Móda a interiérový dizajn majú k sebe veľmi blízko, no napriek tomu nie je veľa z nás, ktorým to perfektne ide v oboch smeroch. Tie z nás, ktoré majú módu jednoducho v oku, to nemusia veľmi vedieť s interiérmi a vice versa. Avšak tieto štýlové dámy majú dizajn v krvi a ich šatníky sú rovnako inšpiratívne ako aj bývanie. Inšpirujte sa ich najobľúbenejšími prvkami a prineste do svojho interiéru svieži vánok.

Buklé

Po buklé sa doslova zľahla zem a to na poriadne dlhú dobu. Teraz si to však môže plnohodnotne vynahradiť pretože takýto ošiaľ v interiérovom dizajne nebol poriadne dlho. Miluje ho aj Elsa Hosk, ktorá do tohto materiálu obliekla svoju sedačku. Je tiež skvelým poťahom v prípade kresiel či jedálenských stoličiek. Pôsobí veľmi luxusne a trochu retro. Do každého moderného príbytku okamžite prinesie výrazný závan dizajnu.

interiérové trendy instagram inšpirácia nábytok dizajn bytové doplnky@hoskelsa

 

 

Oblé tvary

Rôzne vlny, oblé tvary či siluety tela boli veľmi populárne v 60.rokoch. Na výslnie sa však vracajú aj v tomto období a už dlhšie si držia svoju úroveň popularity. Sú skvelým prvkom do minimalistických interiérov pretože vďaka svojej „mäkkosti“ do nich prinášajú komfortný dojem a útulnosť. Ide pritom väčšinou o maličkosti, akými sú vázy, rôzne dekoratívne sošky, lampy či z kuchynského prostredia džbány alebo misy.

aimeesong@aimeesong

 

Šachovnica

Vzor, ktorý sa postupne stáva najpopulárnejším vzorom sezóny (a možno aj roka) sa prebojúva aj do interiérového dizajnu. Pomaly, ale isto sa z neho stáva IT doplnok všetkých milovníčok módy, pričom najpopulárnejším kúskom je jednoznačne koberec. Vďaka svojej výrazne grafickej podstate dokáže okamžite ozvláštniť akýkoľvek priestor, využiť sa dá v každej miestnosti. Ak si na koberec netrúfate, skúste to s menšími textíliami ako deky či vankúše.

leenalghouti@leenalghouti

 

Pastelové tóny

Pracovať s pastelovými farbami v móde je také jednoduché, no v prípade interiéru to môže byť zradné. Aby priestor nepôsobil gýčovo, je potrebné s nimi pracovať citlivo. Najjednoduchším spôsobom, ako priniesť pastely do priestoru je kombinácia s neutrálnyi tónmi. Ak však máte cit pre detail a v interiérovom dizajne si veríte, pokojne choďte do toho all-in a skombinujte aj viacero farieb.

matildadjerf@matildadjerf

 

Farebné sklo

Ak hľadáte nejakú maličkosť, ktorou by ste si urobili radosť a zároveň by ste priniesli do interiéru moderný nádych, stavte na farebné sklo v rôznych formách. Populárne sú napríklad retro sklenené lampy, najrôznejšie dekoratívne objekty alebo vázy, ale aj dizajny zo sféry stolovania vrátane džbánov, mís a najrôznejších podnosov. Vyberte si zaujímavé kúsky so štruktúrou alebo vzorom.

sabinasocol@sabinasocol

 

Foto: Instagram

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 01.mar 2021

Premeňte svoje bývanie na exkluzívny dom...

V čase, keď sa väčšina z nás zdržiava najmä doma, máme chuť pracovať a zlepšovať aj priestor, v ktorom trávime toľko času. Pokiaľ aj...


Dizajn | 24.feb 2021

Interiérové trendy, ktoré oživia akýkoľv...

Aj malé zmeny sa dokážu postarať o wow efekt. Platí to v móde aj pri interiérovom dizajne. Nemusíte tak prerobiť celý interiér...


Voľný čas | 18.feb 2021

Beauty Day s Líviou Helen

„Terapeut tradičnej čínskej medicíny je vlastne tlmočník správ, ktoré telo vysiela,“ hovorí Lívia, ktorá sa pomocou nástrojov uceleného liečebného systému...


Dizajn | 17.feb 2021

Interiérové trendy podľa módnych ikon

Móda a interiérový dizajn majú k sebe veľmi blízko, no napriek tomu nie je veľa z nás, ktorým to perfektne ide v oboch smeroch...


Naše tipy

Interiérové trendy podľa módnych ikon

Móda a interiérový dizajn majú k sebe veľmi blízko, no napriek tomu nie je veľa z nás...

Must-have farby rúžov na jar

Mnohé z nás sa líčenia pier počas doby nosenia rúšok vzdali. My však nevidíme dôvod v tom...

Beauty Test: Top 10 pro dokonalé obočí

Líčení očí lze považovat za skutečně dokončené až po učesání, zvýraznění a fixaci obočí. Vybrali jsm...