Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Testujeme / 30. november 2021 / PR

Testujeme: Nové retinolové duo Mary Kay

Jedna z najospevovanejších kozmetických ingrediencií za posledné obdobie - vitamín A, je dnes častokrát prirovnávaná ku elixíru krásy a mladosti. Známa je svojimi antiageing vlastnosťami, ale aj schopnosťou poradiť si s rôznymi formami nedokonalostí. Novinku z ponuky značky Mary Kay, ktorá sa opiera o klinické štúdie sme sa v redakcii rozhodli otestovať aj my.

Testujeme: Nové retinolové duo Mary Kay

Základné informácie

O kozmetiku sa zaujímam dlhšie, baví ma študovať rôzne aktívne látky a ich kombinácie, ktoré doslova zamávali modernou kozmetikou v posledných rokoch. Ja, ale aj všetci spotrebitelia sme dnes omnoho viac informovaní a vzdelaní, vieme viac o produktoch, ktoré skúšame alebo používame. O vitamíne A v rôznych formách - od retinolu až po retin-a, som samozrejme počula aj ja, a ako redaktorka v magazíne, ktorý sa beauty témami zaoberá, som bola veľmi zvedavá, aké výsledky uvidím na samej sebe.

Keď sa mi do rúk dostala Mary Kay Clinical Solutions® Kolekcia, brala som to ako znamenie, že nastal čas konečne vyskúšať túto zázračnú ingredienciu. Keďže ako skincare geek si dávam pozor na to, čo si na pleť dávam, chvíľu som váhala, či je ten správny čas zaradiť do rutiny aj retinol, môj typ pleti mi rozhodovanie neuľahčil pretože moja pokožka častokrát býva veľmi senzitívna a neznesie príliš silné produkty či ingrediencie, ktorou retinol samozrejme môže byť. Po preštudovaní informácií o produktoch, som sa predsa len rozhodla dať tomu šancu.

Vek: 29

Typ pleti: zmiešaná, citlivá

Problémy: bez vrások a pigmentácii, s občasným sklonom ku upchatým pórom najmä v oblasti, ktorú zakrývam rúškom

Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5
Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5
Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúce a obnovujúce mlieko
Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúce a obnovujúce mlieko

Pred používaním

Duo produktov Mary Kay Clinical Solutions® som zaradila do svojej skincare rutiny na konci leta - začiatkom septembra. V tom období som mala veľmi jednoduchú skincare rutinu založenú na sére s kyselinou hyalurónovou, ľahkom hydratačnom kréme s probiotikami a skvelým cleanserom. Nezvyknem bojovať s akné, no v tomto období som mala problém s upchatými pórmi v oblastí líc a brady, ktoré sa mi z času na čas začali tvoriť kvôli častému noseniu rúška v kombinácii s teplým počasím a vlhkosťou. Mary Kay Clinical Solutions® som preto vystavila skutočnému testu a očakávania som mala veľké.

Počas používania

Kolekciu tvorí duo pozostávajúce z Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 séra a Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúceho a obnovujúceho mlieka, ktoré boli navrhnuté aj pre takých začiatočníkov, akým som vtedy bola ja. To v praxi znamená, že počas 8 týždňov som nasledovala program aplikácie, ktorej cieľom bolo zminimalizovať akékoľvek podráždenie (čo je pri retinole takmer vždy samozrejmosťou) a zároveň okamžite zaktivovať dôležité procesy v pleti. Svoju klasickú, večernú skincare rutinu som teda doplnila týmito dvoma produktami. Harmonogram, ktorý Mary Kay nazýva aj obdobím retinizácie vyzeral takto:

1.-2. týždeň — aplikácia 1x v týždni, retinol zmiešaný s upokojujúcim mliekom

3.-4. týždeň — samostatná aplikácia retinolu a následne upokojujúceho mlieka, 1x v týždni

5.-6. týždeň — aplikácia retinolu nasledovaná upokojujúcim mliekom, 2x v týždni

7.týždeň — aplikácia retinolu nasledovaná upokojujúcim mliekom, 3x v týždni

8.týždeň — aplikácia retinolu nasledovaná upokojujúcim mliekom, 4x v týždni

Toto predstavovalo iniciačnú fázu, počas ktorej sa moja pleť prispôsobila sile produktu. Mary Kay Clinical Solutions® ešte stále používam, no teraz si frekvenciu môžem prispôsobiť svojim potrebám a potrebám pleti. Teraz zvláda aplikáciu retinolu aj päťkrát do týždňa, no zatiaľ jej bohato stačí dávka vitamínu A každý druhý alebo tretí deň. Spočiatku som mala pred retinolom rešpekt, bála som sa reakcie mojej pleti, ktorá dokáže byť citlivá a podráždená, najmä v prípade silnejších produktov alebo ingrediencií. Našťastie moje obavy neboli opodstatnené, zrejme aj vďaka precíznemu nasledovaniu odporúčaní značky Mary Kay. V piatom týždni, keď som aplikáciu zvýšila na dvakrát týždenne, som si všimla jemné podráždenie, ktoré sa prejavilo začervenaním pokožky. Avšak po aplikácii mlieka sa pleť pocitovo aj vizuálne upokojila. Ráno po podráždení nebolo ani stopy. Počas tohto obdobia som si však všimla aj jemné ošupovanie pokožky v oblasti brady a nosa, čo bolo znamením, že retinizácia mojej pleti prebieha tak, ako má.

Výsledok

Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum obsahuje čistý, klinicky testovaný retinol v koncentrácii 0,5 %. Je to ideálna koncentrácia, s ktorou môžu pokojne začať aj začiatočníci, no benefity uvidia aj starí harcovníci. Zatiaľ ma vrásky ani hyperpigmentácie netrápia, no môžem potvrdiť, že celkový tón mojej pleti bol po čase skutočne žiarivejší a jednotnejší. Pleť je vizuálne krajšia a pôsobí živšie. Veľká zmena však nastala pri občasných nedokonalostiach, ktoré sa objavujú na lícach v dobe nosenia rúšok. Nielenže sa pokožka krásne vyčistila a upchaté póry boli výrazne zredukované, ak sa nejaké nové objavili, veľmi rýchlo aj hneď zmizli.

Produkty z Mary Kay Clinical Solutions® je odporúčané používať spolu. Oba produkty sa práve preto predávajú vo zvýhodnenej kolekcii. Ak však chcete vyskúšať iba jeden z produktov alebo niektorý z nich miniete skôr, môžete si ich dokúpiť aj samostatne. Produkty sú dostupné u nezávislých kozmetických poradkýň Mary Kay www.marykay.sk.

 

    1354

    Súvisiace články