Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 19. apríl 2023 / PR

Dve sestry, jeden business

Sestry a podnikateľky Melisenda a Assya Khurshudyan založili úspešnú sieť salónov Sisters‘ Project a snažia sa posúvať hranice prirodzenej krásy. V rozhovore prezradili, aké je to podnikať so sestrou, aj ako pripraviť vlasy na jarné obdobie.

Dve sestry, jeden business

Predpokladám, že názov Sister’s Project vznikol na základe toho, že podnikáte ako sestry. Vedeli ste vždy, že chcete pracovať spolu?

Nikdy v živote by nám nenapadlo, že by sme pracovali spolu. Náš otec ponúkol Melisse spoluprácu s Assyou, a tá mu povedala „aby so svojou dcérou pracoval sám“ (smiech). Postupom času sme si uvedomili, že fakt, že sme sestry, je skôr výhodou. Sme jedna rodina a stojíme pri sebe, pripravené sa navzájom podržať a podať pomocnú ruku bez očakávania protislužby. Rozhodnutie spolupracovať sme nikdy neoľutovali.

Ako máte podelenú prácu? Prináša práca so sestrou aj výzvy?

Už na začiatku sme si jasne rozdelili povinnosti a vyriešili, čo kto robí lepšie. Assya sa zaoberá prijímaním nových ľudí do tímu, marketingom a YouTube. Melissa je zase zodpovedná za účtovníctvo a právne záležitosti firmy. Ako všetci partneri, občas máme na veci odlišné názory a vieme sa aj pohádať. V týchto momentoch je dôležité si pripomenúť, že nie sme v realite proti sebe, ale každá pre tú druhú. Nájdeme kompromis a spravíme rozhodnutie vyhovujúce nám obom. Rodinný podnik nám pomohol vybudovať si vzájomné vzťahy a drobné problémy vnímame ako lekcie.

Profesionálny tím pod taktovkou sestier Khurshudyan sa perfektne stará o Vašu pleť, nechty, vlasy a telo.
Profesionálny tím pod taktovkou sestier Khurshudyan sa perfektne stará o Vašu pleť, nechty, vlasy a telo.

Spomínate YouTube kanál, čo na ňom zákazníčky nájdu?

Spustili sme ho nedávno. Chceli sme zdieľať informácie o salónoch, ale milo nás prekvapilo, že sa o nás ľudia zaujímali ako o jednotlivcov – čo robíme, ako relaxujeme a ako pracujeme. Náš kanál teraz pomáha odberateľom a klientom nás lepšie spoznať a pochopiť, akú filozofiu v podnikaní sledujeme. My sa rady podelíme o tajomstvá kozmetickej rutiny.

V Prahe už máte otvorené štyri pobočky, čo vás ešte v budúcnosti čaká?

Keď sme otvorili prvý salón, okamžite sme cítili, že beauty sféra je naším poslaním. Aktuálne máme tri úspešné salóny v rôznych častiach Prahy, a tiež sme začali rozvíjať vlastný internetový obchod, kde predávame tovar rôznych značiek. Okrem toho sa venujeme spoluprácam so svetovými značkami, grooming salónu a kanálu YouTube. Je toho pred nami ešte oveľa viac, stay tuned.

Ako vzniklo spojenie s grooming službami?

Od detstva máme veľmi rady zvieratá, ale, bohužiaľ, si vzhľadom k dennej rutine nemôžeme zaobstarať psa ani mačku, pretože by boli osamelí. Tak sme si povedali, že by sme rady spravili radosť miláčikom našich zákazníkov. Po otvorení sme si uvedomili, že je to veľmi pohodlné. Často k nám chodia slečny aj so psíkmi a súbežné služby im šetria čas.

Aké procedúry by ste odporučili v jarnom období?

Máme rady všetky mementá Authentic Beauty Concept, ale keďže na jar chceme po studenej zime ľahkosť, volíme najradšej rad Amplify na zväčšenie objemu a regeneráciu vlasov s výťažkami zeleného čaju a limetky. Obsahuje účinné antioxidanty a vlasom dodáva pohyb a plnosť, navyše, nádherne vonia.

Rad Amplify na zväčšenie objemu a regeneráciu vlasov s výťažkami zeleného čaju a limetky.
Rad Amplify na zväčšenie objemu a regeneráciu vlasov s výťažkami zeleného čaju a limetky.

Čo vás oslovilo na značke Authentic Beauty Concept?

O značke Authentic Beauty Concept sme sa dozvedeli po tom, čo sme sa rozhodli, že sa náš salón bude volať Beauty Concept. Najskôr sme si mysleli, že ide o roztomilú náhodu. Keď sme však začali študovať filozofiu značky Authentic Beauty Concept, uvedomili sme si, že je rovnaká ako tá naša. Hneď sme vedeli, že túto kozmetiku chceme v salóne prezentovať a po vyskúšaní produktov sme sa úplne zamilovali.

 

Objavte sieť salónov krásy Sisters‘ Project.
Objavte sieť salónov krásy Sisters‘ Project.

Aký trend v oblasti krásy na vás naposledy zapôsobil?

V poslednej dobe máme veľmi rady prirodzenosť. Svet sa už dávno odklonil od trendu s ideálom, pretože nikto z nás nie je dokonalý a konečne sa o to všetci prestali usilovať. Čisté vlasy, hydratovaná zdravá pleť a úsmev na tvári sú trendom, ktorý milujeme.

Aké sú vaše obľúbené produkty na použitie doma?

Melissa má rada sériu Authentic Beauty Concept Replenish, obzvlášť kondicionér, a občas ju kombinuje so šampónom Hydrate a maskou Glow. Obľúbený rad Assye je Hydrate a Amplify. Tiež rady používame všetky stylingové prípravky Authentic Beauty Concept, najčastejšie objemovú penu.

Rad Hydrate
Rad Hydrate
Rad Replenish
Rad Replenish
Rad Glow
Rad Glow
    647

    Súvisiace články