Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 14. jún 2023 / PR

Letná minikolekcia Fendi Astrology

Módny dom FENDI pripravil na leto 2023 astrologickú minikolekciu s plavkami a plážovým oblečením pre všetky znamenia pod slnkom.

Letná minikolekcia Fendi Astrology

Nenútená elegancia

Paleta kolekcie je ladená do odtieňov bielej, ružovej, modrej, hnedej, oranžovej a čiernej. Na oblečení a doplnkoch sú nápisy znamení zverokruhu a astrologické potlače, ktoré pôvodne načrtol Karl Lagerfeld. Športové siluety, ktoré boli v roku 1993 predstavené na prehliadkových mólach, sa v tejto sezóne menia na do plaviek z recyklovanej lykry. Ďalšie kúsky prêt-à-porter nás plynule sprevádzajú od bazéna k dlhým večerom na slnku. Z celej kolekcie cítiť nenútenú eleganciu.

Inšpirácia z archívnych kolekcií

Kolekcia na prichádzajúce leto vychádza z ikonických archívnych kolekcií FENDI jar/leto 1990 a jar/leto 1993 a je postavená na kľúčových prvkoch, ktoré zaviedol umelecký riaditeľ pre haute couture a dámsku kolekciu Kim Jones. Minulosť módneho domu sa v kolekcii premieta do súčasnosti.

FENDI SS 1990
FENDI SS 1990
FENDI SS 1993
FENDI SS 1993

Remeselné majstrovstvo FENDI je očividné na letných pletených a háčkovaných kúskoch – od nadýchaných háčkovaných šiat až po priliehavú viskózu a pánske kašmírové svetre. Ponuku dopĺňa slnkom vyblednutá džínsovina a hodvábny džerzej s jemným športovým nádychom a moderným šmrncom.

Doplnky v dámskej línii 

Pruhované a pletené kabelky vzdávajú hold stredomorským plážam a oživujú ikonické štýly, zatiaľ čo vypracované remeselné detaily sú vizitkou renomovaných znalostí a skúsenosti FENDI. Precízne vyšité astrologické motívy zdobia sezónne verzie ikonických kabeliek Peekaboo a Baguette, ale aj kabelku FENDI First, na ktorej horoskop zobrazujú farebné nite a perličky našité na džínsovom, plátennom a žakárovom podklade.

Fendi Peekaboo
Fendi Peekaboo

Na novej plátenej kabelke Peekaboo sa trúfalo a úplne zhmotňuje inšpirácia minikolekcie – má potlač tvorenú astrologickými ilustráciami Karla Lagerfelda a je doplnená stehmi Selleria. Ďalšími nosnými materiálmi sa stávajú slama, plátno a džínsovina. V bohatej ponuke tejto sezóny je tiež nová nákupná taška vhodná aj na pláž z rafe či letná batôžková kabelka FENDI Step Out z kože alebo slamy. Vo veľkostiach medium a mini debutuje kožená „cuoio“ verzia kabelky FENDI Step Out.

Na topánkach sa opätok Baguette zakomponoval do remienkových sandálov a lodičiek na stredne vysokom opätku. Uvádzajú sa tiež uzlové šľapky, šľapky s dvojitým pásom a nové letné sandále.

Kolekciu dopĺňa výber šperkov

Umelecká riaditeľka pre šperky Delfna Delettrez Fendi znovu interpretovala astrologické znamenia do elegantných príveskov, ktoré možno nosiť ako sólo náušnicu alebo na náhrdelníku vďaka malému krištáľovému cvočku. Dvanásť astrologických znamení spoločne vytvára nápaditý náhrdelník. Trúfalé látkové náramky ladia s líniou prêt-à-porter a zobrazujú znamenia zverokruhu a ikonické prvky z archívu.

Kolekcia FENDI Astrology je k dispozícii v butikoch Fendi a na fendi.com.

    1878

    Súvisiace články