Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 25. apríl 2022 / PR

Bojujte proti známkam únavy pomocou skutočnej vedy

Mary Kay predstavuje novinku na okamžité zmiernenie opuchov a kruhov pod očami. Zabudnite na prikladanie si čajových vrecúšok, ľadových obkladov, či šalátových uhoriek. Očný krém od Mary Kay sa opiera o vedu na pozadí krásy.

Bojujte proti známkam únavy pomocou skutočnej vedy

Problém, ktorý trápi asi každú z nás. Opuchnuté vačky, tmavé kruhy pod očami a nevyspatý look. Únava, stres či prebdená noc si vypýta daň nielen na našej energii počas dňa, ale aj na našej tvári. Nepekné tmavé opuchy pod očami sú veľmi častým problémom, s ktorým si potrebujeme poradiť. Babské triky však nefungujú tak účinne a do svojej starostlivosti o očné okolie potrebujeme zaradiť profesionálneho kozmetického pomocníka.

Čo vedie k ich vzniku?

Na vznik opuchov pôsobí niekoľko faktorov, spomínaná únava, UV žiarenie, voľné radikály a ďalšie podráždenie, ktoré oslabuje cievy pod očami.Následkom môže byť zvýšené hromadenie tekutiny. Spoločne s prirodzenou stratou elasticity pleti a pôsobením gravitácie pleť pod očami povoľuje, čo vedie k vzniku vačkov pod očami. Dr. Tiffany Carle, hlavná vedecká pracovníčka pre značku Mary Kay, ponúka vysvetlenie: „Cez noc sa v pokožke hromadí tekutina, čo spôsobuje opuchy. V priebehu dňa tekutinu odvádzajú lymfatické kapiláry. Tieto opakované opuchy a odvádzanie tekutiny sú pre jemnú pleť záťažou.“

A potom dodáva: „Postupom času cievy môžu ochabovať, okolo očí sa môže začať hromadiť tekutina. Cievy v oblasti pod očami môže oslabovať aj UV žiarenie, voľné radikály a ďalšie dráždivé vplyvy, v dôsledku toho sa tu môže hromadiť prílišné množstvo tekutiny. Oslabené cievy môžu spôsobovať aj to, že sa pod očami začnú hromadiť krvné pigmenty, a vytvoria sa tmavé kruhy. K tomu si pripočítajte bežný úbytok kolagénu, elasticity a pevnosti pleti aj neustále pôsobenie gravitácie, ktorá pleť ťahá nadol (tieto javy taktiež označujeme ako proces starnutia), potom to vyzerá, že je pod očami viac kože, ktorá navyše vyzerá unavene, a to vedie k vzniku vačkov.“

Kúzla? Nie. Veda? Áno.

Osem hodinový spánok si na počkanie nemôžeme dovoliť, ale môžeme si dopriať skvelého kozmetického pomocníka. Očný krém na okamžité zmiernenie opuchov od Mary Kay redukuje vzhľad vačkov až na šesť hodín po aplikácii. Unikátne zloženie v okamihu zmierňuje unavený vzhľad očí a zjednocuje tón pleti v okolí očí. Okamžitý účinok potvrdilo až 97 % účastníkov klinickej štúdie a my sme si túto novinku otestovali aj priamo v redakcii Top Fashion.

Očný krém na okamžité zmiernenie opuchov
Očný krém na okamžité zmiernenie opuchov

Mary Kay x Top Fashion

Sú dni, kedy si nestíhame dopriať dlhý beauty spánok, rannú kávu vypijeme za pochodu do redakcie a hektický pracovný deň plný stretnutí strieda čas strávený za obrazovkou počítača. Preto sme sa veľmi potešili novinke od Mary Kay, ktorá prišla do redakcie magazínu práve v ideálny čas. Testujeme ju všetky. Od redaktoriek, cez obchodníčky až po šéfredaktorku a jej prvé výsledky vidieť skutočne už po pár hodinách.

Veda na pozadí krásy

Očný krém na okamžité zmiernenie opuchov využíva kombináciu kremičitanu sodného, ílu, živicových a celulózových látok vytvárajúcich jemný film, ktorý absorbuje prebytočnú vlhkosť očného okolia. Tieto bežne používané kozmetické prísady sú základom pre vznik novátorského a rýchlo pôsobiaceho prípravku. Obsahuje tiež minerály odrážajúce svetlo. Oblasť očí tak zmatňuje a zjemňuje jej vzhľad. Sledujte, ako vačky pod očami miznú ako mávnutím čarovného prútiku, nový výsledok vedeckého výskumu vám prináša okamžitý účinok.

Tipy na aplikáciu

Po umytí tváre na prst vytlačte Očný krém na okamžité zmiernenie opuchov v množstve zodpovedajúcom zhruba zrnku ryže. Vyvarujte sa priameho kontaktu s očami. Poklepávaním zľahka naneste pod oči tenkú vrstvu krému; nechajte na pleti zaschnúť asi 2 – 3 minúty; kým krém zaschne, vyvarujte sa mimických výrazov. Konečný efekt by sa mal dosiahnuť asi po 15 minútach. Skôr ako začnete nanášať ďalšie produkty, nechajte krém zaschnúť.

Benefity

  • Okamžite vyhladzuje pleť pod očami
  • Poskytuje dočasný efekt vyrovnanejšieho odtieňa pleti pod očami a sviežejší pohľad
  • Okamžite redukuje vzhľad jemných liniek, vrások a krepovitosť pleti
Pred aplikáciou 
Pred aplikáciou 
Po aplikácii
Po aplikácii
    716

    Súvisiace články