Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 21. marec 2024 / PR

Talianske umenie žiť a tvoriť výnimočný nábytok

Známy dizajnér Mauro Lipparini navrhol pre luxusnú taliansku značku Arketipo Firenze sedačku That is life. Pozrieť a vyskúšať si ju môžete aj priamo v našom hlavnom meste.

Talianske umenie žiť a tvoriť výnimočný nábytok

Naturálny minimalizmus

That is life je viac ako len obyčajná sedačka. Pod jej dizajnom, tvarom či ergonómiou sú podpísané dva pojmy vo svete exkluzívneho nábytku: Arketipo Firenze a Mauro Lipparini. Taliansky dizajnér má na svojom konte viaceré prestížne dizajnové ocenenia a je považovaný za jedného z lídrov tzv. „naturálneho minimalizmu“. Je známy tým, že rád využíva jasné, priame línie, ale do svojich návrhov vie pretaviť aj radosť zo života, energiu a vitalitu: najmä vďaka výrazným farbám a organickým textúram. To všetko pri zachovaní minimalistickej dizajnovej podstaty, ktorú však rozširuje o nové, zaujímavé rozmery.

That is life

Keď sa všetky tieto východiská spoja v novom sviežom návrhu, výsledok je pozoruhodný. Je to aj prípad modulárnej sedačky That is life. Disponuje pohodlnými vysokými vankúšmi a hlbokou pozíciou sedenia. Sedačka je mäkká, ale pevná a vo výsledku veľmi elegantná. Jednotlivé časti je možné medzi sebou kombinovať a vytvárať tak rôzne kompozície, prispôsobené používa teľovi priamo na mieru. Veľmi súčasne pôsobia hranaté podrúčky, ktoré spolu so sedacou časťou vytvárajú jeden harmonický a dizajnový celok.

„Kľúčová je pre mňa vitalita“

Hovorí Mauro Lipparini, a jeho návrh nadčasovej sedačky je toho dôkazom. Je stelesnením talianskej radosti zo života, precíz nej remeselnej kvality a zároveň sa pri tomto návrhu odzrkadlili aj dizajnérove medzinárodné skúsenosti. Dokázal, že minimalizmus nemusí byť strohý ani fádny. Neustále ho obohacuje, rozširuje a dopĺňa.

Sedačku That is life si môžete pozrieť a vyskúšať v showroome EKOMA design v New Living Center Bratislava na Rožňavskej ulici č. 4.

www.ekoma.sk

    970

    Súvisiace články