Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 7. december 2021 / PR

"Dokonalosť na dosah" - to najlepšie pre ženskú krásu v El esthétic clinic

Momentálne je to už desiaty rok, kedy do dverí kliniky El esthétic (Goldmiss) vstúpil prvý klient. Dnes už by sa počty spokojných zákazníkov kliniky dal počítať na desaťtisíce. Za jej vznikom stojí Eliška Gašpieriková, ktorá sa ešte ako vysokoškolská študentka zamilovala do samoopaľovacieho nástreku na pokožku. Vtedy sa rozhodla, že si zriadi živnosť, urobí potrebné kurzy i školenia a vybaví všetky povolenia na to, aby si mohla otvoriť vlastný salón.

S pani Eliškou sme sa porozprávali nielen o tom, aké boli jej začiatky, ako sa prepracovala na jednu z najvyhľadávanejších profesionálok v tejto branži, ale aj o tom, aké služby dnes vo svojom salóne poskytuje, a v čom je jej prístup iný a jedinečný.

Ako si spomínate na svoje začiatky?

Tak ako aj v minulosti, keď som začínala, rovnako aj dnes som vďačná za každú jednu klientku. S pokorou každú jednu vítam. Nastriekala som tisícky žien a mužov. Telo beriem ako plátno, ktoré musí byť dokonale namaľované. Nevnímam nahotu a s profesionálnym prístupom a rešpektom dodnes robím túto svoju srdcovú procedúru. Najkrajšie momenty zažívam, keď príde klientka, ktorá má poznala ešte pod názvom Goldmiss a teší sa, že nástrek stále funguje alebo príde aj na inú službu, ktorú ponúkame už ako kolektív piatich kolegýň. Boli to krásne časy, aj keď občas ťažké, aj keď som veľa krát čakala celý deň, či niekto zazvoní. Nemenila by som. Nikto mi nič v živote nedal zadarmo. Od začiatku mám pri sebe silného muža a mnohí to mohli vidieť inak. No rady, know-how a opora je to, čo som od neho v skutočnosti dostala. A tak je to aj dodnes.

Zaujímavosťou je, že ste vyštudovaná manažérka, ktorú láska k estetike a ženskej kráse priviedla na samostatné podnikanie v tomto odbore. Aká bola vaša cesta k El esthétic clinic?

Po absolvovaní gymnázia v Žiline som chcela skúsiť "veľký svet" a na vysokú školu som odišla do Bratislavy na Ekonomickú univerzitu. Pamätám si na jednu úsmevnú spomienku, ktorá sa viaže práve k mojim štúdiám. Raz si klientka prezerala certifikáty zavesené na stene a opýtala sa ma, "keď ste inžinierka, prečo robíte toto?". Na pár sekúnd som stratila reč, akoby som robila niečo zlé alebo nedôstojné, a potom mi napadla skvelá myšlienka, "vyštudovala som podnikový manažment a tak som si otvorila podnik". Odpovedala len kývnutím hlavy, a tak sa skončil náš rozhovor. Osem rokov som aj počas denného štúdia v Bratislave pracovala ako personálna manažérka v personálnej agentúre. Neviem, ako som stíhala denne študovať, každý týždeň jazdiť trasu Žilina - Bratislava - Žilina, byť stále na telefóne kvôli práci manažérky, v Žiline a okolí mať stretnutia a súčasne podnikať so samoopaľovacími nástrekmi. A možno práve práca personálnej manažérky mi ukázala, že to je presne to, čo robiť nechcem. Pred šiestimi rokmi som investovala všetky svoje úspory a v byte v centre Žiliny som si prerobila priestor na svoj salón. Bolo to náročné, vybavenia povolení, kontrola majstrov, aby urobili všetko tak, ako som si predstavovala, nájdenie kolegýň, zaškolenie a desiatky ďalších vecí. Keby mi to niekto dal zadarmo, asi to vzdám. Od roku 2016 tak vznikol náš kolektív kolegýň, ktoré pracujeme na skrášľovaní tela, dvíhaní alebo prinavracaní sebavedomia a sebalásky, uzdravovaní pleti, omladzovaní a odstraňovaní malých nedostatkov, ktoré často na sebe vnímame len my samé. Naše motto je "dokonalosť na dosah" a tým sa riadime. Máme širšie portfólio služieb za ľudské, prijateľné ceny. Je až neuveriteľné, čo všetko už je za mnou, a to som ešte nespomenula to najdôležitejšie, že som sa stihla pred viac ako tromi rokmi stať mamou. Rodina mi je oporou, stojí pri mne pri akýchkoľvek rozhodnutiach, aj keď sa im zdajú možno niekedy odvážne, vo výsledku mi ale fandia a pomáhajú.

Aké portfólio služieb klientom ponúkate?

Sme estetické centrum, resp. klinika, pretože zastrešujeme portfólio služieb, ktoré neslúžia len na skrášľovanie tváre, ale aj na formovanie postavy, ozdravovanie tela a pleti, odstraňovanie kožných útvarov i estetické aplikácie vykonávané lekárkou. Naše služby sú postavené na prístrojoch. Od začiatku sme sa preto nechceli stavať do úlohy kozmetického salóna, pretože naše služby sú obsiahlejšie. Pracujeme s kvalitnými prístrojmi, spomeniem Power Shape 2, ktorý formuje postavu a omladzuje pleť na základe spojenia 4 energií v 1 hlavici (rádiofrekvencia, laser, vákuum, valčeky). Odbúrava tuk, zjemňuje celulitídu, vypína pokožku, omladzuje. Ďalej Vital Injector 2, vďaka ktorému vieme kyselinu hyalurónovú či iné účinné látky rozdistribuovať v presne cielených dávkach do pokožky tváre, krku, dekoltu, rúk. Medzi najobľúbenejšie prístroje patrí aj Hydrabeauty 2, ktorý bez ihiel pokožku vyčistí, zjemní vrásky, farebne zjednotí, omladí, hydratuje. Doslova sa pokožka "napije" a klientka vstáva ihneď krajšia a sviežejšia. Ponúkame však aj rôzne pleťové ošetrenia, ktoré sú postavené na masáži dekoltu, krku, šije a tváre či chemické pílingy a mezoterapie. Alebo rôzne kozmetické úkony na úpravu obočia či mihalníc a takisto permanentný makeup, ktorému sa práve ja intenzívne venujem už sedem rokov a absolvovala som všetky dostupné prestížne akadémie. Nielen v tomto, ale v každom obore sa snažíme neustále vzdelávať, posúvať, napredovať, sledovať trendy a prinášať novinky. Bez mojich kolegýň by to bolo len “ja” a preto používam slovo “my”, patrí im patričná vďaka za snahu a oddanosť. Sme kolektív, kde vládne pohoda a otvorenosť a myslím, že to je cítiť smerom von ku klientom.

V čom je váš salón výnimočný?

Mojou osobnou konkurenčnou výhodou môže byť aj fakt, že nie som vyštudovaná kozmetička. Nemám nič naučené podľa osnov, ale na veci prichádzam praxou, postupne. Zisťujem, čo funguje a čo nie a nie som limitovaná niečím naučeným a vštepovaným. Pred začatím podnikania som navštevovala rôzne kozmetické salóny či kliniky, a keďže som detailistka, všímala som si priestor, prístup kozmetičiek, doktoriek či iného personálu. U nás som sa rozhodla robiť niektoré veci inak. Vychytať muchy, možno detaily, čo mi ako klientovi prekážali. Dať ženám pocit dôležitosti, že sme tu len pre ne. Že u nás pred dverami môžu nechať všetok stres, zhon, a že sa skrátka majú nechať len rozmaznávať. Medzi prvými sme začali dávať saténové župany pred procedúrou, podávali sme prosecco. Pred tým, ako klientku usadíme, resp. uložíme na ležadlo, je ponúknutá občerstvením. Máme aj vlastný pitný režim. A to platí samozrejme aj vždy po procedúre. Jej príchod aj odchod sprevádzame a keď sme ešte mohli, podali sme na znak úcty ruku. Diagnostikujeme pleť, vedieme si karty, kde si zapisujeme, čo sme klientovi urobili, aké ošetrenie podstúpil. Konzultujeme domácu starostlivosť a radíme, čo robiť možno inak, aby pleť dostala to, čo presne potrebuje. Nastavujeme ošetrenia u nás a záleží nám, aby klient cítil náš záujem a videl výsledky. Spokojnosť klienta = naša spokojnosť. A v neposlednom rade máme vlastnú kozmetickú značku vyrábanú Španielmi. Je to dermatokozmetika, ktorú nám namiešali španielski farmaceuti. Línia siedmych produktov vyvinutých tak, aby zabezpečili kompletnú starostlivosť a ochranu pleti. Všetky produkty sú vyrábané a balené v Španielsku, bez parabénov, hypoalergénne, bez pridaných parfumácií. Je toho viac, čo možno robíme inak, alebo sme robili - lebo je veľa salónov alebo centier, ktoré skrátka inšpirujeme.

Čo by ste ako profesionálka v odbore odporučili všetkým ženám z hľadiska starostlivosti o pleť a telo?

Každému vyhovuje niečo iné. Preto aj my ponúkame vlastnú kozmetickú líniu, ale aj francúzsku personalizovanú kozmetiku. Treba počúvať svoje telo, niekedy pridať a niekedy ubrať. Orgány tela majú ukončené dráhy na tvári a tak, ak sa lokálne vyskytne problém na pleti, nemusí to byť zásadne jej problém. Môže to byť znak oslabeného alebo chorého vnútorného orgánu či hormonálneho disbalansu. Ďalším atribútom je strava a prípadné potravinové intolerancie, najväčšími hriešnikmi pre pleť sú kravské mliečne výrobky, pretože ich telo trávi veľmi dlho, sacharidy, nezdravé tuky. Alfa a omega je pitný režim, lebo každá bunka tela potrebuje vodu k prežitiu a fungovaniu. Pleť je ako kvet, pokiaľ sa nezalieva, vyschne. V neposlednom rade naše telo tvorí v 70 - 80 % voda. Hydratovať, hydratovať, hydratovať! Pleť viditeľne po 25. veku života starne. Treba pleti venovať zvýšenú pozornosť - lebo všetko, čo jej dáme dnes, nám v budúcnosti vráti. Koža je najväčší ľudský orgán a všetko si pamätá, každé spálenie, ktorého následky môžu byť viditeľné neskôr. Čistenie pleti - ráno aj večer. Každý čas má svoje opodstatnenie. Večer odličujeme najmä makeup, nečistoty z vonkajšieho prostredia a cez noc sa póry uvoľnia a vyplavia maz, toxíny a ďalšie nečistoty. Ak sme si večer dočistili pleť do čistého tampónu, garantujem vám, že ráno po vyčistení pleti už tampón čistý nebude. Kvalitný spánok. Cvičenie. Pomáha fyzickému, ale aj duševnému zdraviu a to ide ruka v ruke s našim výzorom, stavom pokožky tváre či kože tela. Vedieť sa mať rád aj so svojimi nedostatkami, lebo tie máme všetci. Pracovať na ich eliminácii. Mať zdravú sebalásku, lebo večná nespokojnosť samého so sebou je niečo, čo nás ničí aj vizuálne. Meniť produkty, aby sa nestali pre pleť neúčinné. Takisto kvôli ročnému obdobiu - v každom si pleť žiada niečo iné. V lete ľahšie a v zime hutnejšie. Pravidelnosť - či v odličovaní, či v krémovaní, ale takisto aj v profesionálnom pleťovom ošetrení. Každý mesiac si nechať vyčistiť pleť, podstúpiť masáž či akékoľvek pleťové ošetrenie je niečo, čo pleť ocení v danom momente a v budúcnosti nám to vráti. A jednoduchšia (a aj lacnejšia) je prevencia ako liečba. Ideálne je pri prvých známkach starnutia si nechať poradiť odborníkom, čo robiť inak, alebo či to, čo robím pre pleť, je dostačujúce. Sme tu pre každú či každého jedného z vás. Chceme vo vás zanechať pocit jedinečnosti a túžby vrátiť sa späť.

Viac informácií: elesthetic.sk
    1752

    Súvisiace články