Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 12. január 2023

Prečo je dôležité používať opaľovací krém v zime?

Neodkladajte ochranný faktor do skrinky len preto, že za oknami vládne chladné počasie.

Prečo je dôležité používať opaľovací krém v zime?

V magazíne Top Fashion debatujeme s poprednými vizážistami, dermatológmi, estetikmi a ďalšími, aby sme zdokonalili svoje vzdelanie v oblasti krásy a naučili sa potrebné hacky pre našu pleť, telo aj zdravie. Pri rozoberaní bežných otázok týkajúcich sa krásy nás zaujímalo aj to, prečo je dôležité nanášať SPF faktor počas zimných mesiacov.

Aj keď si opaľovací krém často spájame s teplým letným počasím, je veľmi dôležité nanášať ho rovnako aj v treskúcej zime. To, že je vzduch chladný, neznamená, že slnko neprodukuje UV žiarenie, ktoré môže viesť k spáleninám, poškodeniu kože, tmavým škvrnám a hyperpigmentácii. Odborníci na krásu tvrdia, že správna ochrana pred slnkom pri zimných aktivitách je kľúčová – pretože sneh odráža UV žiarenie a môže spôsobiť spálenie.

Mohlo by vás zaujímať: Potrebujú vlasy ochranu pred slnečným žiarením?

Každodenná rutina

Dermatológovia odporúčajú natierať sa opaľovacím krémom každé ráno počas zimy a potom ho znovu aplikovať každé dve hodiny – rovnako ako v horúci letný deň. Máme pre vás dokonca šikovný a praktický tip na opätovné nanášanie opaľovacieho krému počas nosenia make-upu: na nanesenie produktu použite špongiu na miešanie známu aj ako „beauty blender“.

Zimné aktivity

Chystáte sa na zimnú lyžovačku, skialpy, korčuľovanie na ľade, sánkovačku s deťmi či klasickú prechádzku po horách? Okrem krému na ruky a balzamu na pery si so sebou nezabudnite pribaliť ochranný krém s SPF faktorom. Existuje niekoľko vlastností, ktoré treba hľadať pri nakupovaní najlepšieho opaľovacieho krému na nosenie v zime, vrátane SPF 30 – aby poskytoval dostatočnú ochranu pred odrážajúcimi UVB aj UVA slnečnými lúčmi.

Štastná a zdravá pokožka

Niektoré z najzákladnejších, ale najdôležitejších dôvodov, prečo používať opaľovací krém v zime, sú ochrana pokožky pred poškodením slnkom, prevencia vrások spôsobených dlhodobým pobytom na slnku a v konečnom dôsledku zníženie pravdepodobnosti vzniku rakoviny kože. Keď aktívne pracujeme na prevencii a ochrane, máme väčšiu šancu udržať našu pokožku šťastnú a zdravú po celé desaťročia. Čo viac si môžeme priať?

Udržujte svoju pokožku hydratovanú

Nie je žiadnym tajomstvom, že zimný vietor a chladnejšie teploty môžu viesť k suchej pokožke. Našťastie nosenie opaľovacieho krému v zime môže pomôcť udržať vlhkosť a vašu pokožku hydratovanú. Keď používate opaľovací krém s hydratačnými zložkami, je menej pravdepodobné, že vaša pokožka bude popraskaná, podráždená a suchá, čo znamená, že túto zimu sa budete cítiť oveľa pohodlnejšie.

Ak chcete mať vo svojej kozmetickej taštičke odborníkmi schválené tipy, ktoré ponúkajú ochranu pred slnkom počas celého roka, nakupujte niektoré z obľúbených produktov nižšie:

Sun Drops Dr. Barbara Sturm
Sun Drops Dr. Barbara Sturm
Krém na opaľovanie Shiseido
Krém na opaľovanie Shiseido
SUNSCREEN STICK SPF 30
SUNSCREEN STICK SPF 30
    2070

    Súvisiace články