Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 12. september 2022

Ikonická kabelka Fendi Baguette oslávila 25 rokov

Módny dom FENDI oslávil 25. výročie svojej ikonickej kabelky Baguette jubilejným podujatím v New Yorku, na ktorom sa zúčastnilo množstvo zvučných mien.

Ikonická kabelka Fendi Baguette oslávila 25 rokov

Umelecký riaditelia módneho domu spojili svoje sily s Marcom Jacobsom, Tiffany & Co, Sarah Jessicou Parker a Porter, aby vzdali hold ikonickej kabelke a mestu, v ktorom má svoje miesto. Súčasťou veľkolepej šou bola aj supermodelka a tvár najnovšej kampane Fendi, Linda Evangelista, ktorá módnou šou ohlásila svoj veľký comeback. História bola spečatená!

IT-bag zapísaná do histórie popkultúry

Mimoriadnu kolekciu, ktorú pre FENDI navrhli Silvia Venturini Fendi a Kim Jones, si v New Yorku z prvého radu mohli vychutnať Marc Jacobs, Tiffany & Co, Porter a Sarah Jessica Parker, ktorá taktiež spojila svoje sily s Fendi, aby debutovala svojím prerobeným kúskom kabelky Baguette. Vzory sú vyšívané flitrami a kombinované paletou odtieňov fialovej, baby ružovej a jemnej modrej. Táto It-bag sa koncom 90.rokov a začiatkom 20. storočia zapísala do histórie popkultúry vďaka postave Carrie Bradshaw zo seriálu Sex v meste, ktorú si zahrala herečka Sarah Jessica Parker.

Front-row

Na oslavu 25.výročia ikonickej kabelky Baguette prišli aj verní priatelia módneho domu, ako sú Kim Kardashian či americká televízna osobnosť La La. Medzi ďalšími hosťami sa objavili umelkyne a umelci, herci a herečky, hudobné hviezdy a celosvetové ikony zo všetkých oblastí života.

Tiffany X Fendi

Slávna newyorská inštitúcia Tiffany pretvára ikonickú kabelku Baguette v jej najcennejších formách pomocou mincového striebra, smaltu, bieleho zlata a diamantov. V kolekcii si všimnete jasný modrý odtieň na oblečení a doplnkoch. Pre špeciálny crossover vložila značka luxusných šperkov svoj rozpoznateľný odtieň Tiffany modrej do kombinézy, pánskej bundy, slnečných okuliarov, klobúkov a tašiek Baguette.

Korunovačným klenotom bola taška vyrobená výlučne zo striebra, ktorú remeselníci z Tiffany ručne vyrábali štyri mesiace – na doplnku sú vyryté ľalie a ruže (národná kvetina Talianska a štátu New York). Jednu zo spomínaných tašiek mala na záver módnej šou na sebe aj supermodelka Linda Evangelista, ktorá vystúpila na mólo v modrom plášti- farbe typickej pre Tiffany.

Marc Jacobs X Fendi

Kolekcia, ktorá je odrazom trblietavej a drsnej panorámy mesta New York, obsahuje klasické prvky domu videné objektívom Marca Jacobsa.Vplyv Jacobsovho dizajnu na pripravované produkty Fendi je možné vidieť v celej zostave. Modelky kráčali po prehliadkovom móle v nadrozmerných klobúkoch, ktoré zdanlivo pripomínajú jeho kolekciu jeseň/zima 2012, a mali obuté vysoké topánky na platforme – čo je obuv, ktorú Jacobs miluje.

Na oslave nechýbali topmodelky

Výročie kabelky Fendi Baguette oslávili aj ikonické modelky z 90. rokov Kate Moss či Christy Turlington s dcérou Grace Burns. V prvých radoch prestížnej šou nechýbala ani topmodelka Karlie Kloss a mnohé ďalšie.

    884

    Súvisiace články