Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 31. máj 2023

Top Fashion Book Club

Dajte svojim očiam oddýchnuť od obrazoviek a ponorte sa do sveta vizuálnej inšpirácie na papieri. Prinášame vám výber kníh aktuálnej ponuky Book Therapy, ktoré najviac zaujali šéfredaktorku Top Fashion Barboru Franekovú.

Top Fashion Book Club

Icons by Oscar: XL Edition, Oscar Abolafia

Milujem staré fotky Hollywoodskej éry a v tejto novinke amerického fotografa Oscara Abolafia nájdete doteraz nepublikované zábery ikon 60. a 70. rokov od Twiggy po Yoko Ono. Je zaujímavé si fotografie prezerať na obrazovke, ale v knihe vám vyrazia dych. Spoznáte všetky celebrity?

Greek Islands

Pred letom sa vždy rada inšpirujem fotografiami obľúbených dovolenkových destinácií edície Assouline a do zbierky som si aktuálne pridala aj Grécke ostrovy. Staroveké ruiny, útesy a tyrkysové pobrežia sú pre mňa esenciou horúcich letných mesiacov.

The Touch Limited Edition

Dva roky som rekonštruovala dom a keď som sa potrebovala upokojiť zo stavebného chaosu, siahala som po knihách s interiérovým dizajnom. Práve v tejto som načerpala množstvo inšpirácie. Okrem toho interiérové coffe table knihy skrášlia každý priestor a sú mojim obľubeným darčekom.

Mária Švarbová - Swimming Pools

Knihu mojej kamarátky Márie Švarbovej mám doma už dlho a hrdo ju ukazujem všetkým návštevám. Jej pôvodný koncept retro-futuristických bazénov ma baví aj po rokoch a vždy sa teším na jej novú prácu. Nenechajte si ujsť ani jej aktuálnu výstavu Remote Control v Danubiane – máte čas do 4. júna!

Brutalists

Kníh o brutalizme je veľa, ale táto ponúka viac ako 250 historických a súčasných architektov a majstrovsky prevádza komplexnosťou brutalistického diela. Polarizujúci architektonický štýl je v nej zdokumentovaný ako nikdy predtým.

Walter Gropius - An Illustrated Biography

Úžasná vizuálna biografia zakladateľa Bauhausu Waltera Gropiusa. Fascinuje ma spájať si súkromný život umelcov a architektov s ich tvorbou a tento ilustrovaný životopis rozpráva Gropiusov pozoruhodný príbeh v obrazoch. Okrem založenia Bauhausu prevádza jeho zážitkami z prvej svetovej vojny aj manželstvom s Almou Mahlerovou.

Maria Bartuszová - monografia

My v redakcii považujeme sochárku Mariu Bartuszová za najvýznamnejšiu československú umelkyňu a keď sme sa dozvedeli, že bude mať sólo výstavu v londýnskej Tate Modern, čakali sme so zadržaným dychom. Kniha prináša komplexný prehľad jej tvorby, tém a myšlienok.

Ocean Vuong – On Earth We’re Briefly Gorgeous

Túto knihu mi odporučila naša kolegyňa Kristína. Autor v nej píše emotívny list svojej matke, ktorá nevie čítať. Spomína na rodinnú históriu vo Vietname, príchod do Ameriky, vzťah k sebe samému, kultúre a vlastnej sexualite. Výsledkom je nádherne citlivý obraz jednej rodiny aj celej generácie Vietnamských imigrantov v Amerike.

Okrem spominaných kníh nájdete v ponuke Book Therapy online a v predajniach v Brne a Prahe vždy aj aktuálne vydanie Top Fashion.

    1941

    Súvisiace články