Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 30. apríl 2024 / PR

Power dressing podľa Zuzany Kubíčkovej

V novej kolekcii s názvom Capsule 2024 sa Zuzana Kubíčková vysporiadava s dedičstvom power dresingu.

Power dressing podľa Zuzany Kubíčkovej

Tento módny štýl v 70. rokoch 20. storočia pomáhal ženám, najmä v biznise a politike, získať si potrebnú autoritu a rešpekt. Power dressing podľa Zuzany Kubíčkovej dáva dnešnej žene absolútnu slobodu kombinovať mužské aj ženské elementy podľa svojej aktuálnej nálady či potreby.

Hra s protikladmi

Prísnosť nohavicových kostýmov, oblekových viest, širokých ramien či viazaniek tak možno zjemňovať hodvábnymi látkami, zvýrazneným pásom, silnou siluetou či rafinovane odhalenými ramenami. Hra s protikladmi je jedným z typických princípov tvorby dizajnérky.

Kapsulová kolekcia

Či prevážia mužský či ženský prvok alebo či budú obaja v perfektnej harmónii, o tom si každá žena rozhodne sama. Kapsulová kolekcia je totiž postavená na pätnástich modeloch, z ktorých je možné vytvoriť nespočetné množstvo lookov. Vďaka modulárnosti kolekcie si každá žena môže kombináciou jednotlivých modelov vytvoriť každý deň iný look a je úplne na nej samotnej, akú polohu si zvolí na osi medzi dámskymi a pánskymi prvkami, monochromatickosťou a farebnosťou, minimalizmom a extravaganciou či upätosťou a vyzývavosťou.

„U každého modelu jsem hledala ideální proporci a vzhled, aby slušel každé siluetě a velikosti,“ vysvetľuje Zuzana Kubíčková. „Každá osobnost si v mé kolekci najde své,“ dodáva.

Ženské siluety

Dizajnérka ponúka ženám spôsoby, ako si outfit upraviť podľa svojej nálady a na akúkoľvek príležitosť. Krásnu siluetu pri chôdzi vytvárajú klasické puzdrové sukne so záhybmi a prepracovanými detailmi. Veľmi ženský look podporujú hodvábne a saténové sukne a blúzky, pri ktorých dizajnérka pracuje s diagonálnymi líniami a pri pohybe idú krásne s telom.

Prvky pánskeho šatníka

Klasické hladké strihy kolekcie pripomínajú svojou siluetou alebo niektorými detailmi prvkami pánskeho šatníka. Pánsku siluetu je možné premeniť napríklad pomocou sťahovania v páse. Ženské krivky sa tak zvýraznia vďaka strihovým riešeniam, ktoré umožnia napríklad prispôsobiť mieru nariasenia sukne či nekonečnú variabilitu v spôsobe zavinutia topu.

Viazanka pri krku sa môže aranžovať ako bohémsky šál, strohá kravata alebo naopak ako výrazná dominantná mašľa. Rovnako manžety rukávov je možné nechať voľne splývať alebo ich naopak viazať na niekoľko spôsobov.

Základná farebnosť kolekcie ide cestou monochromatických outfitov neutrálnych farieb – čiernu, antracitovú a bielu. Osvieženie farebnosti ponúkajú napríklad odtiene chladivej modrej, orgovánovej alebo výrazné motívy potlače látok, ktoré prinášajú veľmi osobitý look.

Art direction & styling - Jan Králíček
Foto - Jakub Gulyas
Modelky - Mariana Klangová, Simona Lewandovska, Barbora Nosková Mosorjaková
Make-up - Adriana Bartošová, Eva Svobodová
Vlasový styling - Adéla Dolejší 
 
    1474

    Súvisiace články