Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 3. november 2021

Ako upraviť skincare na zimnú sezónu?

Počas striedajúcich sa ročných období sa menia naše požiadavky a preferencie vo výbere oblečenia, čo odráža aktuálne podmienky, teplotu, vlhkosť či dokonca množstvo svetla. Podobne je to aj v prípade výberu kozmetiky pretože nároky našej pleti sa takisto s ročnými obdobiami menia. Aké zmeny by sme mali urobiť vo svojej skincare pri prechode z leta na zimu?

Ako upraviť skincare na zimnú sezónu?

Čas na hutnejšie konzistencie

Ak ste počas leta zo svojej rutiny vylúčili všetky hutnejšie a bojatšie produkty, teraz je ideálny čas vrátiť sa k nim. Pleť sa počas jesene a zimy menej potí a mastí, preto zvládne aj bohatšie textúry. Zároveň si môže kvôli nižším teplotám, chladnému vzduchu a vetru žiadať lepšiu a intenzívnejšiu výživu. Čo sa týka ingrediencií, na obdobie jesene a zimy sú ideálne napríklad ceramidy, ktoré sa zídu práve v podobe hydratačných krémov. Pomáhajú obnovovať ochrannú funkciu pokožky a udržiavajú ju lepšie vyživenú a hydratovanú.

Zvýšená pozornosť telu

Počas leta nemá naša pokožka na tele veľa problémov, vzduch je teplý, vlhký a príjemný, takže jediným problém môže byť spálenie na slnku ale občasné upchávanie pórov. Nevyžaduje si veľa pozornosti a preto sa väčšina z nás nezaoberá ani špeciálnou výživou. Na jeseň a v zime sa to však môže zmeniť a z bezproblémovej pokožky sa veľmi jednoducho stane mdlá, suchá a svrbiaca pokožka. Práve preto nastáva ideálne obdobie na dôkladnú hydratáciu a výživu pokožky celého tela. Pokiaľ máte sklon k ekzémom, siahnite po ťažkých zbraniach a stavte na bohato výživné produkty, v tomto prípade vám takisto výrazne pomôžu ceramidy.

Pauza od exfoliácie

Ak patríte k fanúšikom kyselín či retinolu, dajte si počas jesene a zimy väčší pozor na ich aplikáciu. Väčšina dermatológov odporúča zvážiť zmenu ich používania alebo zredukovať ich intenzitu či frekvenciu. Pleť môže byť v zime omnoho náchylnejšia na rôzne zápaly, je krejhkejšia a suchšia, čo môže v kombinácii so silnými kyselinami a retinolom spôsobiť viac škody ako úžitku. Neznamená to, že sa ich máte úplne vzdať, sledujte svoju pleť a počúvajte ju. vyhraďte si na exfoliáciu len pár dní v týždni.

Investujte do zvlhčovača

Pokožka mnohých z nás trpí kvôli suchému vzduchu ani o tom nemusí vedieť. O niečo horšie to je práve na jeseň a v zime, kedy je ovzdušie celkovo suchšie a kúrenie v kanceláriách či domácnostiach to ešte zhoršuje. Suchý vzduch ešte väčšmi vysušuje pleť, môže stáť za vznikom ekzémov, svrbenia či šúpania pokožky. Riešenie je však jednoduchšie, ako by sa zdalo. Stačí si zaobstarať klasický zvlhčovač vzduchu, ktorý môžete umiestniť napríklad vo svojej kancelárii na pracovný stôl, či väčšie modely aj do spálne. V kombinácii s vhodnou starostlivosťou sa vám pleť za to odvďačí.

 

Foto: Adobe Stock

    1023

    Súvisiace články