Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 18. august 2022

Ako sa zbaviť kruhov pod očami?

Top 10 pomocníkov v boji proti tmavým kruhom

Čo robiť, ak sa potrebujete zbaviť tmavých kruhov pod očami? Tím Top Fashion zistil, ktoré produkty skutočne fungujú.

Ako sa zbaviť kruhov pod očami?

Letné festivaly, večierky či drink s priateľmi, to všetko nezameniteľne patrí k letu. Daň za prebdené noci však býva krutá a odzrkadlí sa na našom vzhľade. V redakcii Top Fashion sme sa venovali aj tejto téme a po testovaní produktov a overených babských trikov, sme vám spísali zoznam desiatich najúčinnejších pomocníkov. Zabudnite na klišé v podobe šalátových uhoriek, pohodlne sa usaďte a prečítajte si náš zoznam, vďaka ktorému zamávate tmavým opuchom a rozjasníte svoje očné okolie.

Zníženie stresu

Tmavé kruhy pod očami nie sú spôsobené len únavou. Sú vnímané ako jasný znak vysokého stresu, zlej stravy a často krát úplného vyčerpania. Hoci máme tendenciu obviňovať únavu, existuje množstvo iných dôvodov, prečo sa objavujú. Prvá a najdôležitejšia rada teda znie- spomaľte! Doprajte si prechádzku na čerstvom vzduchu, nenáhlite sa, pustite si relaxačnú hudbu alebo prečítajte obľúbenú knihu či magazín. Znížením stresového hormónu z vašej tváre pominú jemné vrásky, mdlý vzhľad či tmavé škvrny.

Top Fashion Season_02
Top Fashion Season_02

Antioxidant lykopén

Akákoľvek snaha zbaviť sa tmavých kruhov pod očami, by mala začať dôkladným zhodnotením vašej stravy. Udržiavanie pestrej vyváženej stravy plnej čerstvého ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov, chudých bielkovín a zdravých tukov, môže priniesť viditeľné zlepšenie pleti vrátane očí a očného okolia. Antioxidant nazývaný lykopén, ktorý nájdete v paradajkách, podporuje cirkuláciu a chráni cievy. Medzi ďalšie nápomocné potraviny patria čučoriedky, melón, pomaranče a červená repa. K zdravej strave odporúčame pridať horčík a morské riasy v podobe suplementov. Tvorba tmavých kruhov pod očami môže úzko súvisieť aj s nesprávnou funkciou štítnej žľazy. Na jej podporu a produkciu hormónov vám pomôže zmes vitamínov Hypotyr od Ecce Vita.

Doplnok stravy Hypotyr od Ecce Vita
Doplnok stravy Hypotyr od Ecce Vita

Kyselina hyaluronová

Malé zmeny vo vašich návykoch, ako je konzumácia červeného vína a kofeínu, môžu znížiť výskyt tmavých kruhov pod očami. Obmedzte preto pitie alkoholu na minimum a kávu si doprajte len ráno a nie aj poobede. Aj malými krokmi predsa môžete dosiahnuť veľké zmeny. Dôležitý je pravidelný pitný režim, ktorý by však nemal presahovať 2 litre denne. Hydratáciu zvnútra môžete podporiť aj z vonku. Najlepším overeným pomocníkom je kyselina hyaluronová, ktorá dokáže skutočné divy. Zaveďte do svojej skincare rutiny hyaluronové sérum, sheet masku či krém s jej obsahom.

Kórejská hydratačná maska s kyselinou hyalurónovou
Kórejská hydratačná maska s kyselinou hyalurónovou
Hydratačné pleťové sérum Josh Rosebrook predáva Líčírna Organics
Hydratačné pleťové sérum Josh Rosebrook predáva Líčírna Organics

Digitálny detox

Áno, počujete správne. V digitálnom svete trávime dlhé dni pozeraním na obrazovku – či už notebooku, telefónu alebo televízie – a to nesmierne škodí našim očiam a ich okoliu. Čím viac času na obrazovke trávime, tým viac si namáhame oči, čo vedie k tomu, že krvné cievy okolo nich sa zväčšujú a vytvárajú tmavé tiene. Jedným z pomocníkov v boji proti kruhom pod očami je teda jednoznačne digitálny detox. V prípade, že vaša práca zahŕňa dennodennú komunikáciu prostredníctvom technológii, vyskúšajte produkty proti modrému svetlu. Za zmienku stojí Energy Plus sérum, ktoré pohlcuje modré svetlo a chráni vašu pokožku pred nepriaznivým vplyvom.

Energy Plus sérum od FaceDerma
Energy Plus sérum od FaceDerma

Beauty sleep

Nedostatok spánku nespôsobuje tmavé kruhy, skôr zveličuje ich vzhľad. Sedem až deväť hodín spánku je dostatočné množstvo, aby ste sa vyhli tomu, že budete nasledujúce ráno vyzerať bledo a nevyspato. Spánok na chrbte s mierne vyvýšenou hlavou tiež pomôže minimalizovať možnosť ďalších opuchov. Vašou prioritou číslo jedna by malo byť nastavenie nočného režimu na telefóne a tablete počas celého dňa. To znižuje modré svetlo, ktoré preukázateľne narúša náš prirodzený spánkový cyklus. Pomocníkom budú aj saténové obliečky na vankúš, vďaka ktorým sa vyspíte skutočne do ružova a bez zbytočných opuchov.

Súprava posteľných obliečok z bavlneného saténu
Súprava posteľných obliečok z bavlneného saténu

Hydrogélové masky pod oči

Priekopníkom v boji proti opuchom sú hydrogélové masky pod oči s chladivým efektom, ktoré sú okamžitou pomocou proti unaveným očiam. Vďaka jedinečnej technológii materiálu a koncentrovanému obsahu kolagénu, kyseliny hyalurónovej a extraktu z morských rias pokožku okamžite hydratuje o osviežuje. Masky je najlepšie nanášať ráno pred odchodom z domu alebo kedykoľvek počas dňa. My ich nosíme v kabelke a používame aj v redakcii Top Fashion.

Shangpree Marine Energy Eye Mask
Shangpree Marine Energy Eye Mask
Hydrogélová očná maska od ENVY Therapy®
Hydrogélová očná maska od ENVY Therapy®

Výhody ľadu

Ak chcete zmenšiť rozšírené krvné cievy, čokoľvek studené sa stane vaším priateľom. Zabudnite však na lyžice v mrazničke, odborníci z oblasti beauty používajú špeciálne chladivé gulôčky, pomocou ktorých masírujú tvár. Tieto pomôcky okamžite prebudia pokožku, stimulujú mikrocirkuláciu a zároveň redukujú opuchy. Je to tiež povzbudzujúci spôsob, ako začať svoje ráno. Vyskúšajte colling derma globes od Omorovicza.

Cooling derma globes Omorovicza
Cooling derma globes Omorovicza

Používajte SPF

Jedným z hlavných dôvodov tmavých kruhov je hyperpigmentácia, ktorá môže byť spôsobená faktormi prostredia ako je slnečné žiarenie, fajčenie, zlý spánok a genetika. Veľmi tenká koža dolných viečok umožňuje žilkám presvitať, čo vedie k ich tmavšiemu vzhľadu. Je preto veľmi dôležité sa dôkladne chrániť pred priamym slnečným žiarením. Vo svojej rannej rutine by ste nemali vynechať kvalitný SPF opaľovací krém na tvár, ktorý jemne aplikujete aj pod oči. Vyberte si produkt, ktorý vás nebude dráždiť ani štípať. Nezabúdajte ani na ochranu v podobe kvalitných slnečných okuliarov s UV filtrom či ochranou pred slnkom s klobúkom či šiltovkou.

Prírodný opaľovací krém Ecce Vita
Prírodný opaľovací krém Ecce Vita

Účinné očné krémy.

Svet starostlivosti o pleť je plný rôznych pleťových vôd a elixírov, ktoré pomáhajú bojovať proti tmavým kruhom. Hľadajte zložky ako kofeín, kyselina hyalurónová, tripeptidy a ceramidy zaisťujúce vlhkosť. V Top Fashion sme fanúšikmi silného vitamínu C v kombinácii s kyselinou hyalurónovou. Vitamín C pomáha budovať kolagén a kyselina hyalurónová vypĺňa pokožku a znižuje jej transparentnosť. Vyskúšajte jeden z týchto troch účinných očných krémov.

Shiseido Ultimune Eye Power Infusing Eye Concentrate
Shiseido Ultimune Eye Power Infusing Eye Concentrate
Augustinus Bader The Eye Cream
Augustinus Bader The Eye Cream
La Mer The Eye Concentrate
La Mer The Eye Concentrate

TOP korektor

Ak sa potrebujete zbaviť nepríjemných kruhov pod očami ihneď, zamaskujte ich správnym korektorom. Najprv sa pozrite na farby, ktoré sa snažíte skryť. Bežne vidíte tmavé, modré a sivé odtiene farieb,čo znamená, že potrebujete korektor v teplom broskyňovom tóne. Ak vidíte viac ružových/červených tónov, musíte ich neutralizovať korektorom, ktorý má viac žltý základ. Pri aplikácii sa oplatí ísť zľahka. "Používanie tenkej vrstvy korektoru má oveľa väčší výsledok ako snaha úplne odstrániť tmavé kruhy s hrubým množstvom produktu,“ radia beauty redaktorky Top Fashion.

Ľahký tekutý korektor La Praire s kaviárom
Ľahký tekutý korektor La Praire s kaviárom
    1148

    Súvisiace články