Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Gastro / 24. november 2023 / PR

Najvýhodnejší nákup vína? Teraz alebo nikdy!

Najlepšie ponuky prichádzajú na Black Friday. Práve teraz máte jedinečnú možnosť nakúpiť si slovenské a zahraničné vína za neopakovateľné a extrémne nízke ceny. Poradíme vám, ktoré vína sa rozhodne oplatí nakúpiť. Inšpirujte sa a doplňte si zimné zásoby.

Najvýhodnejší nákup vína? Teraz alebo nikdy!

Viac ako 240 vín v zľave až do -50 % nájdete na WinePlanet.sk. Akcia platí len do 26.11.2023.

Obľúbené vína z Nového Zélandu

Vinárstvo Villa Maria patrí k top vinárstvam Nového Zélandu. Okrem rady Private Bin v Black Week nájdete aj EarthGarden. Vína odrážajú charakter vinohradníckej krajiny Nový Zéland. EarthGarden je prvá rada vín vinárstva Villa Maria, ktorá je celá 100 % certifikovaná BioGro. Do tejto akcie je zaradená aj novinka Single Vineyard Seddon Pinot Gris, rozhodne skvelé víno ale pozor v obmedzenom množstve. Pre znalcov prinášame tajný tip na Villa Maria Library Release Pinot Noir z ročníka 2017.

Zaručené tipy z Čile a Argentíny

Emiliana je najväčšie organické čilské vinárstvo s najpredávanejšou radou Adobe. Adobe je so zastúpením v 35 krajinách jedným z najpredávanejších ekologických vín na svete. Vinárstvo vlastní 1 550 ha certifikovaných vinohradov. Vinice sa nachádzajú v oblastiach Maipo, Colchagua, Casablanca, Bio-Bio, Cachapoal a Limary, sú ovplyvnené pacifickým prúdom a pohorím Ánd. Pokiaľ si na WinePlanet.sk uchytíte Emiliana Carmenére v 50% zľave nebudete ľutovať, je to víno konzistentne vo vysokej kvalite.

Z Argentíny odporúčame veľmi dostupné vína Finca Agostino. Rodina Agostino založila v roku 2003 v Mendoze spoločnosť Agostino wine group. Rada vín Urban odráža charakter vinohradníckej oblasti Mendóza. Hrozno pochádza z oblasti Maipú a vo Valle de Uco, ktoré ležia v nadmorskej výške 850 metrov nad morom.

Hľadáte bublinky? Perelada je odpoveď

Lahodné bublinky Cava zo Španielska výhodnejšie už nenakúpite. S vinárskou tradíciou trvajúcou viac ako šesť storočí vyrába Perelada vína s charakterom. Je to prvé vinárstvo v Európe, ktoré získalo certifikáciu udržateľnosti LEED GOLD v oblasti enoturizmu. Cava sa vyrába tradičným spôsobom z pôvodných odrôd hrozna Macabeo, Parellada a Xarel·lo. Víno vyzrievalo 15 mesiacov na kvasinkách.

Slovenské vína, ktoré sa určite oplatí kúpiť

V 15% zľave nájdete slovenské vína značky Mrva & Stanko, ktoré u nás patria k tým najúspešnejším. Ich vína pravidelne získavajú zlaté medaily na svetových výstavách. Od svojho vzniku vyrábajú vína s dôrazom na odrodový charakter a reflektujúc požiadavky klientov. Špičkové sú Chardonnay a Tramín z Čachtíc, Rizlingy a Frankovka modrá z Orešian alebo Rulandské šedé z Mužle. Vínami určenými pre náročných klientov a archiváciu sú z limitovanej kolekcie Winemaker´s Cut.

Reya Organica prináša vína s certifikátom biokvality zo Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti v spolupráci s vinárstvom Víno Natural Domin & Kušický. Hrozno, ktoré bolo použité k výrobe vín Reya Organica, pochádza z ekologických vinohradov. Víno sú nízkohistamínové a teraz na WinePlanet.sk v extrémnej zľave 50%.

Tip na záver – Vinohranie

Hitom týchto Vianoc je spoločenská hra Vinohranie. Obal tejto vínnej hry je navrhnutý tak, aby sa do neho zmestila fľaša vína. 216 otázok zo sveta vína a vinárstva prináša poučenie a zábavu v jednom. Stačí len rozbaliť herný plán a pustiť sa do hry! Nájdete na WinePlanet.sk.

    2522

    Súvisiace články