Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 31. január 2024

Renesancia umenia v Couture

Ako John Galliano zapísal poslednú prehliadku Maison Margiela do histórie.

Renesancia umenia v Couture

V schátranom nočnom klube v podzemí parížskeho Mostu Alexandra III sa minulý týždeň odohrala neopísateľná nádhera. My sa vám sa ju opísať pokúsime. Po rokoch opatrnejších Couture prehliadok prišla v tejto sezóne obrovská zmena a jej najvýznamnejším aktérom je Maison Margiela Artisanal.

Grandiózne siluety

Predstavte si báseň, ktorá doslova ožije pred vašimi očami. Avantgardný a teatrálny prístup Johna Galliana dopĺňal grandiózne siluety, priehľadné čipky, pruhy a textúry couture diel. Minulotýždňovou prehliadkou zbúral všetky predsudky a predstavy o tom čo by sa pre couture patrilo. Podarilo sa mu stelesniť skutočnú tvorivú víziu a publiku priniesť zážitok, po akom očividne už dlho túžilo.

V hudobnom doprovode speváka Lucky Love sa hostia preniesli do minulosti - konkrétne do nočného života v La Belle Epoque. Bol to Paríž plný zakázanej lásky a jeho emócie boli cítiť naprieč celou show.

Make-up

Pat McGrath, autorka makeup lookov s efektom porcelánu vytvorila pomocou latexu a dokonalej techniky doslova živé bábiky.

Prehliadka hraničila s divadelným predstavením aj vďaka spolupráci s pohybovým režisérom Patom Boguslawskim. Každému z modelov a modeliek sa venoval individuálne a vytvoril im príbeh a motiváciu na daný typ pohybu, ktorého výsledkom bola hypnotizujúca kolekcia pohybov a štýlov chôdze.

Pozrite si video k show a posúďte sami. Zimomriavky sú zaručené.

Maison Margiela Artisanal Collection 2024:

    2092

    Súvisiace články