Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 5. december 2022 / PR

Vianočná výzdoba 2022 – Tipy

Prinášame vám inšpirácie a nápady na dekoráciu moderného vianočného stola.

Vianočná výzdoba 2022 – Tipy

Milovníci interiérového dizajnu sa s prichádzajúcimi vianočnými sviatkami nezaobídu bez vkusne prestretého vianočného stola. Prírodné dekorácie, svietniky, honosné taniere a príbory, svetielka či váza s kvetmi. Je len na vás, aký štýl si zvolíte pri ozdobovaní vášho interiéru. Jedným z najdôležitejších prvkov pri ozdobovaní (hneď po vianočnom stromčeku) je práve jedálenský stôl. Ten vám poslúži ako hlavná dekorácia nielen počas Štedrého večera, ale po dobu celých sviatkov.

Kúzelná dekorácia

Jednou z moderných a veľmi vkusných dekorácii sú prírodné vetvy ihličia zavesené priamo nad stolom. Vyberte si väčší konár, vetvičku borovice či inej ozdoby a pomocou špagátu ju umiestnite nad váš jedálenský stôl. Následne ju môžete ovešať vianočnými ozdobami, papierovými lampiónmi alebo sviečkami. Tento prvok dodá vášmu príbytku útulnosť a pravú sviatočnú atmosféru.

Ozdoby z prírody

Vetvičky stromov môžete využiť aj priamo na stole. Upleťte si s z nich prírodný veniec, ktorý bude zdobiť stred vášho stola. Zakomponujte doň šišky, sviečky, eukalyptus a ďalšie prírodné okrasy, ktoré mu dodajú krásny výsledný efekt. Zeleň na stole bude nielen krásnou dekoráciou na pohľad, ale tiež príjemným prvkom, ktorý rozvonia celý dom.

Zasnežená krajina

Biela farba je symbolom Vianoc a preto je veľmi obľúbenou aj pri výbere dekorácii. Väčšinou sa zvykne kombinovať s tradičnou červenou, zelenou alebo odtieňmi striebornej a zlatej, ktoré spoločne vytvárajú dokonalú symbiózu. Moderná vianočná výzdoba sa však nedrží zaužívaných zvykov a ide si vlastnou cestou. Ozdobte svoj stôl v čisto bielych tónoch a nechajte sa viesť heslom minimalizmu.

Sezónna ozdoba

Najpoužívanejší zimný plod ľudovej medicíny. Šípky sa pýšia nielen vysokým zdrojom vitamínu C, ale sú tiež skvelým pomocníkom pri vianočnej výzdobe. Plody ruže sa zbierajú od jesene po zimu a preto sú skvelou sezónnou dekoráciou aj na váš vianočný stôl. Vložte ich do sklenenej vázy, misky na predjedlo či ozdobných pohárov. Šípky dodajú vášmu interiéru krásny farebný akcent červenej a budú sa vynímať na každom kúsku stola.

Nechajte ho žiariť

Sviečky sú neodmysliteľnou súčasťou sviatkov. Zvyknú sa používať ako ozdoba pri vstupe do domu, na vianočnom stromčeku a nemali by chýbať ani na vianočnom stole. Vysoké sviečky vyniknú v krásnych svietnikoch, ale aj sklenených fľašiach. Áno, počujete správne. Nechajte prejaviť vašu kreativitu a vytvorte si svietnik pomocou transparentnej fľaše s vysokým, úzkym hrdlom a zelenými lístkami. Hand-made ozdoba, ktorej výroba vám zaberie len pár minút, no výsledný efekt bude večný.

    971

    Súvisiace články