Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 25. november 2021 / PR

Sviečky, telové oleje i produkty pre zdravú pokožku: Zoznámte sa so značkou Ina Vasilik

Hrejivé svetlo plápolajúcich sviečok dokáže vyčarovať neopakovateľnú atmosféru. Ak si doma zapálime sviečku zo zdravých prírodných voskov, bez syntetických prísad, ktoré nezaťažujú prírodu, dokážeme tak okrem psychickej pohody napomôcť aj relaxácii, regenerácii organizmu i utužiť fyzické zdravie.

Sviečky, telové oleje i produkty pre zdravú pokožku: Zoznámte sa so značkou Ina Vasilik

Príbeh takýchto zdravých sviečok a neskôr aj ďalších produktov sa začal pred niekoľkými rokmi, kedy si Ingrid Vasilíková zakúpila kilogram palmového vosku a čisté 100% esenciálne oleje. Na sporáku a z prírodných surovín odliala svoju prvú sviečku. Bola nadšená energiou prírodného materiálu a jeho prirodzenou autentickou vôňou. Fascinovali ju blahodárne účinky čistých esencií ako na fyzické, tak aj na mentálne telo, a tak popri sviečkach začali pribúdať kozmetické produkty na telo a pleť.

"Za všetkým sú hodiny a hodiny práce spôsobom pokus - omyl, litre a kilá materiálu a noci strávené medzi fantastickými prírodnými materiálmi," hovorí o svojej vášni s nadšením Ingrid. Palmový vosk časom vymenila za vosk sójový a kokosový. Tým sa zmenil aj ich pôvodný charakter, keďže sa zo sviečky na spríjemnenie atmosféry v miestnosti stal produkt použiteľný zároveň aj ako masážny telový vosk.

Prírodné sviečky nezaťažujú prostredie, v prírode sú úplne odbúrateľné, ich používanie je veľmi príjemné, nerušivé a zároveň sú prínosom pre duševné a fyzické zdravie. Každý kus sviečky, počnúc odvážením materiálu, pokračujúc namiešaním telových balzamov a olejov, nakvapkaním esenciálnych olejov a až po ich odlievanie a nalepenie nálepky so záverečným zabalením je ručná práca. Preto je každá sviečka originál so svojim vlastným príbehom.

"Všetky moje produkty sú vyrábané len z prírodných surovín bez chemických prísad, syntetických vôní, farbív a ropných zložiek. Horia pomalšie a tým pádom aj podstatne dlhšie, ako bežné sviečky z ropného vosku," približuje ďalšie pozitíva svojich produktov. Základom sú vysoko kvalitné, za studena lisované a organické rastlinné oleje, prírodné vosky a čisté esenciálne oleje, ktoré majú úžasnú schopnosť, pôsobia účinne proti baktériám, hubám, vírusom a mikroorganizmom, povzbudzujú bunky a majú veľmi široké pole pôsobnosti. Na výrobu Ingrid využíva esenciálne a rastlinné oleje, počnúc levandulou, muškátovou šalviou, medovkou, pokračujúc esenciami drevín, živíc a citrusov, až po unikátne, vysoko cenené a pomerne nákladné esencie z marockých a bulharských ruží, bielych magnólií, jazmínu, ománskeho kadidla, pravej vanilky z Madagaskaru, alebo santalového dreva. Tieto stimulujú imunitný systém, obnovujú rovnováhu mysle a priaznivo pôsobia aj na fyzickú kondíciu.

Stres, vysoké pracovné nasadenie a nedostatok oddychu je jednou z hlavných hrozieb súčasného životného štýlu. Žijeme v dobe informácií, všetko sa urýchľuje, nároky sa zvyšujú. Civilizácia nám priniesla v mnohých oblastiach naozaj úžasný pokrok, mentálnu, aj technickú vyspelosť, avšak aj veľa chemického odpadu. Práve preto je prírodná terapia zdravou alternatívou pre každého, dokáže vykúzliť úsmev ako v srdci, tak aj na tvári. Človek sa časom stáva pokojnejší a vyrovnanejší. Využívaním prírodných produktov značky Ina Vasilik je podporiť správne fungovanie organizmu, vzájomne harmonizovať duševné a fyzické telo, zlepšiť tonus a stav pokožky a čo najviac vyťažiť a zhodnotiť benefity toho, čo nám príroda ponúka. Na rozdiel od syntetických prísad vzájomné pôsobenie prírodných aromatických látok chvíľu trvá, kým sa všetky profily navzájom prepoja a je zážitkom pozorovať, akým nepredvídateľným spôsobom sa vyvíjajú. A to je na tom najkrajšie, pretože každý kus je originál a zároveň výnimočný.

Hoci aromaterapeutické produkty nie sú liečivá a nemajú absolútnu moc vyliečiť už vzniknuté a prebiehajúce choroby, môžu však pomôcť zmierniť nepohodlie spojené s týmito chorobami a prispieť tak k lepšej kondícii zdravotného stavu, či už psychického alebo fyzického charakteru. A v neposlednom rade, ich autentická vôňa je samotným prirodzeným lákadlom pre všetky naše zmysly.

Viac informácií: www.inavasilik.com

    780

    Súvisiace články