Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 25. november 2021

Najlepšie módne filmy

Dni sú čoraz kratšie, pandémia v plnom prúde a čoraz menej možnosti ako tráviť čas v spoločnosti. Preto sa nám naskytuje možnosť vychutnávať si voľné chvíle napríklad pri dobrom filme. Keď je takýto film ešte aj vizuálne pútavý, je to dokonalý návod na relax. Týchto 10 filmov o móde, z módneho prostredia alebo len jednoducho so štýlovými kostýmami ocení každá milovníčka módy!

Najlepšie módne filmy

Diabol nosí Pradu

Každý filmovo-módny zoznam musí začínať jedným z najikonickejších filmov tejto doby - Diabol nosí Pradu. Nezáleží na tom, koľkokrát ste tento film videli, vždy stojí za zhliadnutie. Nie je to samozrejme iba o krásnych kostýmoch, luxusných kúskoch a glamour práci v módnom magazíne, ale aj o inšpirácii, ktorá hovorí, že keďf si niečo zaumienite, tak to aj dokážete. Aj s tými prekážakmi.

Coco Chanel

Ak máte radi historické filmy nabité faktami, tento film je pre vás. Nehovoriac o tom, že sa v ňom dozviete viac o jednej z najikonickejších dizajnérok - Gabrielle Chanel. Vo filme ju stvárnila krásna a skvelá herečka Audrey Tautou, ktorá nás takto prevedie začiatkami Coco ako krajíčky až po vybudovanie svojho vlastného impéria.

Funny Face

Krásna Audrey Hepburn zahviezdila v mnohých ikonických, štýlových filmoch, avšak ak by sme mali vybrať len jeden, bol by to práve Funny Face. Mladá knihovníčka z New Yorku sníva o štúdiu filozofie v Paríži, čo sa jej podarí vďaka fotografovi, ktorému sa stane múzou. Tešiť sa môžete na skutočne glamour, doslova až couture kostýmy, na ktorých sa podieľal sám Huber de Givenchy!

Prêt-à-Porter

V tomto filme hviezdi krásna Sofia Loren, Julia Roberts aj Lauren Bacall, ktoré sa vo filme objavujú v úlohách módnych ikon. Dej sa odohráva v Paríži počas predstavenia nových kolekcií, ktoré určujú trendy na nasledujúcu sezónu. Čo sa však stane, keď do mesta príde záplava kreatívcov, fotografov, dizajnérov a celebrít?

Neónový démon

V prípade, že máte chuť na trochu iný film, zapnite si psychologický horor Neónový démon. Predstavuje nám svet módy a modelingu trochu z iného, temného pohľadu a to prostredníctvommladej Jesse, ktorá dokáže aj v záplave krásnych dievčat vždy niečim zaujať. Svet neónov a svetiel však Jesse začne pohlcovať a z jej života sa postupné vytráca svetlo.

Niť z prízrakov

Film zachytáva život dizajnéra Reynolda Woodcocka, po ktorého šatách túži zrejme každá celebrita. Získať ich však nebolo také jednoduché, peniaze nestačili, potrebný je aj rodokmeň a správna výchova. Módny génius je však na druhej strane veľmi odtrhnutý od reality, čo sa odzrkadľuje aj na jeho vzťahu s jeho múzami. Film zasadený do povojnovej éry je na jednej strane vizuálne krásny, no pritom zvláštne temný.

Cruella

Jeden z najnovších filmov v našom zozname je Cruella, ktorá dorazila do kín len v roku 2021. Rozpráva nám príbeh mladej módnej dizajnérky, ktorá si postupne svojou šikovnosťou získava množstvo fanúšikov z celého Londýna. Zároveň nám prezrádza príbeh známej Cruelly de Vill od jej úplných začiatkov.

The September Issue

Dokumentárny film vás vtiahne do sveta módnych magazínov, ktorý ani zďaleka nie je len lesk a glamour, ale aj množstvo tvrdej práce a tesných deadlinov. Jeden z najpopulárnejších módnych magazínov na svete vás vezme do svojho zákulisia, kde budete môcť sledovať ako sa pripravuje jedno z najdôležitejších vydaní roka - septembrové vydanie. Tešiť sa môžete aj na Annu Wintour či Grade Coddington.

Crazy Rich Asian

Ďalšia skvelá oddychovka, pri ktorej sa môžete kochať najluxusnejšími dizajnérskymi kúskami a opulentnými outfitmi. Sledovať budete príbeh jednej z najbohatších rodín v Ázii, ktorá bojuje s vlastnými tajomstvami. Vo filme tiež prebieha boj medzi láskou, peniazmi a ďalšími hmotnými a nehmotnými hodnotami.

Nocturnal Animals

Film Nočné zvieratá radíme do kategórie módnych filmov hneď z niekoľkých dôvodov - film režíroval samotný Tom Ford (áno, dizajnér Tom Ford), ktorý kostýmy zároveň sám navrhoval. Ide síce o psychologický thriller v hlavnej úlohe s Amy Adams, avšak vizuálny zážitok z módy a interiérov bude aj tak dokonalý. Kurátorka galérie, ktorú Amy stvárňuje, dosiahla v živote všetky materiálne ciele, no v noci ju sprevádza strach a temnota.

    699

    Súvisiace články