Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 20. február 2024

Znamenia podľa elementov: Nájdite svoj živel

Každé znamenie zverokruhu sa delí na štyri živly: zem, vzduch, oheň a vodu a má určité vlastnosti, ktoré s nimi súvisia. Panny a Kozorožce sú síce odlišné, ale obe sú zemskými znameniami a majú niekoľko spoločných čŕt. Zvyčajne sú to uzemnení spoľahliví ľudia žijúci v súlade s okolitým svetom. Všetky z dvanástich znamení zohrávajú hlavnú úlohu pri udržiavaní našej pohody a sú určitým spôsobom závislé od tých ostatných.

Znamenia podľa elementov: Nájdite svoj živel

Vodné znamenia

Rak, Škorpión, Ryby

Spýtajte sa ktoréhokoľvek astrológa a povie vám, že voda je emóciách. Voda cíti. Radosť, smútok, rozrušenie, dobrú náladu a všetky ostatné emočné stavy medzi nimi. Bez vody by sme sa všetci stali robotmi bez srdca, duše a pravdepodobne aj bez dôvodu žiť. Intuitívne a mimoriadne citlivé vodné znamenia však môžu byť rovnako tajomné ako samotný oceán. Môžu byť osviežujúce ako pohár vody, alebo vás utopiť vo svojich hlbinách. Často zažívajú intenzívne sny a majú nadpriemerne vyvinutú intuíciu. Najviac zo všetkých znamení potrebujú bezpečie – koniec koncov, voda potrebuje nádobu, inak vyschne a zmizne.

Zemské znamenia

Býk, Panna, Kozorožec

Znamenia elementu Zeme predstavujú posvätnú duchovnú cestu. „Na zem“ prinášajú ideály a vízie, a neskôr ich uskutočňujú. Títo „stavitelia“ prišli na našu planétu niečo dokázať. Majú svoje poslanie, ale často sa stretávajú s prekážkami, s ľuďmi s opačnými názormi alebo rozpočtovými obmedzeniami. Sú nútení uzatvárať dohody, inak sa budú trápiť s vlastným neústupným idealizmom. Kompromis nie je obľúbeným výrazom žiadneho človeka, ale bez neho by sa nikdy nič nestalo. Vitajte na planéte Zem.

Vzdušné znamenia

Blíženci, Váhy, Vodnár

Vzduch spája naše mysle so svetom okolo nás. Z astrologického hľadiska, ale aj v bežnej reči, je vzduch spojovacím prvkom, ktorý k nám vysiela nekonečný prúd informácií a umožňuje nám komunikovať späť. Vzduch spája. Vzdušné znamenia sa často opisujú ako mentálne a kognitívne. Ľudia s dominantným znamením vzduchu symbolicky poskytujú mosty, ktoré nám pomáhajú prepájať vnútorný svet vedomia s vonkajšou objektívnou realitou. Plynule používajú slová, pojmy a myšlienky a vysvetľujú nám svet okolo.

Znamenia ohňa

Baran, Lev a Strelec

Ohnivé, vášnivé, verné, odhodlané a vrelé – znamenia ohňa sú veľmi silnou skupinou. Charakterizuje ich temperament, akčnosť a veľa zábavy. Ich spoločnosť nás zvyčajne hreje pri srdci. Pri tomto elemente hovoríme o libide, chuti do jedla a kreativite. Ľudia narodení v znamení ohňa nás všetkých môžu inšpirovať a pripomínať nám, že si máme život užívať. Nesprávať sa bezhlavo, ale nájsť v sebe schopnosť odraziť sa od životných ťažkostí a stať sa silnejšími.

    1786

    Súvisiace články