Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 9. december 2021 / PR

Vianočné darčeky, ktoré potešia telo aj dušu

V najkrajšie dni v roku nemusí žiariť len stromček.

Vianočné darčeky, ktoré potešia telo aj dušu

Prinášame vám tipy na vianočné darčeky pre blízkych, ale aj pre vás. Veď viete, ako sa hovorí - niekedy stačí, keď budete snívať dostatočne nahlas. V hlave vám už víri, čím začnete vianočné upratovanie, hoci pri pohľade na byt sa zdá, že by ste potrebovali celú upratovaciu čatu. Vaše dve ratolesti sú všade, ale najčastejšie zavesené na vás. Nemáte šancu nájsť si chvíľku pre seba, nieto ešte dať si spraviť vlasy alebo aspoň manikúru či pedikúru. A idú Vianoce. Bodla by vám aj masáž, ale… to azda v ďalšom storočí. Iba, že by ste to zmenili. Prečo si nepriať žiarivé premeny už na Vianoce? V Inštitúte zdravia a krásy FRAIS sme zisťovali, čo letí, čím by sa prípadne dalo potešiť aj vašich blízkych.

Zrelaxovaná

V závislosti od štedrosti „Ježiška“ sa dá krásne zrelaxovať už za pár desiatok eur. „Odborne urobená kozmetická masáž je pre pleť doslova balzamom. Keď sa koža poriadne vymasíruje a prečistí, lepšie sa aj prekrví a tkanivá sa nám lepšie zásobujú živinami. Žene zároveň ponúka relax, maznanie,“ konštatuje riaditeľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS. Najmä pri nočnom vstávaní k dieťaťu vašu premenu ocení aj partner. Relaxačná masáž je vhodným darčekom aj pre partnera, mamu, sestru či priateľky.

Chcete trochu originality? Potom voľte upíri darček. Ide o špeciálnu mezoterapiu, ktorá vypne a narovná jemné vrásky a zhydratuje pleť. „Pod Dracula terapiou sa skrýva revolučná metóda omladenia pleti, kde sú namiesto cudzorodých látok použité telu vlastné – krvná plazma,“ vysvetľuje doktorka. Darček v podobe 3D omladenia prináša aj redukciu pigmentových škvŕn, rozšírených cievok či jaziev po akné a novinka 5 point lifting s kyselinou hyalurónovou do vás vleje okamžitú energiu, žiarivosť a sviežu farbu.

Ocenená zlatom

Aspoň občas si žena zaslúži byť ocenená zlatom. A nielen v podobe šperkov. Čo takto ošetrenie 24-karátovým zlatom? „Ide o obľúbené kozmetické ošetrenie, ktorého základom je mikromasáž očného okolia, ošetrenie rádiofrekvenciou a aplikácia 24-karátového zlata. Ženu dokonale zbaví pocitu unavených viečok a prinavráti jej žiarivý svieži vzhľad,“ vysvetľuje MUDr. Przewlocka.

Rozmaznávajte ich

Kozmetické ošetrenia bývajú najčastejším vianočným darčekom, ktorý si vzájomne kupujú aj kamarátky. Obľúbeným darčekom je ošetrenie pleti 24-karátovým zlatom či luxusnou kaviárovou kozmetikou, hĺbkové čistenie pleti HydraBeauty, a veľmi často manikúra alebo pedikúra. „Mamy potešia nielen kozmetické či relaxačné ošetrenia. V kurze sú aj ošetrenia na omladenie pleti a jej vyživenie, zjemnenie kruhov pod očami, no čoraz častejšie aj plastická operácia horných a dolných viečok,“ hovorí riaditeľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS MUDr. Vanda Przewlocka, PhD. Ak vašu mamu trápia aj previsy kože na tvári, skúste revolučný Mini-facelift, ktorým dá gravitácii zaručenú stopku.

"Ruské" pery 

Doslova. Skúste nahlas snívať, partner bude za taký tip určite vďačný. „Čoraz obľúbenejším ošetrením najmä mladých žien je modelácia tvaru pier. Nejde o vyumelkovaný vzhľad, ale jemne zväčšenie a zvýraznenie pier, ktoré dodajú sebavedomý a spokojný vzhľad celej tvári,“ hovorí riaditeľka FRAIS. Tzv. Russian lips sú prirodzene vyzerajúce pery modelované do tvaru srdiečka.

Nasaďte svojej princeznej korunu

Materstvom a mnohými inými vplyvmi trpia aj vlasy a potrebujú výživu. Skvelé vianočné darčeky pre vás, ale pokojne aj pre partnera, mamu, sestru či kamarátky, je dopriať vlasom kúru v podobe mezoterapie. „Výživné látky sa pri nej dostávajú priamo do dermy, k vlasovým folikulom. Stimuluje sa rast nových vlasov, regenerujú sa vlasové cibuľky, podporuje sa mikrocirkulácia pokožky a zlepšuje sa celkový stav vlasov,“ vysvetľuje doktorka Przewlocka.

Vianočné darčeky v novej koži

Prsia, ktoré po skončení dojčenia, alebo schudnutí stratili objem, na sebavedomí nepridajú. Ide síce už o drahší darček, ale vzhľadom na tajné túžby žien je stále hitom modelácia poprsia. „Jednak zväčšenie alebo aj úprava asymetrii,“ hovorí primár plastickej chirurgie FRAIS MUDr. Martin Dziuban. Ešte pred operáciou si môžete vyskúšať novú veľkosť a tvar prsníkov vďaka 3D modelácii, prípadne tzv. sizers. Na ovisnuté bruško je riešením abdominoplastika, ak je koža na bruchu veľmi ovisnutá. Alebo liposukcia, v prípade pomarančovej kôry na stehnách, bruchu či zadku.

Zdroj: Inštitút zdravia a krásy FRAIS, augmentácia prsníkov

Originalita pre partnera

Aj muži majú svoje dní. Skúste im pod stromček darovať masáž, prípadne ošetrenie a vyživenie pleti, napríklad Cellular Hydrate je vhodné pre workoholikov a manažérov. A ako prezrádza riaditeľka Inštitútu FRAIS, na klinike mužom často pomáhajú liečiť aj rednutie vlasov a prinavrátiť ich silu najmodernejšími postupmi, a k ich spokojnosti tiež riešia nadmerné potenie, tak sa môžete inšpirovať aj týmto tipom.

Nerozhodujte za ostatných, vianočné darčeky podľa vlastného výberu

Nechajte svojich blízkych rozhodnúť sa a vybrať si zo širokej ponuky prémiových ošetrení a produktov v starostlivosti o pleť, telo a zdravie ako také. Navyše pri kúpe poukážky dostanete darček aj vy. Ako? Veľmi jednoducho: pri nákupe darčekovej poukážky vám klinika odráta 10% z jej hodnoty, takže zaplatíte menej. Poukážky môžete zakúpiť v ľubovoľnej hodnote pohodlne doma cez e-shop.

V inštitúte zdravia a krásy Frais sa navyše môžete pohodlne a bezpečne z vášho domova objednať na termín očkovania. Na klinike očkujú všetkými dávkami a bezplatne. Vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje a príďte si pre svoju dávku zdravia.

    1076

    Súvisiace články