Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 27. marec 2023

Prečo sú topánky UGG opäť módnym trendom 2023?

Milované aj nenávidené. Kontroverzné topánky UGG opäť ovládli módny streetstyle a vo vynovenej ultra mini verzii valcujú internet. Od supermodeliek po TikTokerov, topánky Y2k sú opäť všade.

Prečo sú topánky UGG opäť módnym trendom 2023?

Po tom, čo topmodelka Bella Hadid prevetrala v uliciach nový štýl topánok UGG, ktorý siaha tesne nad členky, módny svet sa rozdelil na dva tábory. Ako to už býva zvykom tieto huňaté papučky buď milujete alebo nenávidíte. Svet sociálnych sietí a vplyv módnych ikon je však skutočne silný. Keď si Bella na prechádzku obula ultra mini UGG´s s bielymi atletickými ponožkami a mini šortkami, aby si jedno popoludnie dala kúsok pizze, podľa značky sa ich vyhľadávanie a predaj zvýšil o 152 percent. Žiadny kamenný ani internetový obchod ich nedokázal dostatočne rýchlo naskladniť.

Topmodelka Bella Hadid a jej módny vplyv s topánkami UGG.
Topmodelka Bella Hadid a jej módny vplyv s topánkami UGG.

Zoznam supermodeliek, ktoré si zamilovali „škaredú obuv“ však nekončí len pri jednom mene. Vo svojom šatníku ich vlastnia aj Kaiga Gerber, Kendall Jenner, Gigi Hadid, Elsa Hosk a Shanina Shaik. Nosia ich k denným lookom, športovým leginám aj elegantným sakám a otvárajú tenký ľad na hranici medzi dvoma módnymi tábormi. Do ktorého z nich patríte vy?

Súčasť módnej histórie

Odkedy bola spoločnosť UGG pred 45 rokmi založená v južnej Kalifornii, značka sa postupne vyvinula z obľúbenej obuvi surfistov na nepredvídateľnú súčasť módnej histórie. Napriek svojmu najznámejšiemu štýlu, ktorý vyzerá ako opečený bochník chleba, dokázala značka zostať relevantná tak dlho tým, že uvádzala produkty, ktoré sú cenovo dostupné, mimoriadne pohodlné a nosí ich takmer každý vplyvný človek pod slnkom. Od Adama Sandlera po Zendayu.

Nová vlna Ugg mánie

Zatiaľ čo značka zostáva verná svojej pôvodnej (a obdivuhodne zvláštnej) DNA, neustále rozvíja svoju ponuku o nové štýly a spolupráce. Orezané ultra mini sú obzvlášť inteligentnou kombináciou novosti a nostalgie. Sú dostatočne ďaleko od obdobia roku 2000, aby si ich mohla privlastniť budúca generácia, pričom sú stále návratom. Ich úspech znamená začiatok ďalšej vlny Ugg mánie.

Topmodelka Elsa Hosk si zamilovala model na platforme.
Topmodelka Elsa Hosk si zamilovala model na platforme.
    1077

    Súvisiace články