Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 7. december 2023 / PR

Masívny nábytok, ktorý má srdce

V roku 2020 na slovenský trh vstúpili produkty talianskej značky RIVA 1920: priamo z centra Brianzy, kolísky exkluzívnej nábytkárskej štvrte v Taliansku. Vďaka celému storočiu skúseností v odbore priniesla dizajnovú špičku nábytku s dôležitým rozmerom: jedinečným prístupom k prírode.

Masívny nábytok, ktorý má srdce

Nábytok značky RIVA 1920 sa na náš trh dostal vďaka spoločnosti EKOMA design. Už viac ako 28 rokov nám sprostredkúva trendy v dizajne, funkčnosti a kvalite. Dlhodobo sa venuje téme udržateľnosti a obnoviteľnosti zdrojov a je vlastníkom zeleného certifikátu PECF. Podľa svojich hodnôt si vyberá aj dodávateľov. „S veľkou láskou a radosťou sme priniesli v roku 2020 na Slovensko spoločnosť s podobne jedinečným prístupom k prírode: taliansku spoločnosť RIVA 1920,“ hovorí Zuzana Milly, majiteľka EKOMA design.

Kvalitné a trvácne

Hlavným cieľom spoločnosti RIVA 1920 bolo vytvoriť veľmi kvalitné zariadenie šetrné k životnému prostrediu z trvalo udržateľných surovín: dreva vyťaženého zo znovu zalesnenej a monitorovanej pôdy. Preto táto rodinná spoločnosť už viac ako 100 rokov vyrába nábytok z masívneho dreva pri plnom rešpektovaní životného prostredia. Kusy nábytku, ktoré vznikajú pod ich rukami, sú kvalitné, trvácne a majú srdce. „Vyrábajú úchvatný masívny nábytok s láskou a ošetrujú ho 100 % prírodnými voskami a olejmi,“ približuje Zuzana Milly.

Popri drevených masívoch z plánovaných a kontrolovaných zdrojov spoločnosť predstavuje aj drevené masívy, ktoré sú znovu použité – viac ako tisícročné kauri z Nového Zelándu, briccole z benátskej lagúny a libanonský céder. V spolupráci s dizajnérmi vytvárajú jedinečné kúsky nábytku, v ktorých sa téma opätovného použitia dreva, dizajnu, funkčnosti a lásky k drevu spája v kuse nábytku, ktorý môže zútulniť domov.

DREVO KAURI

Prastaré drevo z Nového Zélandu, ktorého rozmery z neho robia dokonalý materiál na vytváranie jedinečného dizajnového nábytku. Toto drevo sa ťaží v močiaroch, kde bolo pochované po tisícky rokov, a zachováva si všetky typické vlastnosti čerstvo narezaného dreva. Dizajnéri v Riva 1920 úspešne vdýchli tomuto vzácnemu drevu nový život vytvorením stolov, ktoré môžu mať dĺžku až 12 metrov.

LIBANONSKÝ CÉDER

Tento legendárny strom z Blízkeho východu, známy svojou bujnou vegetáciou, zbiera Riva 1920 z obhospodarovaných lesov alebo tam, kde stromy spadli v dôsledku prírodných udalostí. Z bohato aromatického cédrového dreva sa vyrábajú stoličky, kreslá a taburetky. Je tiež ideálny na výrobu šatníkových skríň a šatní vďaka svojim prirodzeným vlastnostiam odpudzujúcim mole.

BRICCOLE

Briccole sú slávne drevené stĺpy v Benátskej lagúne. Tieto jemné dubové dosky zmenilo počasie, slaná voda a mäkkýše. Po tom, čo ich už nemožno použiť na označenie lodných trás, Riva 1920 ich premieňa na očarujúce, jedinečné kusy nábytku s bohatým historickým pozadím. „Novým luxusom je život v trvalo udržateľnom a ekologickom priestore,“ hovorí Maurizio Riva.

Nábytok Riva 1920

Objavte remeselne vyrobený nábytok s použitím len toho najlepšieho masívneho dreva. Nábytok Riva 1920 vnesie do vášho domova moderný taliansky dizajn. Pozrieť si ho môžete v showroome EKOMA design a. s., v New Living Center Bratislava na Rožňavskej ulici č. 4.

    2200

    Súvisiace články