Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 17. august 2022 / PR

Kde skladovať sezónne oblečenie?

Oblečenie nás reprezentuje. A preto popri výbere modelov od svetoznámych tvorcov sa zameriavame aj na správnu starostlivosť. Každý prvok módy je sezónnou záležitosťou, čo zvyšuje náš záujem o praktické spôsoby uskladňovania. Navyše domov netvoria len skrine a zásuvky, preto sa treba zamerať na všestrannejšie využitie bytového nábytku. Ako na to?

Kde skladovať sezónne oblečenie?

Príprava na uskladnenie

Oblečenie uskladňujeme do čistého priestoru, rovnako aj každý kúsok ošatenia starostlivo operieme, usušíme a ožehlíme. Náročnejšie modely zanesieme do čistiarne. Tento prvý krok zároveň ovplyvňuje, či si po sezóne opäť nájdeme nositeľné, nie zaparené a vlhkosťou poškodené oblečenie. Na skladovanie najlepšie využívať priedušné škatule, ale čo s robustným jesenným alebo zimným odevom? V menších bytoch nám slúži odkladací systém sedacích súprav, ale v dostatočnej hĺbke a po rozložení v obdivuhodných rozmeroch. V štandardných bytových podmienkach sa často stretávame s modelmi, ktoré po rozložení dosahujú cca 120 x 190 cm. Ak je takto bohatá aj samotná úložná časť, vieme už s ňou pracovať.

Ani nie veľkosť, ale efektívnosť priestoru rozhoduje

Priestorovo sa nedá porovnať uskladnené ošatenie v gaučoch a v jednoduchých obývacích vitrínach s kombinovaným policovým systémom. Rozmerom priestoru prispôsobujeme počet a váhu oblečenia. Priestor dezinfikujeme a chránime ho pred zvýšeným výskytom škodlivého hmyzu. Aj niekoľkokrát cez sezónu dvierka na poličkách poroztvárame, čím podporíme výmenu vzduchu a úpravu vlhkosti. Pozor! Ani sedačky, komody či vitríny na uskladnené odevy nemajú byť v blízkosti zdrojov tepla. V týchto priestoroch spolu s oblečením neuskladňujeme žiadne chemikálie ani čistiace prostriedky. TIP: Skvelým tipom na záver sú spomedzi moderných bytových doplnkov kompresné organizéry, z ktorých po vysatí vzduchu uskladňujeme oblečenie aj na dlhodobo!

Zdroj obrázku: tartanparty / Shutterstock.com

    847

    Súvisiace články