Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 28. október 2022

Módny dizajnér Marcel Holubec W predstavil kolekciu Charactère

Múzou exkluzívnej kolekcie je speváčka Jana Kirschner, ktorá zdôrazňuje hlbokú výpoveď v podobe hudobnej kompozície pre CHARACTÈRE.

Módny dizajnér Marcel Holubec W predstavil kolekciu Charactère

Módny dizajnér Marcel Holubec W. otvára v exkluzívnej kolekcii s názvom Charactère [charakter] túto tému v novom revolučnom duchu. Rozhodol sa čerpať z dlhodobých inšpirácií vyplývajúcich z diela výnimočného nemecko-rakúskeho sochára Franza Xavera Messerschmidta zo zbierok SNG. Z kurióznej série enigmatických charakterových hláv – búst, ktoré sú obrazom Messerschmidtovho intelektuálneho a umeleckého vzplanutia v čase neskorého baroka.

Inšpirácia z diela sochára Franza Xavera Messerschmidta zo zbierok SNG
Inšpirácia z diela sochára Franza Xavera Messerschmidta zo zbierok SNG

Realistický pohľad na dnešnú dobu

Inovatívnosť a narácia tohto diela umožnili dizajnérovi slobodne vyjadriť nespokojnosť a napätie z desivých a karikujúcich fenoménov reality v spleti dráždivých a vyzývajúcich pocitov hnevu, beznádeje, ale i smiechu či dokonca výkriku. Práve sochárove nadčasové busty vznietili v autorovi kolekcie úvahy o realistickom pohľade na dnešnú dobu. V návrhoch sú zakomponované detaily Messerschmidtových grimás, vrások a záhybov. Dizajnér zdôrazňuje objem svojich modelov odkazom na barokové inšpirácie. Kolekciu zjednocuje realistické plošné zobrazenie búst. Kreácie “s charakterom” spájajú každodený komfort s eleganciou a miernou dávkou extravagancie.

Medzi predvádzajúcimi modelkami v Kunsthalle Bratislava nechýbala slovenská topmodelka Denisa Dvončová či modelka Saša Gachulincová z agentúry Elite Bratislava.

Conceptual couture

Celá kolekcia bola zhotovená v hlbokých čiernych tónoch a ušľachtilých materiáloch, ako organza, twill, gazar a taft. Vynikal najmä hodváb s autorským dezénom slávnej busty L’homme de mauvaise humeur [muž v zlej nálade], vystavenej v parížskom múzeu Louvre. V kolekcii boli obsiahnuté aj prírodné materiály ako bavlna, vlna a koža.

Atmosféra z módnej prehliadky zachytená fotografom Braňom Šimončíkom.
Atmosféra z módnej prehliadky zachytená fotografom Braňom Šimončíkom.

Hodvábne šatky od Mikiny Dimunovej

Doplnkom sú tematicky rafinované pozlátené šperky a unikátna limitovaná edícia ôsmich dezénov hodvábnych šatiek od grafickej dizajnérky Mikiny Dimunovej. Kreatívne grafické deformovanie a multiplikovanie motívov podčiarkuje ideu vnútorných a vonkajších konfliktov spoločnosti. Tieto hodvábne šatky boli vyrobené v renomovanom talianskom ateliéri.

Hodvábne šatky od grafickej dizajnérky Mikiny  Dimunovej
Hodvábne šatky od grafickej dizajnérky Mikiny Dimunovej

Dôležitou súčasťou prezentácie je cenná spolupráca dizajnéra so Slovenskou národnou galériou (SNG), ktorá poskytla bronzové odliatky Messerschmidtových búst. Múzou kolekcie sa stala speváčka Jana Kirschner, ktorá zdôrazňuje hlbokú výpoveď v podobe hudobnej kompozície pre CHARACTÈRE.

Múzou exkluzívnej kolekcie módneho návrhára Marcela Holubca W sa stala slovenská speváčka Jana Kirschner
Múzou exkluzívnej kolekcie módneho návrhára Marcela Holubca W sa stala slovenská speváčka Jana Kirschner

Face à la vie

Postavme sa tvárou v tvár životu, ako to vystihuje slogan tejto kolekcie a manifestujme našu vlastnú grimasu a charakter.

Pozrite si kampaňový film k exkluzívnej kolekcii C H A R A C T È R E v hlavnej úlohe so speváčkou Janou Kirschner:

Foto prehliadky: Ján Zemiar a Branislav Šimončík
Foto backstage: Milan Maršalka
Video: Jakub Gulyás
Vizuálna komunikácia: Mikina Dimunová
    1105

    Súvisiace články