Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 4. december 2022 / PR

Premýšľate nad zväčšením? Vyberte si správne

Ako sa môžete správne rozhodnúť, aby ste dosiahli optimálne výsledky, a čo môžete urobiť po operácii, aby ste zvýšili výhody zväčšenia prsníkov, odpovedá MUDr. Norbert Rácz, primár oddelenia plastickej chirurgie v Interklinik v Bratislave.

Premýšľate nad zväčšením? Vyberte si správne

Starostlivo si vyberte plastického chirurga

Pre najlepšie výsledky sa uistite, že chirurg je v oblasti chirurgie prsníkov skúsený, má cit pre detail aj špičkové komunikačné schopnosti. Prezrite si fotografie pred a po operácii na webových stránkach chirurga alebo v ordinácii, aby ste zistili, či dokáže operáciu prispôsobiť vášmu typu postavy. Niektoré kliniky ukazujú fotografie len na konzultáciách, nebojte sa ich žiadať.

 

Využite konzultáciu plnohodnotne

„Osobné konzultačné stretnutie je najlepšou príležitosťou pre vysvetlenie potrieb či prednesenie akýchkoľvek konkrétnych obáv. Je dôležité, aby ste svojmu lekárovi dôverovali a povedali mu naozaj všetko. Ak napríklad vediete aktívny životný štýl, nezabudnite spomenúť dôležitosť pokračovania vo vašom fitness režime a pod., to všetko sú dôležité informácie,“ hovorí MUDr. Rácz, a dodáva: „Pozorne počúvajte, čo vám lekár hovorí – vrátane jeho návrhov týkajúcich sa typu, veľkosti a umiestnenia implantátov – na základe vašej jedinečnej postavy a estetických cieľov. Lekár vám dokáže skutočne poradiť najlepšie, aby sa výsledok hodil k vášmu typu postavy“.

Výber správnych implantátov

Neexistuje jeden najlepší implantát pre všetky ženy. „Prsné implantáty závisia od veľkosti a tvaru prirodzených pŕs, typu postavy a životného štýlu,“ tvrdí MUDr. Rácz. „Na konzultácii vieme klientke poskytnúť komplexné informácie o všetkých možnostiach. Zmenu vieme vyobraziť pomocou 3D zobrazenia s rôznymi veľkosťami implantátov, aby si klientka mohla prezrieť, aký výsledok môže očakávať,“ vysvetľuje plastický chirurg.

Kedy zvažovať kombináciu zväčšenia pŕs s liftingom?

Ak sú prsia ovisnuté, samotné zväčšenie problém pravdepodobne neodstráni. MUDr. Rácz: „Určite neodporúčam nechať sa zviesť na zbytočne väčší implantát. V takomto prípade pomôže kombinácia liftingu prsníkov s implantátmi, to je postup, ktorý by mohol priniesť želaný výsledok.“ Ak vás znepokojuje ochabnutie, poklesnutie a vyprázdnený vzhľad pŕs, opýtajte sa počas konzultácie na spojenie dvoch zákrokov.

Dbajte o seba počas rekonvalescencie

V Interklinik vám lekár po operácii poskytne informácie o tom, akým aktivitám je potrebné sa v prvých dňoch vyhnúť, ako udržiavať rezy čisté, aby sa predišlo infekcii, a ako pomôcť prsiam pri hojení do novej podoby. Taktiež je dôležité nosiť chirurgickú podprsenku na minimalizáciu opuchu a modrín a spať a odpočívať na chrbte. „Dodržiavanie pokynov lekára podporí zotavenie a pomôže zabezpečiť najlepšie výsledky. Počas hojenia buďte trpezlivá. Bude trvať určitý čas, kým opuch ustúpi a implantáty klesnú a usadia sa do svojej konečnej podoby,“ uzatvára tému doktor Rácz.

Viac informácií na www.interklinik.sk, na tel. čísle +421 268 230 911 alebo e-mailom na interklinik@interklinik.sk.
    329

    Súvisiace články