte aj to, že avokádo a extra olivový olej sú vaši najlepší priatelia! Kniha odhľuje ohromujúce spojitosti s našimi rozhodnutiami v oblasti stravovania a životného štýlu a našim mozgom,“ hovorí Dajana.

Genius Foods by Max Lugavere
Genius Foods by Max Lugavere

Online redaktorka Martina

„Naposledy som si objednala knihu Novinářky od Lindy Bartošovej. Pôvodne ma zaujala téma českej mediálnej scény a osobné pohľady žien, ktoré v nej pôsobia. Popri čítaní som však zistila, že kniha ponúka oveľa viac, než len rozhovory s novinárkami a ich skúsenosťami v mediálnom priestore. Každá z respondentiek otvára svoj osobný príbeh, ktorým búra predstavy o kariére žien v televízii. Tieto inšpiratívne rozhovory mi utkveli v hlave dlhšie ako som predpokladala,“ prezradila Martina

Novináŕky od Linda Bartošová predáva Book Therapy
Novináŕky od Linda Bartošová predáva Book Therapy

Ambasádorka Top Fashion Zuzana

„Knihy číst teď nestíhám. Jen listuji zahraniční časopisy -móda a interiér a teď jsem zavřela mini knížku - Dětské hlasky - co řekly naše děti a zapsala jsem další Emčino slovo klednik – knedlík,“ dodáva s úsmevom dvojnásobná mamina.

Detské hlášky- Co řekli naše deti
Detské hlášky- Co řekli naše deti
    896

    Súvisiace články