Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 3. júl 2023 / PR

Testujeme: Nový hatchback Triedy A od Mercedes-Benz

V redakcii magazínu Top Fashion sme mali možnosť testovať nový hatchback Triedy A od Motor-Car Bratislava. TOP voľba pre všetkých, ktorí sa cez týždeň pohybujú v meste a cez víkendy cestujú na výlety.

Testujeme: Nový hatchback Triedy A od Mercedes-Benz

Trend veľkých SUV pomaly utícha a ľudia sa čoraz častejšie pozerajú po atraktívnom imidžovom vozidle, s ktorým je radosť jazdiť. Trieda A to všetko spĺňa. Vďaka kompaktným rozmerom a športovému charakteru je skvelou voľbou pre moderných ľudí, ktorí sa cez týždeň zdržiavajú v meste a cez víkendy vyhľadávajú únik z mesta. My sme vám spoločne so šéfredaktorkou magazínu Top Fashion pár tipov na víkendový únik z mesta dali aj v článku nižšie.

Do mesta aj na výlety

Naša editor-in-chief Barbora Franeková testovala vozidlo najmä v centre Bratislavy. Flexibilný sprievodca každodenným jazdením bol TOP pomocníkom na pracovné stretnutia, fotenia a rýchly moderný život v centre veľkomesta.

Editor-in-chief Barbora Franeková sa s novým vozidlom vybrala na výlet do Modry.
Editor-in-chief Barbora Franeková sa s novým vozidlom vybrala na výlet do Modry.

TIP na výlet:

„Vybrala som sa aj na výlet do Wild Kitchen v Modre, kde to mám veľmi rada,“ približuje Barbora svoju testovaciu jazdu. „Veľmi mi vyhovovala multifunkčná kamera, vďaka ktorej som pri státí na červenej pohodlne videla na semafor. Výhodou pre mňa bola aj funkcia aktívneho asistenta udržiavania v jazdnom pruhu a tiež zvuková signalizácia vozidla v priestore mŕtveho uhla,“ dodala s nadšením.

Moderný dizajn

Testovanie novej Triedy A ocenila aj redaktorka magazínu Top Fashion, Martina Brejová. „Už na prvý pohľad ma zaujal moderný dizajn exteriéru so vzorom hviezd Mercedes-Benz,“ hovorí v úvode rozhovoru. „Myslím, že každá žena ocení aj minimalistický moderný interiér, ktorý je inovatívny, ale s jednoduchou obsluhou. Vyzdvihla by som najmä vylepšený multimediálny systém MBUX a komfortné sedadlá.“

„Môj nový spoločník ma sprevádzal na ceste z Bratislavy do oblasti Malej Fatry a späť. Jazdila som s ním po meste, do prírody, aj na hodiny tenisu. Priznám sa, že po týždni testovania mi prirástol k srdcu a nechcelo sa mi s ním ani rozlúčiť,“ vysvetľuje Martina. 

TIP na výlet:

„Ak sa niekedy budete zdržiavať v okolí mesta Martin, určite nezabudnite vynechať návštevu môjho obľúbeného miesta na oddych Calma Community, ktoré je jogovňou, kaviarňou, knižnicou, kvetinárstvom a concept storom pod jednou strechou. Na obed skočte do chutného vietnamského bistra NhàBè, ktoré sa vyznačuje nielen skvelou kuchyňou, ale aj krásnym interiérom. Ak sa vám okolie mesta a prírody zapáči natoľko, že by ste v nej pokojne ostali aj pár dní, zarezervujte si pobyt v modernej chate CabinAv štýle A-frame na okraji strediska Snowland vo Valčianskej doline.“

Komfort vyššej triedy

Trieda A v sebe spája suverénne športové vlastnosti s komfortom vyššej triedy a prináša novú dynamiku do segmentu kompaktných vozidiel. Na atraktívnom vozidle sme si okrem iného zamilovali jednoduché parkovanie, dostatok miesta v kufri, farebné náladové podsvietenie či spotrebu paliva, ktorá vydrží skutočne dlho. S triedou A je skrátka radosť jazdiť, o tom svedčí aj módna redaktorka Kristína, ktorá si urobila výlet do rodných Piešťan. 

TIP na výlet:

„Dom Umenia - Ikona brutalizmu od Ferdinanda Milučkého. Odporúčam absolvovať aj komentovanú prehliadku s architektkami Líviou Gažovou a Evou Rohoňovou, ktorá sa koná raz do mesiaca. Arta - Bývalá továreň na čokoládu je dnes kultúrno-kreatívnym centrom. Oplatí sa sledovať výstavy, eventy a navštíviť kaviareň Concept. Café Norma - Naturálne vína a výberová káva v dizajnovom prostredí priamo na začiatku mestského parku. Môžete sa tiež prejsť autom stromovou alejou k secesnému hotelu Thermia Palace na kúpeľnom ostrove, ktorý bol prvým päťhviezdičkovým hotelom na Slovensku,“ odporúča Kristína.

Dom Umenia
Dom Umenia
Arta
Arta
Café Norma
Café Norma

Čo podľa redakcie TOP Fashion stojí za povšimnutie?

 • Multifunkčná kamera
 • Ľahké manévrovanie pri parkovaní
 • Výborné jazdné vlastnosti
 • Praktický batožinový priestor
 • „Grill“ prednej masky s hviezdičkami
 • Atraktívne zadné svetlá
 • Ambientné osvetlenie interiéru
 • Prémiové materiály v interiéri
  2618

  Súvisiace články