Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 16. december 2022 / PR

Skutočná krása siaha hlboko pod povrch

Všímavosť je v dnešnej uponáhľanej dobe veľmi dôležitá. Vnútorná krása nie je len o nás samotných, ale aj o našom prepojení s inými ľuďmi. Authentic Beauty Concept nie je len o produktoch, ale aj o komunite. O kaderníkoch, klientoch a milovníkoch autentickej krásy. O tomto prepojení a novinke Cool Glow sme sa rozprávali s hairstylistkou Mirkou Strokovou zo Strokoway Salon a bývalou snowboardistkou, aktuálne podnikateľkou a full time mamou Bašou Števulovou.

Skutočná krása siaha hlboko pod povrch

Hairstylistka Mirka Stroková

Značka vegánskej vlasovej kozmetiky Authentic Beauty Concept je spojením vedy a prírody. Je práve toto spojenie charakteristické aj pre vás?

Áno, stotožňujem sa s týmto spojením, nakoľko vlasy svojich klientov posudzujem veľmi starostlivo a individuálne. Pre zdravie vlasov aj zdravie prírody vyberám produkty a značky, ktoré sú udržateľné po viacerých stránkach – obsahujú čisté ingrediencie, recyklované obaly, možnosť dopĺňania z refill baru. Všetko, čo napomáha znižovať uhlíkovú stopu. No a práve vegánske produkty Authentic Beauty Concept mi poskytujú nielen pre vlasy, ale aj pre osobný pocit uspokojenia „šetrne voči prírode“ všetko potrebné. Snažím sa voliť proces, ktorý rešpektuje integritu vlasu. Minimalizmus je základ.

Hairstylistka Mirka Stroková a biznis mamina Baša Števuľová
Hairstylistka Mirka Stroková a biznis mamina Baša Števuľová

Ako hairstylistka a majiteľka Strokoway Salonu pracujete aj ako technologička. Čo zahŕňa vaša pozícia?

Práca technológa je pre mňa aj o zodpovednosti voči klientom – kaderníckym salónom, ktoré školím, ale aj voči ich koncovým zákazníkom. Je to teda akési dvojité otestovanie po stránke profesionálneho použitia v kaderníctvach, a potom aj použitia v domácom prostredí pre užívateľov. Ako technológ dostávam na testovanie produkty skôr, ako sú distribuované klientom. Testujeme ich najprv s kolegyňami prv, než sú oficiálne spustené do obehu. Mojou úlohou je ich uchopenie a čo najlepšia implementácia medzi ostatných kaderníkov a ich nastavenie pre rôzne typy vlasov budúcich klientov.

Pracovný svet úspešne prepájate s materstvom. Ako dokážete skĺbiť kariéru a povolanie maminy?

Materstvo je nádherný a krásny dar. Na to, aby ste vedeli skĺbiť materstvo s kariérou, potrebujete pár vecí: tou prvou je mať pri sebe toho správneho partnera, a tou druhou je mať super tím kolegov. Keď je všetko v rovnováhe, tak sa to zvládnuť dá. No a ak váš potomok zdedí kadernícke gény, tak máte vyhraté. Moje dieťa, napríklad, odmalička miluje zaspávať pri zvuku fénu, takže keď pracujem, vôbec mu to nevadí.

Hrdo sa hlásite k hnutiu umelcov a kaderníkov za skutočnú krásu. Čo pre vás znamená Authentic Beauty Movement?

Hnutie za prirodzenú krásu je komunita ľudí zdieľajúca rovnaké názory na krásu, ľudské hodnoty a autenticitu. Členmi nie sú len kaderníci a vlasoví profesionáli. Môže vstúpiť každý, kto zdieľa ich názory a používa vegánsku vlasovú kozmetiku Authentic Beauty Concept. Je dôležité zameriavať sa nielen na vonkajšie prostredie, ale aj na epochálnu pohodu. Nie je to len o produktoch, je to o komunite, o nás ľuďoch, kaderníkoch, ale aj našich klientoch. Celé to je prepojené.

Baša Števuľová a hairstylistka Mirka Stroková so Strokoway salónu.
Baša Števuľová a hairstylistka Mirka Stroková so Strokoway salónu.

Prezradíte nám, z čoho sa skladá novinka Cool Glow šampón, ktorý ste aplikovali aj Baši na jej blond?

Cool Glow je vyživujúci šampón bez sulfátov a silikónov, s extraktom zo sladkých fialových zemiakov. Extrakt zo sladkých zemiakov sa často používa ako uskladňujúca a zvláčňujúca zložka. Fialové pigmenty neutralizujú nežiaduce žlté tóny a zvýrazňujú prirodzené odlesky vlasov pre svieži a žiarivý lesk.

Ako by ste charakterizovali jeho vôňu?

Sladký jemný akcent radu produktov Glow doplnený charakteristickou autentickou ľahkou púdrovou vôňou.

Čo vás najviac zaujalo na tejto línii?

Na novom produkte Cool Glow ma zaujalo, ako dokáže táto vegánska receptúra prežiariť farbené blond vlasy a oživiť studené tóny blond aj na báze prírodných prísad a farbiva z fialových zemiakov. Je to príjemná gélová konzistencia, vôbec nefarbí ruky, a okrem žiarivejšej blond dodáva vlasom aj potrebné živiny. Vlasy po použití pôsobia zdravo a prirodzene. Vegánska receptúra je registrovaná svetovou Vegan Society.

Studený rozjasňujúci šampón Cool Glow Cleanser od Authentic Beauty Concept predáva Strokoway shop.
Studený rozjasňujúci šampón Cool Glow Cleanser od Authentic Beauty Concept predáva Strokoway shop.

Podnikateľka a full time mama Baša Števulová

Vedieš aktívny život, kde prepájaš materstvo so športom a vlastným biznisom. Je pre teba dôležité vedieť si urobiť čas pre seba?

Relax s maskou na vlasoch je to najmenej, a na to sa veru čas nájde vždy. Predsa len 15 minút v sprche mi je (väčšinou) dopriatych. Avšak ten ostatný time management až taký ľahký nie je a stále sa učím, ako ho zlepšovať a nájsť si popri dvoch deťoch, práci a všetkých našich aktivitách aj skutočne čas len sama pre seba.

Hydratačná maska Authentic Beauty Concept predáva Strokoway shop.
Hydratačná maska Authentic Beauty Concept predáva Strokoway shop.

Na tvojom instagramovom profile prezentuješ životný štýl, cestovanie a autentickosť. Je práve prirodzenosť pre teba v dnešnej dobe dôležitá?

Slovo autenticita sa v poslednej dobe skloňuje veľmi často, najmä v spojení so sociálnymi sieťami. Kto sa s ňou „nekamoší“, predpokladám, že klame len sám seba. Nie je to niečo, o čo sa treba snažiť, stačí len byť sám sebou, bez ohľadu na to, čo si kto myslí.

Aké sú tvoje atribúty pri výbere vlasovej kozmetiky?

Kozmetiku, či už pleťovú, alebo vlasovú, si ozaj vyberám a dávam pozor, čo si na telo dávam. Nesiaham výlučne po vegánskych produktoch, ale hľadám a vyberám to, čo je šetrné k nám a aj k okoliu. Authentic Beauty Concept má všetko, ale hlavne čisté a jednoduché zloženia.

Vegánsky strieborný šampón Authentic Beauty Concept pre blond farbené vlasy
Vegánsky strieborný šampón Authentic Beauty Concept pre blond farbené vlasy
Baša Števulová nedá dopustiť na čisté a jednoduché zloženia.
Baša Števulová nedá dopustiť na čisté a jednoduché zloženia.

Čím ťa zaujala vegánska vlasová starostlivosť od Authentic Beauty Concept?

Bolo by veľmi prvoplánové, keby som hneď povedala, že vôňou? Lebo každý jeden produkt neuveriteľne vonia. Ale, odhliadnuc od vône, celým konceptom okolo značky, krásnou identitou a v neposlednom rade produktmi a ich zložením.

Ktoré z produktov ti najviac vyhovujú?

Enhancing Water bol môj letný must to have, rovnako tak hydratačný sprejový kondicionér a v podstate všetko, čo sa starostlivosti o ozaj namáhané vlasy týka. Dávam im riadne zabrať a aspoň dobrou starostlivosťou im musím čosi vrátiť. Bez hydratačného mlieka si vlasy nefúkam, keď chcem dodať trochu štruktúry vlasom alebo ich len mať strapatejšie, používam Nymph Salt spray. A veru, dopustiť nedám ani na ľahučký krém na ruky, ktorý vlasom, mimochodom, vôbec nevadí.

Nude púdrový sprej
Nude púdrový sprej
Suchý texturovací sprej
Suchý texturovací sprej
Produkty vegánskej vlasovej kozmetiky Authentic Beauty Concept nájdete na stránke www.strokowayshop.com
    1419

    Súvisiace články