Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 22. november 2023

Lokálne značky a dizajnéri, ktorí nás v poslednej dobe zaujali

Móda, šperky, umenie a dizajn. V redakcii magzínu Top Fashion sme pre vás vybrali lokálne značky, ktoré si podľa nás zaslúžia pozornosť. Či už sa chystáte podporiť miestnu umeleckú a módnu scénu alebo potešiť vianočným darčekom seba a svojich blízkych, nechajte sa inšpirovať.

Lokálne značky a dizajnéri, ktorí nás v poslednej dobe zaujali

Tititi

Značku založila v roku 2019 Tereza Talichová, ktorá sa od tej doby stihla presadiť v oblasti súčasného českého dizajnu pre deti. Tititi sa zameriava na autorské maľované drevené figúrky, ktoré individuálne zosobňujú rôzne typy ľudí, umelcov či dramatické postavy z divadelných alebo literárnych diel. Hračky a drobné objekty vychádzajú z autorkinej voľnej tvorby, predovšetkým z figurálnych kresieb, akvarelov a olejomaľby.

JAKUB PATKA

Módna značka, ktorú založil slovenský dizajnér a kreatívny riaditeľ Jakub Patka v roku 2019, dnes pôsobí ako módny dom vo Viedni. Štúdio sa zameriava na vytváranie pánskych a dámskych kolekcií Ready-to-Wear s doplnkami, ktoré sú založené na výpovedi a vízii súčasného šatníka, aktualizovaného a vybaveného pre globálnu životnú a pracovnú spoločnosť.

Alica Kucharovic

Umelkyňa a maliarka Alica Kucharovic sa vyjadruje prostredníctvom animácie, street artu a ilustrácii zloženej z fragmentov každodenného života a štylizovanej typografie. Typografia a vizuálne symboly v jej dielach vyžarujú pozitívnu energiu umocnenú prázdnymi miestami a výraznými farbami. V spojení s nezávislou slovenskou značkou Retart, ktorá prezentuje súčasných výtvarných umelcov a ich diela, si od nej môžete napríklad objednať krásnu saténovú šatku, ktorá kombinuje estetiku umeleckého diela s luxusným materiálom.

 

AP-EX

Český módny projekt sa zameriava na najvyššiu kvalitu v každom aspekte kreatívneho procesu, od tvorby vzorov až po posledný detail. AP-EX založili dvaja priatelia, ktorí po 6 rokoch práci v módnom priemysle nenašli dokonalý odev. Ich projekt sa tak snaží vyplniť subjektívne prázdno. Cieľom značky je vyrábať najkvalitnejšie a najlepšie padnúce oblečenie.

Sadalsuud House

Inšpiráciou pre vznik novej kolekcie českej značky Sadalsuud House bol návrat z letných prázdnin do energetického veľkomesta, kde si síce plníme sny, ale aj deň čo deň vystupujeme zo svojej komfortnej zóny. Kapsulové mikiny a nohavice z Linen Cloud kolekcie vám vďaka svojej unikátnej jemnosti a organickému pôvodu dodajú aj v tých najrušnejších okamihoch pohodlie a harmóniu, ako by ste práve boli v prírode.

Anna Baum

Anna je šperkárka a druhá generácia zlatníkov v rodine Baumovcov. Inšpiráciu čerpá zo životných radostí a strastí, prírodných motívov a architektúry. Anna šperk nepovažuje za povrchnú ozdobu majiteľa, ale za prostriedok nesúci určité posolstvo či význam. Originalita a jedinečnosť sú pre ňu všetkým a to sa odráža aj v jej tvorbe. Tvorí šperky pre tých, ktorí sa neboja odlíšiť, pre tých, ktorí majú radi kvalitu a remeselné spracovanie. Heslom Anna Baum je „Be different wear the difference“.

    2825

    Súvisiace články