Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 14. apríl 2024 / PR

Status Quo: Tvor umenie po svojom!

„Ako vyštudovaná divadelná manažérka mám ku kultúre veľmi blízko, a preto vždy, keď mám možnosť ju akýmkoľvek spôsobom podporiť, tak idem do toho.“ Barbora Bakošová

Status Quo: Tvor umenie po svojom!

Na čom aktuálne pracuješ?

Mojou hlavou prácou je aktuálne FACE WORKOUT STUDIO, ktorého víziou je prirodzene zvýrazniť jedinečnosť každej tváre, a najnovšie pracujem aj na projekte Status Quo × glo, ktorého cieľom je poukázať na ženy v umení.

Ako si sa k projektu Status Quo dostala, tvoríš ho sama? 

Ako vyštudovaná divadelná manažérka mám ku kultúre veľmi blízko, a preto vždy, keď mám možnosť ju akýmkoľvek spôsobom podporiť, tak idem do toho. Okrem mňa sa do projektu zapojili aj Petra Žiačková, Táňa Kadlecová, Barbora Jurovcová, Mya Javorková a Terézia Feňovčíková. Všetky tieto ženy sú pre mňa veľkou inšpiráciou. Každá z nich tvorí v inom umeleckom žánri a v projekte tak máme zastúpenú tatérku, fotografku, módnu návrhárku, maliarku, ale pozrieme sa napríklad aj na šperk či objekty na skrášlenie domácnosti. 

Aká je v ňom tvoja úloha?

Môj prínos do projektu je hlavne v tom, že ich tvorbu zaznamenávam, chodím do ich ateliérov a pomáham im s prezentáciou voči verejnosti.

Je téma „Ženy a umenie“ aktuálna aj v 21. storočí?

Určite, možno ešte viac ako kedysi. Teraz sa s tým dá pracovať, je na to vôľa a téma je otvorená. Vedeli ste napríklad, že len 13 % stálych zbierok umenia v európskych a severoamerických galériách je od žien?

Ako projekt prebieha?

Postupne navštevujem ateliéry, kde dievčatá tvoria na spoločnú tému „Art is in the air“. Pri tvorbe majú úplnú voľnosť a každá si tému vyložila po svojom. Terézia napríklad pracuje so stereotypmi – „žena patrí do kuchyne“ a pretvára zásteru na skutočne unikátny outfit. Petra Žiačková zas pripravila návrhy na tetovania, ktoré ženám dávajú voľnosť v podobe vtáčích krídel.

Kde môžeme projekt sledovať?

Projekt prebieha na instagramových profiloch dievčat a na profile @glo_slovakia. Momentálne máme za sebou prvé 3 umelkyne a už čoskoro budete môcť vidieť ich tvorbu online. Projekt v apríli vyvrcholí eventom, počas ktorého si budete môcť dražiť jedno z diel, od každej z našich dievčat. Výťažok z tejto dražby poputuje na umenie, nami vybranej nadácii.

UŽ TENTO ŠTVRTOK O 19:00 SA V KLUBE MANIFEST BOHÉMA V BRATISLAVE USKUTOČNÍ EVENT STATUS QUO:

Barbora Bakošová a jej cesta:

Prvý tvárový gym FACE WORKOUT STUDIO založila v roku 2023 spolu so svojím tímom na Zámockej ulici v Bratislave. Tento rok plánuje aj expanziu, nielen v online priestore, ale aj v offline. Barbora študovala divadelný manažment na VŠMU a Business and Creative Industries v Lotyšsku. Prepojenie kultúry a krásy je v jej živote spojené už od tínedžerského veku, kedy sa aktívne venovala modelingu. Oba projekty, na ktorých aktuálne pracuje, podporujú nielen zdravé sebavedomie žien, no aj jedinečnosť každého človeka.

    1577

    Súvisiace články