Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 28. október 2021

Style Book podľa Zuzany Jánošovej

Slovenku Zuzku žijúcu v Kodani môžete poznať ako street style fotografku, ktorá nás pravidelne zásobuje inšpiratívnymi fotografiami zo svetových fashion weekov. Sama je však obrovskou inšpiráciou pretože svojim štýlom vyčnieva z davu. Jej cit pre módu je odvážny, moderný a pritom stále ležérny a hravý. Opýtali sme sa jej na módne pravidlá, ktorými sa riadi, ale aj na to, kde hľadá múzu.

Style Book podľa Zuzany Jánošovej

Môj štýl by som opísala najmä ako pohodlný, zľahka oversized s prvakmi vintage. Mixuje kúsky z bežných reťazcov s high end fashion. Rada kombinujem jednoduché, ba až obyčajné veci s extravagantnými, drahé s dostupnými.Môj typický look je napríklad oversized vintage kabát so starými teniskami kúpenými v second hande a novou Bottega Veneta kabelkou. Alebo aj páperová bunda s dlhými štrasovými náušnicami.

Môj go-to outfit na každodennú prechádzku s kočíkom je založený na páperovej bunde z The Frankie Shop, pletená alebo tepláková súprava Sporty & Rich alebo H&M a pohodlné tenisky alebo čižmy.

@sjuloves
@sjuloves
@sjuloves
@sjuloves

Najobľúbenejší trend pre túto sezónu sú stále veľké páperové bundy, masívne topánky a zelená farba! Postave síce prvé dva spomínané nelichotia, no ja na tej svojej ešte stále musím po pôrode popracovať, takže mi to nevadí. Ešte ma bavia vesty, dokážu pozdvihnúť každý basic outfit.  

Jedna vec, ktorú by som si túto sezónu kúpila sú kvalitné zimné topánky. Kúpila som si už Tabi Boots, no nesedeli mi a teraz mám na ceste snehuále Prada, tak som zvedavá. Nakupovať topánky online je vždy trochu lotéria.

Väčšinou nakupujem v second handoch. Na Vestiaire i na lokálnych platformách mám zapnuté upozornenia na veci, na ktoré práve číham. Zároveň tam aj predávam. Na každú kúpenú vec sa snažím jednu predať, aj keď nie vždy mi to výjde.  

Investujem do kabeliek, topánok a kabátov.  

Môj najobľúbenejší kúsok v šatníku je v tejto chvíli bunda The Frankie Shop. Siaham po nej snáď najčastejšie. Okrem toho ešte Saks Potts kabát, ktorý je síce menej praktický, no ozajstný statement kúsok.  

Medzi moje módne vzory patrí mix klasických módnych ikon ako Pernille Teisbæk, kreatívnych influencerov ako Fanny Ekstrand a nových objavov ako Emma Fridsell. Asi tak by som rada charakterizovala svoj štýl - ako klasický s kreatívnym a novátorským twistom. Ale či sa mi to darí, to musia posúdiť iní. 

@sjuloves
@sjuloves
@sjuloves
@sjuloves
@sjuloves
@sjuloves

Kľúčom ku skvelému stylingu sú kúsky z kvalitných materiálov, či už drahé alebo lacné. Myslím, že skvelý styling je možné vytvoriť aj z vecí z bežných reťazcov či zo sekáčov.  

Dobrý tip v móde som zatiaľ nedostala, ale rada jeden dám. Naozaj sa vyplatí investovať do nadčasových kabeliek a kabátov. Zachránia inak obyčajný look a keď vás omrzia, ľahko ich posuniete ďalej.

 

Viac z módneho sveta Zuzky @sjuloves nájdeš na Instagrame!

Foto: archív Zuzany Jánošovej

    2309

    Súvisiace články