Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 27. apríl 2023

Trendy svadobných šiat 2023

Nové štýly, ktoré sa budú nosiť aktuálnu sezónu. Predstavujeme vám trendy svadobných šiat priamo z Bridal Fashion week.

Trendy svadobných šiat 2023

Nič nás na jar nenabudí viac ako trendy svadobných šiat. A keďže New York Bridal Fashion Week bol opäť v plnom prúde, priniesli sme vám to najlepšie z kolekcie jar/leto pre sezónu 2023. Od jemných priehľadných vrstiev, cez najaktuálnejšie výstrihy až po farby na prehliadkovom móle. Pozrite si sedem najlepších trendov svadobných šiat roku 2023, o ktorých môžete začať snívať už teraz.

3D kvety

Rozmernosť je niečo, s čím svadobní návrhári experimentujú už niekoľko sezón a tento rok to dostalo nový život v podobe sukne plnej sedmokrások od módnej kultovej obľúbenkyne Rosie Assoulin a výstrihov novej úrovne od Sachin & Babi a Elie Saab.

Elie Saab
Elie Saab
Amsale
Amsale

Detail mašle

Mašle mali v posledných rokoch obrovský boom, ale túto sezónu majú ženské detaily viac sofistikovaný look, ktorý pôsobí tak trochu ako Gwyneth Paltrow z 90. rokov tým najlepším možným spôsobom. A zatiaľ čo vlečkové mašle sú stále populárne, jednoduché minimalistické detaily zažívajú svoj veľký moment.

Monique Lhuillier 
Monique Lhuillier 
Rosie Assoulin
Rosie Assoulin
Amsale
Amsale

Odhalené ramená

Strih s odhalenými ramenami má moderný nádych princeznej Disney, ktorý môže vyhotovený v štrukturálnych srdiečkových tvaroch, ako aj v priehľadných látkach s kvetinovým zdobením. Čo môže byť viac ako rozprávka?

Lihi Hod
Lihi Hod
Monique Lhuillier
Monique Lhuillier
Elie Saab
Elie Saab

Transparentnosť

Je celkom možné, že jedným z najrozšírenejších trendov tejto sezóny je priesvitné vrstvenie – niekedy pomocou tylu, ktorý mal éterický efekt, alebo v prípade návrhárky Odylyne The Ceremony ako priesvitné rukávy pripomínajúce oblaky. Iní, ako Reem Acra a Dana Harel, dávajú zvodný šmrnc tradične pokojnej čipke.

Dana Harel Design
Dana Harel Design
Monique Lhuillier
Monique Lhuillier

Pastelové farby

Dizajnéri sa už niekoľko sezón hrajú s viacfarebnými potlačami na bielom pozadí, no čo pôsobí sviežo, je posun smerom k farbe, konkrétne pastelovo modrej a svetloružovej. Ines di Santo a Amsale tiež hrali s pastelovými odtieňmi vo svojich jarných kolekciách, od kaskádovitých vrstiev modrého tylu až po ružové kvety. Farby patria k najvýraznejším trendom svadobných šiat pre rok 2023.

Amsale
Amsale
Amsale
Amsale
Ines Di Santo
Ines Di Santo

Plášte

Mnohé z plášťov tejto sezóny, ktoré sú v móde na tradičnom závoji, boli vyrobené z polopriehľadných materiálov, aby ukázali detaily šiat pod nimi. Tiež sa nám páči, ako Elie Saab očaril tento trend v podobe zdobenia rukávov podobných plášťom, ktoré majú rovnaký wow efekt.

Aja Hitomi
Aja Hitomi
Elie Saab
Elie Saab

Mini dĺžka

Zatiaľ čo veľké svadobné dizajnérske domy už nejaký čas ponúkajú minišaty ako možnosť večerných koktejlových šiat, mikrosvadby sú na vzostupe a čoraz viac neviest podstupuje módne riziko si tieto modely s odhalenými nohami obliecť na hlavný obrad a slávnosť. S dostupnými verziami takmer vo všetkých trendoch, o ktorých sme písali vyššie, milujeme tieto mini s dlhým avantgardným plášťom alebo ľahučkým kabátom pre ešte väčší vplyv.

Amsale
Amsale
Elie Saab
Elie Saab
Monique Lhuillier
Monique Lhuillier
    1786

    Súvisiace články