Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 28. december 2022 / PR

Začnite túto zimnú sezónu snowboardovať aj vy!

Od čias, kedy vznikli prvé lyže a snowboardy sa vedú debaty o tom, či je lepšie lyžovanie alebo snowboardovanie. Ak ste fanúšikom lyžovania, v dnešnom článku vám predstavíme dôvody, pre ktoré by ste sa mali rozhodnúť naučiť sa jazdiť aj na snowboarde. Nechceme odradiť vášnivých lyžiarov od ich obľúbenej zimnej aktivity, skôr ponúkame možnosť vyskúšať niečo nové.

Začnite túto zimnú sezónu snowboardovať aj vy!

Ak túžite mať zážitok z každej jednej jazdy, chcete sa počas nej rozprávať, smiať sa a láka vás vyskúšať niečo nové, odporúčame vám kúpiť si snowboard a vyraziť. Tu je päť dôvodov, pre ktoré by ste mali túto zimu vyskúšať snowboarding:

1. Máte voľné ruky

Pri snowboardingu nepotrebujete žiadne lyžiarske palice, ruky sú voľné a prinášajú tak ďalšie zábavné možnosti pre jazdcov. Na snowboardoch môžete popri jazde uvoľnene mávať rukami, robiť fotky, natáčať dynamické video na GoPro kameru či skúšať rôzne triky. Nemyslíte si, že to je veľká výhoda, ktorá zlepší váš zážitok z jazdy?

2. Nebudú vás bolieť nohy z topánok

Každý lyžiar si musí prvé dni odtrpieť bolesť, ktoré mu spôsobia pevné lyžiarske topánky. Topánky určené na snowboard sú príjemnejšie na nosenie a umožňujú prirodzenejší pohyb počas chôdze. Samozrejme aj toto obutie môže byť nepohodlné, celková flexibilita je však v porovnaní s lyžiarskymi topánkami vyššia.

3. Môžete sa lepšie socializovať

Lyžovanie je skôr individuálny šport. Hoci do tejto kategórie patrí aj snowboardovanie, predsa sa tu nájde viac príležitostí na socializáciu. Snowboard si oveľa rýchlejšie odopnete než lyže. Preto, ak ste na svahu s kamarátmi, nielenže sa môžete rozprávať počas jazdy, môžete sa aj na chvíľu zastaviť a pokochať sa krásami odľahlejších častí svahu. Inak povedané – so snowboardom si dokážete sadnúť aj na zem, oddýchnuť si a užiť si zasneženú scenériu.

4. Prenos skúseností do iných športov

Zvládli ste lyžovanie a snowboardovanie, čo ďalej? Vyskúšať môžete napríklad „vodné snowboardovanie“ – surfing. Ak sa raz naučíte stáť a balansovať na hýbajúcej sa doske, oveľa ľahšie sa vám bude stáť na surfe či skateboarde. Ak sa chcete v lete naučiť surfovať, možno nie je zlý nápad začať už túto zimu tým, že sa naučíte stáť na snowboarde. Nadobudnuté zručnosti a skúseností sa prenesú aj do iných športových disciplín.

5. Zlepší sa vám nálada

Pri každom športe sa zvyšuje hladina endorfínov, ktoré spôsobia, že sa cítite veselšie a bezstarostnejšie. Platí to aj pri snowboardingu. Niektorí športovci opisujú svoju jazdu ako let vzduchom, zdravý návyk alebo zážitok, ktorý chcú, aby sa opakoval. Pre maximálny pôžitok z jazdy sa nezabudnite dobre vybaviť. Nezabudnite ani na zimné doplnky, ako napríklad rukavice - pri snowboardingu budete mať tendenciu sa častejšie dotýkať snehu, preto je dôležité, aby ste ruky udržiavali v teple a suchu. Nemalou výhodou je, že snowboardovanie je v dnešnej dobe veľmi cool a určite sa nájde niekoľko kamarátov, ktorí budú chcieť ísť na svah s vami. Aj vy sa môžete túto zimnú sezónu naučiť snowboardovať! Uvidíte, že to bude stáť za to.

Zdroj foto: Shutterstock.com
    897

    Súvisiace články