Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 31. október 2023

Marcel Holubec W. predstavil exkluzívnu kolekciu PIANISSIMO

Módny dizajnér Marcel Holubec W. siaha vo svojich kolekciách vždy do hĺbky, tentokrát v exkluzívnej kolekcii s názvom PIANISSIMO conceptual couture až na dno mora.

Marcel Holubec W. predstavil exkluzívnu kolekciu PIANISSIMO

Marcel sa pri tvorbe kolekcie inšpiroval filmom Piano (1993), od novozélandskej režisérky Jane Cam pion, mapujúcim život ženy viktoriánskej éry (1837-1901). Hlavnou postavou je nemá Ada, mladá žena, ktorej otec zariadil manželstvo s neznámym mužom. Ada si z Anglicka na Nový Zéland prináša len svoje piano - jej jediný spôsob komunikácie. Hudba je pre ňu jazykom, zápisník prostriedkom na komunikáciu so svetom. Ada komunikovala cez hudbu, Marcel komunikuje cez svoje modely.

Múza kolekcie Zuzana Gregorová

Inšpiráciou mu boli detaily z klobúka a sukne hlavnej hrdinky, viktoriánska éra, krinolíny, korzety, šnurovanie a hlavne scéna, v ktorej sa Ada ocitla spolu s klavírom na dne hlbokého mora. Teda to, ako premyslene vložila nohu do odvíjajúceho sa lana, ktoré ju stiahlo smerom do hĺbky spolu s pianom. Hlavnú predstaviteľku Adu vníma Marcel ako silnú ženu a snaží sa preniesť jej energiu, silu a krásu do svojich modelov. Tieto pojmy zosobňuje múza kolekcie, Zuzana Gregorová.

Múza kolekcie, modelka Zuzana Gregorová
Múza kolekcie, modelka Zuzana Gregorová

V novej kolekcii Marcel tradične využil ušľachtilé materiály ako hodváb, bavlnu, vlnu a kožu. Spolupracoval s textilným dizajnérom Jurajom Strakom, ktorý pre neho vytvoril autorské dezény. 

Šperky zo striebra, perál a drahých kameňov pre túto kolekciu navrhla a vytvorila šperkárka Nataša Štefunková.Hudbu a klavírne pasáže pre prehliadku komponoval pianista Miki Skuta. Tvorcovia vychádzali pri tvorbe kolekcie zo spoločnej inšpirácie.

Kolekciu predviedli etablované modelky agentúry Exit Model Management – Zuzana Gregorová, Kinga Puhová a z agentúry Elite Model Management Bratislava- Denisa Dvončová či dlhoročná priateľka módneho dizajnéra, Saša Gachulincová. 
Kinga Puhová
Kinga Puhová
 Saša Gachulincová
 Saša Gachulincová
Denisa Dvončová
Denisa Dvončová
Zuzana Gregorová
Zuzana Gregorová

O make-up modeliek sa postarala uznávaná vizážistka Katarína Kmecová a vlasy hairstylistka Renata Márová. Vizuálna komunikácia prebiehala pod taktovkou grafickej dizajnérky Mikiny Dimunovej.

Pozrite si kampaň k najnovšej kolekcii PIANISSIMO conceptual couture 2023, ktorú režíroval Jakub Gulyáš:

TOP hostia

Prehliadku najnovšej kolekcie módneho dizajnéra Marcela Holubca W. si nenechali ujsť ani známe tváre, medzi ktorými nechýbala speváčka Emma Drobná, stylistka Zuzana Kanisová či spevácke duo Jordaj Haj a Emma Smetana.

Speváčka Emma Drobná
Speváčka Emma Drobná
Jordan Haj a Emma Smetana
Jordan Haj a Emma Smetana
Stylistka Zuzana Kanisová
Stylistka Zuzana Kanisová
Foto: Ján Zemiar
    3064

    Súvisiace články