Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 23. máj 2022 / PR

Lipozomálny kolagén od spoločnosti J&D pomôže vašim kĺbom i kráse pokožky

Vitalita, fyzické i psychické zdravie, pohyblivosť, zdravé kĺby, pokožka i pevné vlasy. Všetky tieto atribúty si počas života snažíme uchovávať a udržiavať v čo najlepšej kondícii prostredníctvom vyváženej stravy, dostatkom pohybu a potrebnou regeneráciou. V našom tele sa však nachádzajú aj látky, ktoré sa s pribúdajúcimi rokmi prestávajú vytvárať a treba ich telu dodať v správnej forme a množstve.

Lipozomálny kolagén od spoločnosti J&D pomôže vašim kĺbom i kráse pokožky

Takouto látkou je aj kolagén, jedna zo základných stavebných bielkovín v ľudskom tele. Nachádza sa v kostiach, chrupavkách, šľachách, krvných cievach, očnej rohovke, vlasoch, zuboch a tvorí tiež až 80% ľudskej pokožky. Laicky by sa dalo povedať, že v ľudskom tele funguje ako spojivo, ktoré podporuje prácu buniek v jednotlivých tkanivách.

Nie je kolagén ako kolagén

V súčasnosti poznáme 27 typov kolagénov, ktoré sa nachádzajú v rôznych živočíšnych tkanivách. Pre ľudské telo sú však najdôležitejšie prvé tri typy. Typ jedna, ktorý tvorí najväčšiu časť kolagénu v ľudskom tele, a to až 90%. Pozostáva z hustých vláken, ktoré tvoria štruktúru kože, kostí, šliach, chrupavky, spojivových vláken a zubov. Druhý typ vytvárajú voľnejšie vlákna, nachádzajúce sa v elastickej chrupavke, ktorá má za úlohu tlmiť nárazy v kĺboch. Tretí typ tvorí štruktúru svalov, orgánov a tepien, nachádza sa v rýchlo rastúcich tkanivách. Tento typ je súčasťou hlavne mladých organizmov a neskôr ho postupne nahrádza kolagén typu jedna.

Petra Gregušová
Petra Gregušová
Kolagén pre pevné väzy a kĺby
Kolagén pre pevné väzy a kĺby

Prečo je kolagén prospešný Kolagén je ako životabudič a elixír mladosti. Je to molekula, ktorú spájajú s krásou práve pre jej výnimočné schopnosti zachovať v ľudskom tele mladosť – či už po stránke fyzickej aktivity, alebo fyzického vzhľadu. To, ako kolagén v tele funguje, napovedá, aké budú priaznivé účinky jeho dostatočného množstva vo vyššom veku. A tieto účinky sú potvrdené aj vedecky.

Kolagén dokáže napomáhať pri týchto zdravotných problémoch a ťažkostiach:

  • problémy s pohybovým ústrojenstvom – boľavé kosti, kĺby, slabnúce chrupavkové tkanivá, náchylnosť na rôzne zranenia už aj pri celkom bežných aktivitách
  • problémy s pleťou – ochabnutosť, únava pleti, vznikajúce vrásky, suchá pleť, pleť bez života
  • problémy s kožou – horšie sa hojace zranenia a kožné choroby, vznikajúce strie
  • problémy s vlasmi – vypadávanie vlasov, suché a lámavé vlasy, štiepiace sa končeky
  • problémy s nechtami – krehké nechty, ktoré sa okamžite lámu, tvrdé nechty, štiepiace sa nechty.
Petra Gregušová
Petra Gregušová
Tekutý výživový doplnok
Tekutý výživový doplnok

Ktorý z výživových prípravkov kolagénu je najvhodnejší?

Kolagén značky J&D je tekutý výživový doplnok, takže jeho vstrebávanie je oveľa lepšie ako napríklad tabletková alebo prášková forma. Obsahuje vysoký podiel vitamínu D3, ktorý pomáha udržiavať zdravé kosti. Jeho dôležitou zložkou je aj vitamín C, ktorý sa podieľa na tvorbe kolagénu pre normálnu činnosť chrupaviek a kostí. Bonusom prípravku je obsah glukozamínu a chondroitínu. Glukozamín sa odporúča používať pri osteoartróze a reumatoidnej artritíde, najmä u starších ľudí a u mladých ľudí, najmä na prevenciu opotrebovania chrupavky športom alebo inými záťažovými aktivitami pre kĺby. Zmierňuje poškodenie chrupavky alebo molekúl v nej, ktoré tvoria kostru spojivového tkaniva. Keďže sa predpokladá, že glukosamín má aj protizápalové účinky, v niektorých prípadoch sa môže použiť pri reume a pooperačnej rehabilitácii kĺbov. Chondroitín je neoddeliteľnou súčasťou spojivového tkaniva. Ide o látku, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Chondroitín je hlavnou zložkou chrupavky, ktorá sa podieľa na budovaní spojivového tkaniva v celom tele. Tento komplexný výživový doplnok a jeho jedno balenie – 500 ml fľaška vystačí popri odporúčanom dávkovaní na 33 dní.

Dr. Šainovič
Dr. Šainovič

Tento prípravok už užívajú tisíce spokojných klientov. Jedným z nich je napríklad lekár so špecializáciou na urológiu a športovec Dr. Šainovič, ktorý ako odborník i nadšenec fyzických aktivít naň nedá dopustiť.

    2772

    Súvisiace články