Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 11. máj 2023 / PR

FENDI podľa Marca Jacobsa: Jarná minikolekcia 2023

Interpretácia FENDI podľa Marca Jacobsa je kolekcia, ktorá v priateľskou a zábavnom duchu experimentuje s ikonickými siluetami a kabelkami, ako sú Baguette a Peekaboo, pričom všadeprítomná úprimnosť je vždy zmysluplnejšia než akákoľvek stratégia.

FENDI podľa Marca Jacobsa: Jarná minikolekcia 2023

„Marca považujem za kráľa módy v Amerike. Vie majstrovsky narábať so značkou a experimentovať, a to hlavne s logom. Kolekcia FENDI, ktorú tu Marc Jacobs navrhol, nepredstavuje spoluprácu, ale skôr interpretáciu. Je výstredná a radostná a vyžaruje z nej pocit slobody, pretože mal úplne voľnú ruku. “ – Kim Jones, umelecký riaditeľ FENDI pre dámsku kolekciu.

Marc Jacobs je dlhoročný priateľ a mentor Kima Jonesa a táto kolekcia vychádza z tohto osobného vzťahu a z rešpektu k módnemu domu FENDI, v ktorom sa zrodili ikony pop-kultúry: kabelky Baguette a ďalšie ikony FENDI.Nestáva sa často, že módny výtvor prenikne zo svojho sveta do širšej kultúry, ale kabelke Baguette sa to podarilo. Kolekcia FENDI podľa Marca Jacobsa je interpretáciou a súčasne oslavou Baguette a jej 25. výročia, ako aj mesta, v ktorom sa natrvalo zapísala do histórie pop- kultúry – New Yorku.

Inšpiráciu nachádza tvorca v samotnom objekte, súhre historických okamihov, ale čerpá taktiež z miestnej atmosféry a geografie. Baguette sa objavuje v najrôznejších podobách, či už vo forme oblečenia alebo doplnkov. Nesie v sebe ducha tvorcu rovnako ako ducha ikonickej kabelky, pričom nikdy nezabúda na potešenie a oslavný pocit jej nositeľky.

Doplnky 

Pred očami sa nám odohráva búrlivý románik medzi predmestím a centrom mesta, luxusom a funkčnosťou, výstrednosťou a realitou. Kabelka Baguette, ale aj oblečenie a doplnky, ktoré sú ňou inšpirované sú vsadené do historickej chvíle i súčasného kontinua.

„Poviem jedno slovo: Fendiroma. A je to jedno slovo! Fendiroma je ako krajina v inom svete... A poviem ďalšie slovo: Baguette. Ano, TÁ kabelka a ja si teda nikdy nenechám ujsť príležitosť pracovať s ikonickou kabelkou.“ – Marc Jacobs, kreatívny riaditeľ a zakladateľ značky Marc Jacobs.

#MarcJacobsXFendi

Marc Jacobs stavia do kontrastu veľkolepé rozmery zašlých čias so súčasnými jednoduchými črtami, a v kolekcii tak búra normy formálneho oblečenia. V odraze trblietavého a drsného mesta New York sa ležérne kúsky premieňajú na formálne oblečenie na padákových sukniach s vlečkou, rozfázovaných džínsových bundách s balónovým zadným dielom, šuchotavých večerných plášťoch z celofánu a recyklovaných fluorescenčných štólach a klobúkoch. Všade sa ligocú trblietavé kamienky, striebro a fluorescenčná žltá farba, ktorá je takmer doslovným príkladom „miestneho koloritu“, na obraz sklenených priečelí a reflexných viest robotníkov, ktorých nájdeme v uliciach mesta. Samotná Baguette je výstredná, nadnesená a nadrozmerná. Predĺžené a lesklé siluety, posiate množstvom miniverzií „bagetiek“, odrážajú okázalú panorámu mesta New York.

Kolekcia bude dostupná v butikoch FENDI na celom svete a na fendi.com od mája 2023.

    1647

    Súvisiace články